Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Minister zdrowia jest w bieżącym kontakcie zdalnym z ministerstwem i sztabem zajmującym się sytuacją epidemiologiczną – przekazał w czwartek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Łukasz Szumowski, który przerwał urlop, w piątek ma osobiście pojawić się w siedzibie resortu.

Łącznie zdobyli ponad 20 milionów głosów. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmobilizowali swoich wyborców, którzy w niedzielę tłumnie stawili się przy urnach. Reporter "Czarno na białym" Tomasz Kułakowski sprawdził, jakim zaangażowaniem wykazali się obywatele w czasie wyborów prezydenckich 12 lipca.

W związku z tym, że partia respiratorów, która miała dotrzeć do Polski w kwietniu nie została dostarczona, pełną kwotę tej zaliczki, czyli prawie 10 milionów euro, otrzymaliśmy od naszego dostawcy na rachunek Ministerstwa Zdrowia - poinformował wiceminister resortu Janusz Cieszyński. Dodał, że w ramach czerwcowych dostaw ministerstwo spodziewa się jeszcze "kilkuset sztuk". Działania przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, którzy przeprowadzili w tej sprawie kontrolę poselską, nazwał atakiem na "Łukasza Szumowskiego, na całe ministerstwo".

Kampania wyborcza Andrzeja Dudy nie wygląda najlepiej i nie ma w jego otoczeniu ludzi, na których prezydent mógłby się oprzeć – ocenił w programie "Czas decyzji" w TVN24 publicysta "Rzeczpospolitej" Tomasz Pietryga. Bianka Mikołajewska z OKO.press uznała, że takie incydenty, jak ten z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, świadczą o tym, że "rządzącym puszczają nerwy".

W pierwszych tygodniach epidemii cały świat ścigał się, by kupić sprzęt ochronny. Takie były warunki - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier Jadwiga Emilewicz, pytana o działalność ministra zdrowia w tym okresie i sprowadzanie do Polski maseczek. - Wśród firm, które je dostarczały, pewnie znajdowali się znajomi znajomych - przyznała.