Pokaż nam WOŚP

Pokaż nam WOŚP

"Umiejętności są różne, ale cel wspaniały". Artyści i TVN24 grają dla WOŚP

Nie wynik, ale cel jest najważniejszy - powtarzają jednym głosem zawodnicy obu zespołów. Zapowiadają jednocześnie, że na lodowej tafli sportowych emocji nie zabraknie. W sobotę odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Wielki mecz w szczytnym celu - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać będą Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna TVN24. W piątek w Tychach odbył się ostatni trening obu zespołów przed dzisiejszym starciem.

Ponad 92 miliony złotych na koncie. Najlepsze momenty i aukcje 27. Finału WOŚP

W dniu wielkiego, 27. Finału nie liczy się wiek, tylko dobre chęci i pomysł. Jedni biegali, drudzy morsowali, inni wyszli po prostu na spacer z psem. W tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. W Polsce i na świecie zarejestrowano ponad 1700 sztabów. 27. Finał WOŚP zakończył się z kwotą 92 143 798 złotych.

"Pokazujmy młodym ludziom przykłady Owsiaka. One tworzą nowe pokolenie"

Dziękuję ci, że to właśnie ty pokazujesz nam jako mentor i przodownik, że w moim kraju można ponad podziałami budować wspólnotę. Wspólnotę ludzi, których łączy umiłowanie kraju i umiłowanie ludzi - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Marian Zembala, były minister zdrowia. Zwrócił się w dniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Jerzego Owsiaka. - Fenomen Orkiestry pokazuje, jak mamy ogromną potrzebę jednoczenia się - powiedziała Tatiana Mindewicz-Puacz, autorka kampanii społecznych. Trzecim gościem programu był psycholog Jacek Santorski.

Coaching z koniem, terapia z alpaką. Pomóż Orkiestrze i sobie

W towarzystwie koni poznasz siebie i nauczysz się rozmawiać z ludźmi. A wełna z alpaki - nie na sweter, ale na żywym Szczepanie i żywym Tońciu. - Czy to działa? Polecam dotknięcie - mówi terapeutka. Na aukcjach WOŚP nie kupisz żywego zwierzęcia, ale kupisz z nimi kontakt jako pomoc dla siebie. Jednocześnie pomożesz w zakupie sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

"Legendarny Kosmiczny Mecz". Gwiazdy szalały na parkiecie

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się "Legendarny Kosmiczny Mecz" w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W siatkarsko-koszykarskim pojedynku mogliśmy zobaczyć sportowców, dziennikarzy i artystów, między innymi Kamila Kosowskiego, Dawida Konarskiego, Mariusza Wacha, Patryka Dudka, Tomasza Zimocha, Irka Bieleninika, członków kabaretów: Paranienormalni i Czesuaf.

Była "wku****na", dziś jest "szczęśliwa". Swój wyrok przekazuje na WOŚP

"Jestem wk***iona" - grzmiała Joanna Jaśkowiak na proteście kobiet. Dziś mówi, że jest "bardzo szczęśliwa". Bo nie dość, że sąd uniewinnił ją za wulgaryzm, to złość może teraz pomóc w ratowaniu życia i zdrowia małych dzieci. Żona prezydenta Poznania oddaje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy swój oprawiony wyrok. - Jeśli padnie taka kwota, jak w zeszłym roku za samo policyjne wezwanie, będę wniebowzięta - mówi.

Chory Nikoś stanął na nogi. Jego odjazdowy wózek jedzie dalej

Nakładki na koła, siedzisko i oparcie ma w charakterystycznych bordowo-granatowych barwach. Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, skojarzy je ze słynnym katalońskim klubem FC Barcelona – ulubioną drużyną Nikosia z Legnicy, zmagającego się z chorobą Perthesa. A że bracia Collins uwielbiają pomagać, to do wylicytowania na aukcji WOŚP odpicowali mu taki wózek, że sam Leo Messi pewnie przyklasnąłby z uznaniem.