WOŚP 2017

WOŚP 2017

Orkiestra znów przekroczyła granice

Ponad 1700 sztabów w Polsce i 73 na świecie. Orkiestra Jurka Owsiaka znów przekracza granice. Finały WOŚP odbyły się między innymi w Brukseli, Paryżu i w Waszyngtonie. Za oceanem licytowano piłkę do kosza od samego Marcina Gortata.

Rekordowa suma dla WOŚP? Dzień z Tuskiem. Został wylicytowany dwukrotnie

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk "zarobił" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najwięcej w historii. Rekord pobił już w lutym, kiedy dobiegła końca aukcja, na której za ponad 370 tysięcy złotych wylicytowano wspólny dzień z nim w Brukseli. Tusk zgodził się spotkać także z osobą, która w licytacji zaoferowała o 100 złotych mniej niż zwycięzca. W sumie konto WOŚP zostało zasilone kwotą ponad 740 tys. złotych.

Mówił długo, ale kwoty nie chciał podać. Tak to robi Jurek Owsiak

Jest nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak poinformował, że podczas ostatniego finału zebrano 105 570 801,49 zł. Wcześniej na telebimie kilkukrotnie pojawiały się różne kwoty, jednak za każdym razem okazywało się, że są to sumy zebrane w poprzedniej edycji lub pod koniec dnia wielkiego finału.

Jest rekord! Jurek Owsiak podsumował 25. finał WOŚP

- Nie o rekordy chodzi - powtarza szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Jednak rekord padł: 105 570 801,49 zł. Jurek Owsiak ostateczne podsumowanie 25. finału ogłosił podczas specjalnej konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Będzie rekord? Wynik 25. finału WOŚP na antenie TVN24

Ile udało się zebrać 15 stycznia 2017 roku? Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak mówił, że "nie o rekordy chodzi". Wszystko jednak wskazuje na to, że rekord padł. Dokładną kwotę Owsiak poda około godziny 18 na antenie TVN24. Szef i pomysłodawca WOŚP będzie także gościem w programie "Fakty po Faktach" TVN24 o godzinie 19.25.

Wiele aukcji WOŚP wciąż trwa. Do wylicytowania m.in. scenariusz "Kilera"

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, nie oznacza to jednak, że zakończyła się zbiórka pieniędzy. Trwają aukcje, na których można wylicytować niezwykłe przedmioty i atrakcje. Wśród nich m.in. gitara Micka Jaggera, scenariusz filmu "Kiler" z 1997 roku, kombinezon wojsk lotniczych USA, a także nauka jazdy konnej z Piotrem Kraśko.

"To było coś niesamowitego. Graliśmy pod każdą szerokością geograficzną"

Ponad 3 mln zł trafiło już na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po 25. Finale WOŚP. Wstępny wynik niedzielnej zbiórki to 62 mln 418 tys. zł - poinformował w poniedziałek szef WOŚP Jerzy Owsiak. Pieniądze ze sztabów wciąż jeszcze spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczny wynik będzie znany 8 marca.

Po 25 latach "Polska jest starsza". Dlatego WOŚP gra też dla seniorów

- Jesteśmy starsi jako społeczeństwo, chorujemy więcej, największe potrzeby zdrowotne to są ostatnie lata naszego życia - mówił w poranku "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prof. Bohdan Maruszewski, członek zarządu Fundacji WOŚP, tłumacząc, dlaczego Orkiestra zbierane pieniądze przekazuje również na pomoc dla seniorów.

Wielkie sprzątanie po wielkim Finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwija swoje miasteczko na placu Defilad w Warszawie. Po 25. Finale sprzątają też inne polskie miasta, a w międzyczasie trwa liczenie zebranych pieniędzy. Do tej pory wiadomo, że WOŚP zebrała w tym roku co najmniej 62 mln złotych.

Gruzja, Chiny. Australia. WOŚP grała na całym świecie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała wszędzie tam, gdzie są Polacy. W tym roku poza granicami naszego kraju powstało blisko 60 sztabów. Do gry w orkiestrze włączyli się nasi rodacy mieszkający między innymi w Gruzji, Chinach i w Australii.

"Kochamy was, zrobiliśmy coś niesamowitego"

- Ponad 62 miliony, liczenie dopiero zaczniemy! Krzychu się złapał za głowę! - wykrzykiwał po północy Jurek Owsiak, patrząc na rzecznika sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztofa Dobiesa. Niedzielny, 25. finał połączony z setkami imprez w Polsce i wielu innych miejscach świata, zakończył się zebraniem rekordowej kwoty.

Rekordowa liczba wolontariuszy w Chicago. Orkiestra grała w USA

Na Wschodnim Wybrzeżu - w Nowym Jorku, w stanie New Jersey i w Waszyngtonie, a na Środkowym Zachodzie w Chicago - w największych w USA skupiskach Polaków po raz kolejny gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niedzielny 25. finał WOŚP był podsumowaniem akcji, którą polonijne sztaby rozpoczęły już kilka tygodni wcześniej.

WOŚP ma już ponad 62 mln złotych. W sztabach wielkie liczenie

To, że gramy po raz 25., to rekord - ocenił szef WOŚP Jerzy Owsiak, podsumowującej 25. Finał. Po północy poinformowano, że dotychczas fundacja zebrała ponad 62 mln zł. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na poniedziałek, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca.

Gitara Micka Jaggera na aukcji WOŚP

To na tej gitarze Mick Jagger pracował nad piosenkami do albumu "A Bigger Bang" i filmu "Alfie". Teraz instrument wokalisty The Rolling Stones może mieć każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w licytacji WOŚP.

Ochojska: od pieniędzy ważniejsze jest to, że Polacy razem pomagają

My, Polacy, pokazujemy, że tak naprawdę jesteśmy wrażliwi, dobrzy, i to dzięki Jurkowi. Gdyby on w nas tego nie wyzwolił i nie dał nam szansy, żeby to pokazać, to proszę sobie wyobrazić, jaka smutna byłaby połowa stycznia - mówiła w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna).

Różczka: warto grać z Orkiestrą

- Przyłączam się do każdego dobrego człowieka, który ma na tyle siły w sobie i ogromne serce, żeby działać - mówiła w "Faktach po Faktach" aktorka Magdalena Różczka, tłumacząc, dlaczego wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.