TVN24 | Polska

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Co trzeba wiedzieć o szczepionkach?

TVN24 | Polska

Autor:
akr/dap
Źródło:
TVN24
Jak zapisać się na szczepienie na koronawirusa?
Jak zapisać się na szczepienie na koronawirusa?TVN24
wideo 2/23
TVN24Jak zapisać się na szczepienie na koronawirusa?

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób spoza priorytetowych grup mają ruszyć 15 stycznia. Jak się zgłosić? Zrobić można to na cztery sposoby. Same szczepienia mają być darmowe i dwudawkowe oraz dostępne dla wszystkich, którzy będą chcieli je przyjąć. Co warto wiedzieć na temat szczepionki na koronawirusa?

Szczepienia na koronawirusa ruszyły w Polsce 27 grudnia. W pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych, następnie wszyscy chętni, którzy od 15 stycznia będą mogli umawiać się szczepienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak to zrobić? Zgłosić można się na cztery sposoby:

- za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989, - poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (na stronie pacjent.gov.pl), - poprzez elektroniczny formularz, który ma być dostępny na stronach związanych z resortem zdrowia, - u lekarza POZ, który prowadzi szczepienia.

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Jak się na nie zapiszemy? >>>

Co trzeba wiedzieć o szczepieniach?

- do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikować będzie lekarz na postawie badania i wywiadu z pacjentem, - szczepienia będą darmowe i dwudawkowe, - mają być dostępne dla wszystkich osób, które będą chciały się zaszczepić, - sam proces oparty będzie o wirtualne skierowanie (e-skierowanie), które ważne będzie przez 60 dni ( w przypadku osób z grup priorytetowych).

W przypadku osób spoza grup priorytetowych nie będzie wymagane e-skierowanie, wystarczy podać dane osobowe. Po rejestracji pacjent otrzyma SMS z wiadomością o miejscu i terminie szczepienia. Będzie umawiany od razu na dwie wizyty, a przed drugą otrzyma przypomnienie SMS. Nie ma również specjalnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepień.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak przebiegły pierwsze szczepienia w polskich miastach?

Co trzeba wiedzieć o szczepieniach przeciw COVID-19?
Co trzeba wiedzieć o szczepieniach przeciw COVID-19?TVN24
Jakie są kolejne fazy szczepień na koronawirusa?
Jakie są kolejne fazy szczepień na koronawirusa? TVN24

Autor:akr/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości