Polska

Kwestujący robot, czołg na plaży i skoki z 14. piętra. Jest tylko jeden taki dzień w roku

Polska

Spływ Brdą
tvn24Orkiestra zagrała po raz 25. Towarzyszyło jest wiele nietypowych akcji

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy. Finałowi zbiórki towarzyszyło wiele różnorodnych akcji, wszystkie miały jeden cel - wsparcie WOŚP. Nie brakowało też niecodziennych akcji, takich jak przejażdżki czołgiem czy kąpiel ponad 200 morsów w lodowatym jeziorze.

Jerzy Owsiak będzie gościem "Faktów po Faktach".

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dzień niezwykły, któremu zawsze towarzyszą setki nietypowych akcji. Przedstawiamy cząstkę tego, co działo się w niedzielę podczas Finału. Na koncie WOŚP są już ponad 62 miliony złotych, wszystko wskazuje więc na to, że 25. Finał może okazać się rekordowy.

Gitara Jaggera

Na aukcję WOŚP trafił wyjątkowy eksponat - gitara Micka Jaggera. Instrument był wykorzystywany przez wokalistę Rolling Stonesów w trakcie prac nad piosenkami do filmu "Alfie" i albumu "A Bigger Bang".

Gitara Micka Jaggera na aukcji WOŚP
Gitara Micka Jaggera na aukcji WOŚPtvn24

Nietypowy wolontariusz

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zobaczyliśmy wielu kwestujących, wśród nich był Pepper – wyjątkowy robot, który potrafi mówić, tańczyć i reagować na emocje. Zachęcał do wspierania WOŚP w Opolu. To był jego debiut w roli wolontariusza.

Nietypowy wolontariusz WOŚP. Robot Pepper będzie zachęcał do wsparcia
Nietypowy wolontariusz WOŚP. Robot Pepper będzie zachęcał do wsparciaTVN 24

Czołgiem po plaży

Niezwykła gratka czekała w Sopocie. Powstała tam militarna wioska, w której serwowano rozgrzewającą grochówkę. Z kolei tamtejszą plażę można było zwiedzać 20-tonowym czołgiem T-55. Wystarczyło wesprzeć WOŚP i po chwili można było poczuć, co to znaczy "driftować po plaży".

Czołgiem po plaży? Takie rzeczy tylko w czasie WOŚP
Czołgiem po plaży? Takie rzeczy tylko w czasie WOŚPTVn24 Łóź

Lodowata kąpiel

W olsztyńskim jeziorze Ukiel w związku z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykąpało się ponad 200 morsów. Niemal wszyscy mieli na czapkach i szalikach, a nawet na czołach, naklejki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lodowata kąpiel
Lodowata kąpieltvn24

Fireshow w Białymstoku

W Białymstoku wyjątkowy pokaz fireshow grupy Freakus. Jeden z członków grupy opowiadał widzom TVN24, jak smakuje ogień. - Jest bardzo ciepły, bardzo ostry i pali dwa razy - mówił.

Fireshow w Białymstoku
Fireshow w Białymstokutvn24

250 serc wypłynęło z 7m głębokości

Czerwone, ale ze styropianu. - Wyrzucenie ich spod wody wymagało dużego obciążenia - podkreśla Agnieszka Antoń, nurek z Aquadromu w Rudzie Śląskiej. Worek z sercami umieszczono na 7m głębokości, w specjalnej tubie dla płetwonurków, którą w Polsce ma tylko rudzki park wodny. Dlatego nikt tego wcześniej nie zrobił. 250 serc - bo to 25 edycja WOŚP - wypłynęło na powierzchnię. Antoń: - Było ciężko, musiały być próby, kilka godzin pracy, ale efekt zaskakujący.

250 serc wypłynęło z 7 m głębokości
250 serc wypłynęło z 7 m głębokościPaweł Skalski | TVN 24 Katowice

Skok z 14. piętra

W Warszawie można było skoczyć na linie z 14. piętra bloku. Wystarczyło wesprzeć zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skok z 14. piętra dla WOŚP
Skok z 14. piętra dla WOŚPtvn24

Światełko do Nieba

O godz. 20.00 odbył się tradycyjny punkt kulminacyjny każdego Finału WOŚP, czyli Światełko do Nieba. W wielu miastach w całej Polsce odbyły się pokazy fajerwerków. W Warszawie na Placu Defilad wielkie odliczanie przeprowadził sam Jurek Owsiak.

Światełko do Nieba w całej Polsce
Światełko do Nieba w całej Polscetvn24

Spływ kajakowy Brdą

W Bydgoszczy odbył się 51. Zimowy Spływ Energetyków rzeką Brdą. Uczestnicy pokonali 60-kilometrową trasę od zapory Mylofie koło Chojnic do Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. W spływie uczestniczyło 170 kajakarzy. Wśród nich był m.in. Aleksander Doba.

Spływ Brdą
Spływ Brdątvn24

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ I)

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ II)

WOŚP gra od 25 lat

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału WOŚP jest Jerzy Owsiak.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Autor: kło/ib / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości