Resort zdrowia bez szefa. "Poświęcenie i nieprzespane noce" kontra "dezercja w obliczu drugiej fali koronawirusa"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?TVN24
wideo 2/23
Morawska-Stanecka: gdzie teraz są ci wszyscy, którzy bronili ministra Szumowskiego?TVN24

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie będzie już kierował resortem. Pozostaje posłem i wraca do zawodu kardiologa. "Współpracę z nim oceniam wzorowo" - napisał premier Mateusz Morawiecki. Decyzję o rezygnacji szefa MZ komentowali także parlamentarzyści na Wiejskiej oraz goście programu "Tak jest" w TVN24.

W środę gościem "Jeden na jeden" w TVN24 będzie były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Początek programu o 9.00. Wcześniej w programie wystąpi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Początek o 7.30.

Łukasz Szumowski poinformował we wtorek, że składa rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Dodał, że pozostaje posłem, chce też wrócić do wykonywania zawodu lekarza kardiologa. Dzień wcześniej podobną decyzję podjął wiceminister Janusz Cieszyński.

>> Minister zdrowia rezygnuje ze stanowiska

Rezygnację szefa resortu zdrowia, gdy epidemia w kraju nie gaśnie, komentowali politycy w Sejmie i Senacie. Za współpracę Szumowskiemu podziękował także premier Mateusz Morawiecki.

"Ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie". "Wzorowa" ocena premiera

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że minister zdrowia w trakcie swojej pracy "dał się poznać nie tylko jako znakomity ekspert w dziedzinie medycyny, ale również jako sprawny manager i reformator". "Osobiście bardzo wysoko cenię sobie kompetencje Łukasza Szumowskiego, a współpracę z nim oceniam wzorowo" - napisał.

Morawiecki przypomniał, że praca Łukasza Szumowskiego "zbiegła się z okresem pandemii". "Gdyby nie jego poświęcenie, wiedza i nieprzespane noce, które wspólnie spędziliśmy nad planami walki z epidemią i tabelkami pełnymi różnych statystyk czy rekomendacji - Polska nie poradziłaby sobie z koronawirusem tak sprawnie" - ocenił.

Premier dodał, że "ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie". "Łukaszu - pomimo wielu obiektywnych trudności pozostałeś wierny przysiędze Hipokratesa, a Twoje trudne, ale potrzebne decyzje uratowały życie wielu Polakom" - podsumował.

Morawiecki, przebywający tego dnia w Katowicach, przekonywał, że decyzja Szumowskiego jest "samodzielna", którą "jak mówił, chciał podjąć wcześniej, tuż przed wybuchem pandemii, a potem będąc człowiekiem odpowiedzialnym zdawał sobie sprawę z tego, że los postawił go w bardzo szczególnym miejscu".

- Pan minister wspominał mi o swoich planach pod koniec zeszłego roku. Na początku tego roku umówiliśmy się, że do wiosny skończy pewien etap informatyzacji, usprawnienia sieci szpitali, także procesu refundacyjnego w obszarze lekowym i szpitalnictwa, a także usprawnienia pracy Narodowego Funduszu Zdrowia. To się stało, ale jednocześnie wybuchła epidemia i pan profesor Szumowski podjął decyzję o dłuższym pozostaniu do czasu uspokojenia sytuacji w tym trudnym czasie - mówił szef rządu.

Premier Morawiecki o rezygnacji ministra zdrowia: historia oceni go niezwykle wysoko
Premier Morawiecki o rezygnacji ministra zdrowia: historia oceni go niezwykle wysokoTVN24

"Minister zdrowia i jego zastępca dezerterują w obliczu drugiej fali koronawirusa"

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Wiosny w rozmowie z reporterem TVN24 Radomirem Witem przyznała, że po poniedziałkowej decyzji wiceministra Cieszyńskiego, dymisja Szumowskiego "wisiała w powietrzu". - Było tylko pytanie, kiedy pan minister Szumowski poda się do dymisji - dodała.

Jedno z pytań, które zadaje się po decyzji Szumowskiego, dotyczy jego następcy. Ustępujący minister przekazał na konferencji, że po jego rezygnacji formalnie władzę w resorcie służby zdrowia przejmuje premier i to do niego należy decyzja, kto obejmie szefostwo w Ministerstwie Zdrowia.

Morawska-Stanecka pytana, czy to właściwy czas, aby opuszczać resort, odparła, że ma w tej sprawie "mieszane uczucia". - Oczywiście, że to powinno niepokoić, bo to znaczy, że minister zdrowia i jego zastępca dezerterują w obliczu drugiej fali koronawirusa i trudnej sytuacji szpitali jednoimiennych, braku ich finansowania i odpływu kadry - wyliczała. - Tych problemów minister nie rozwiązał - dodała.

Wicemarszałek Senatu przypomniała głosowanie na początku czerwca nad wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego w Sejmie. Wniosek został odrzucony głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Przypominam sobie te kwiaty dla pana ministra i co? Gdzie teraz są ci wszyscy, którzy go bronili?

>> Czym chwalił się ustępujący minister Szumowski?

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska) powiedział, że decyzja Szumowskiego nie jest dla niego zaskoczeniem. - Spodziewałem się tego - powiedział, dodając, że w tym momencie nie chce komentować dalej sprawy.

Wyniki głosowania dot. odwołania Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra Zdrowia

Joński: dlaczego minister i wiceminister odchodzą tak bez wyjaśnienia spraw?

Dymisję skomentował także Dariusz Joński - poseł Koalicji Obywatelskiej, który razem z posłem Michałem Szczerbą od kilku miesięcy prowadzi kontrole poselskie w Ministerstwie Zdrowia. Posłowie skupiają się przede wszystkim na umowie z 14 kwietnia na zakup 1241 respiratorów. Twierdzą, że do resortu nie wróciły przedpłaty w wysokości około 70 milionów złotych.

Joński w rozmowie z TVN24 powiedział, że decyzja była spodziewana. - Nas zastanawia, dlaczego (minister i wiceminister - red.) odchodzą tak bez wyjaśnienia spraw, które chyba interesują opinię publiczną, a przynajmniej były na językach w ciągu ostatnich tygodni - powiedział.

- W Polsce nie może być tak, że minister podpisuje niekorzystne umowy, robi przedpłaty i jak handlarz bronią nie oddaje pieniędzy, respiratory nie dojeżdżają, a maski przyjeżdżają z lewymi certyfikatami, to minister mówi: bardzo dziękuję, było bardzo miło, wszyscy mu dziękują, dają kwiaty, wszyscy są zadowoleni i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. To nieprawdopodobne - zaznaczył.

Chodzi o sprawę zakupu respiratorów od zajmującej się handlem bronią firmy E&K, która wcześniej nie zajmowała się sprowadzaniem sprzętu medycznego do Polski. 14 kwietnia resort podpisał z prezesem tej spółki Andrzejem Izdebskim umowę na dostawę 1241 respiratorów za niemal 200 milionów złotych do 30 czerwca, przy czym pierwsze sztuki miały pojawić się w kraju już w kwietniu.

Przedsiębiorca natychmiast otrzymał zaliczkę w kwocie 35 milionów euro, czyli 154 milionów złotych, jednak transakcji od początku towarzyszyły problemy z realizacją umowy. Ostatecznie E&K dostarczyło jedynie 200 urządzeń. I do dziś nie zwróciło większości pieniędzy, które powinno oddać ministerstwu.

>> Nie wróciło 70 milionów zł za respiratory. Co zrobiło ministerstwo?

Dariusz Joński o rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra Zdrowia
Dariusz Joński o rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji Ministra ZdrowiaTVN24

Sawicki: minister i wiceminister odchodzą, żeby nie musiał robić tego premier czy prezes PiS

Poseł PSL Marek Sawicki, odnosząc się do rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia, powiedział, że rząd ma "ewidentny problem" z wyjaśnieniem zakupów dotyczących koronawirusa przez resort zdrowia. - Bo o ile w pierwszej części pandemii działania w zakresie medycznym były ocenianie bardzo wysoko, to równolegle kwestia zakupu maseczek i respiratorów budzi ogromne wątpliwości - zaznaczył.

Według posła ludowców być może z toczących się postępowań dotyczących zakupu maseczek i respiratorów "już wynika, że i pan Janusz Cieszyński, i pan Łukasz Szumowski powinni z rządu odejść". - Robią to sami, żeby za chwilę nie musiał robić tego tak naprawdę premier Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział.

Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczucia

O rezygnacji ministra Szumowskiego mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Marek Balicki, który w przeszłości sam stał na czele tego resortu, a obecnie jest pełnomocnikiem ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii. 

- Muszę powiedzieć, że miałem mieszane uczucia. Z jednej strony spodziewaliśmy się tego, że pan minister Szumowski może złożyć dymisję, i to już od wielu tygodni. Z drugiej strony ja osobiście bardzo żałuję, bo w opiece psychiatrycznej po raz pierwszy od wielu lat udało się ruszyć reformę i rozpocząć bardzo sensowne zmiany. Ale mam nadzieję, że następca pana ministra będzie kontynuował to, co rozpoczęliśmy - powiedział.

Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczucia
Marek Balicki o rezygnacji Szumowskiego: miałem mieszane uczuciaTVN24

Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniem

Kwestię rezygnacji Szumowskiego komentował w "Tak jest" również były prezes NFZ, a obecnie poseł Porozumienia (klub PiS) Andrzej Sośnierz. 

Jak przyznał, termin tej rezygnacji "jest trochę zaskoczeniem". - Dlatego że zapowiadana rekonstrukcja rządu była dobrym momentem, w którym nie tylko jedna, ale więcej takich zmian mogło nastąpić. Więc to pewne przyspieszenie tutaj dziwi - mówił.  

- Nie znam wszystkich motywacji, które stały się przyczyną takiej zamiany. Natomiast odnośnie krytyki, ja rzeczywiście krytykowałem zawsze i pozostaję na swoim stanowisku. Zresztą niedawno spotkałem się bezpośrednio z panem ministrem i wymieniliśmy zdania. Nie przybliżyły się nasze stanowiska odnośnie sposobu walki z epidemią. W szczególności bardzo mnie bulwersowało i bulwersuje to, że nie przygotowaliśmy się do choćby do tego ewentualnego jesiennego nasilenia zakażeń. Ono zresztą już ma miejsce w tej chwili - wskazywał Sośnierz. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Premier oświadczył we wtorek, że do końca tygodnia przedstawi nazwisko nowego ministra zdrowia. 

Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniem
Andrzej Sośnierz: termin złożenia rezygnacji przez Szumowskiego jest trochę zaskoczeniemTVN24

Autorka/Autor:akw/dap

Źródło: TVN24, tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości

Na autostradzie A4 w województwie opolskim zderzyły się cztery samochody. Jak podaje policja, jeden z kierowców zasnął za kierownicą. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Zasnął za kierownicą, doprowadził do serii zderzeń

Zasnął za kierownicą, doprowadził do serii zderzeń

Źródło:
tvn24.pl

Zbigniew Ziobro postanowił zrobić cyrk. Rozumiem komisję, która w pewnym momencie doszła do wniosku, że nie pozwoli kolejny raz naruszać powagi państwa - mówiła w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO) odnosząc się do decyzji komisji, która przegłosowała wniosek o 30-dniowy areszt dla Ziobry. Wiceszef komisji do spraw Pegasusa Przemysław Wipler (Konfederacja) relacjonował jak wyglądało posiedzenie komisji i powiedział, że "wniosek o areszt był przygotowany z góry".

"Albo rozliczamy, albo bawimy się w kotka i myszkę". Wipler: wiedzieliśmy, że Ziobro zaraz się pojawi

"Albo rozliczamy, albo bawimy się w kotka i myszkę". Wipler: wiedzieliśmy, że Ziobro zaraz się pojawi

Źródło:
TVN24

Policja przeszukuje pas nadmorski w gdańskim Brzeźnie. Na miejscu znaleziono ciało starszego mężczyzny, który miał obrażenia głowy. Wcześniej do służb wpłynęło zgłoszenie o szarpaninie dwóch osób.

Znaleźli ciało starszego mężczyzny. Policyjna obława w pasie nadmorskim

Znaleźli ciało starszego mężczyzny. Policyjna obława w pasie nadmorskim

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Od kilku dni w Grecji w rejonie wyspy Santoryn odnotowuje się raz po raz słabe i umiarkowane trzęsienia ziemi. Zdaniem ekspertów, wstrząsy nie są powiązane z aktywnością wulkaniczną. W poniedziałek, w ramach środków ostrożności, szkoły mają być jednak zamknięte.

Seria wstrząsów w rejonie greckiej wyspy, władze zamykają szkoły

Seria wstrząsów w rejonie greckiej wyspy, władze zamykają szkoły

Źródło:
Reuters, PAP, GreekReporter

Na krajowej "ósemce" w pobliżu miejscowości Brody (Podlaskie) autobus zderzył się z osobową toyotą. Autem podróżował 18-latek, który zginął na miejscu.

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Źródło:
TVN24

Do Europy wdziera się coraz więcej mroźnego powietrza z północy. Sprawdź, co przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej, długoterminowej prognozie temperatury na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania od internautów, na których uchwycili kierowcę jadącego pod prąd autostradą. Twierdzą, że działo się to na A2 w okolicy Wiskitek, gdzie w sobotę doszło do wypadku. - To była noc, świeciły reflektory innego samochodu i w pewnej chwili samochód wyłonił się zza łuku drogi, a kierowca przed nami zaczął hamować. Żona odbiła w prawo, natychmiast zaczęła hamować i jakimś cudem uniknęliśmy tego zderzenia - relacjonował jeden z mężczyzn, który rozmawiał także z reporterem TVN24.

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją, a jedna przebywa w szpitalu. Policja potwierdziła wstępnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia.

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

- Oliwia mnie stymuluje. Jak zapowiada, że przyjdzie do mnie, to ja od razu wykonuję kilka telefonów więcej, załatwiam sprawy, aby móc zdać raport szefowej - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl 77-letni prof. dr hab. Marian Surowiec, współzałożyciel Bee Healthy Honey. Z wnuczką stworzył emiter, rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy walczą w swoich ulach z inwazją pasożytów. Po fali sukcesów, zaczęli jednak dostawać groźby. - Pierwszy raz w życiu czegoś takiego doświadczyłem, bo spadła na nas lawina hejtu - dodaje.

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Źródło:
tvn24.pl

W czwartym dniu po egzekucji Franza Kutschery odbył się jego "ślub" z 26-letnią Jane Lillian Steen, norweską volksdeutschką. Zamiast wesela odbył się pogrzeb. Kat Warszawy został pochowany na powązkowskim niemieckim "cmentarzu bohaterów".

Kutschera ożenił się po własnej śmierci. "Wesele przepadło, ale ślub się odbył!"

Kutschera ożenił się po własnej śmierci. "Wesele przepadło, ale ślub się odbył!"

Źródło:
PAP

Dwa projekty ustaw, dwie daty zakończenia procesu zmian i dwa zupełnie różne pomysły na to, jak rozwiązać problem wadliwych powołań sędziowskich w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sprawa dotyczy 3250 sędziów, a rząd w najbliższych tygodniach ma wybrać ostateczny scenariusz. Jakie warianty są w grze?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Źródło:
TVN24

15 portretów kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym wieku znalazło się w kolekcji, na którą przypadkiem natrafiono podczas rozbiórki budynku w Pruszkowie. Fotografie pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Nie wiadomo, kogo przedstawiają, ani kto był ich właścicielem. Urzędnicy liczą, że dzięki publikacji zdjęć, uda się rozwikłać tę zagadkę.

Podczas rozbiórki natrafili na kolekcję dawnych portretów. Kim są osoby ze zdjęć?

Podczas rozbiórki natrafili na kolekcję dawnych portretów. Kim są osoby ze zdjęć?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Volkswagen pozwał władze Indii o uchylenie "niewiarygodnie ogromnego" żądania podatkowego w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Jak wynika z dokumentów sądowych niemiecki koncern argumentuje, że żądanie to jest sprzeczne z przepisami New Delhi dotyczącymi opodatkowania importu części samochodowych i utrudni realizację planów biznesowych firmy.

Volkswagen pozywa indyjski rząd. W tle gigantyczne żądania podatkowe

Volkswagen pozywa indyjski rząd. W tle gigantyczne żądania podatkowe

Źródło:
Reuters

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Renta rodzinna to świadczenie, które przysługuje po śmierci osoby bliskiej, która była uprawniona do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy. Jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed drastyczną zmianą sytuacji finansowej najbliższych w tle tragicznych okoliczności. Kto wypłaca rentę rodzinną i na jakich zasadach?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Źródło:
tvn24.pl

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl