Szef MZ: Mam nadzieję, że pod koniec stycznia będą dostawy. Będziemy gotowi z logistyką szczepień

Autor:
akr
Źródło:
TVN24
Niedzielski: na początku stycznia będziemy gotowi do realizacji szczepień
Niedzielski: na początku stycznia będziemy gotowi do realizacji szczepieńTVN24
wideo 2/25
TVN24Niedzielski: na początku stycznia będziemy gotowi do realizacji szczepień

- Realnie oceniam, kiedy szczepionki na COVID-19 u nas się pojawią. Na początku stycznia będziemy gotowi do realizacji szczepień, ale muszą się pojawić szczepionki i muszą się pojawić w kraju. To jest kwestia zależna od dostawcy, nie od strony rządowej - powiedział w "Sprawdzam" minister zdrowia Adam Niedzielski. Tak na tvn24.pl relacjonowaliśmy rozmowę z szefem resortu zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 20:31

  Gościem programu "Sprawdzam" w TVN24 był minister zdrowia Adam Niedzielski. Dziękujemy za uwagę.

 • 20:31

  Czy przed świętami należy – a jeśli tak, na jak długo – udać się na autokwarantannę? Niedzielski: Jest takie rozwiązanie w krajach zachodnich. Tam stosuje się siedmiodniową autokwarantannę. My również o tym myślimy.

 • 20:29

  - Nasze analizy wskazują, że pacjenci zbyt późno trafiali do szpitala, z różnych względów. Koncentrując się na tym, poprawiliśmy sprawność ratownictwa, zwiększyliśmy liczbę łóżek i jest ten program dobowej opieki medycznej z pulsoksymetrem - dodał.

 • 20:27

  Niedzielski o wysokiej liczbie zgonów: Mamy analizę, która pokazuje, że jesteśmy tuż po lub w trakcie szczytu liczby zgonów To jest problem, który nas najbardziej frapuje.

 • 20:26

  Czy wiemy jaka naprawdę jest skala epidemii w naszym kraju? Niedzielski: Skoncentrowaliśmy się na testowaniu osób objawowych. Działa to według prostego schematu. W tej chwili wprowadzamy testy antygenowe, codziennie jest wykonywanych około 10 tysiecy. Widać tutaj z każdego wskaźnika, że pandemia hamuje.

 • 20:24

  Wątpliwości wokół raportowania danych dotyczących zakażeń koronawirusem. Niedzielski: Mamy do czynienia z nieporozumieniem, wokół którego próbuje się budować atmosferę nie wiadomo jakiego znaczenia.

 • 20:21

  Czy decyzja w sprawie obostrzeń dotyczących ferii zimowych jest ostateczna? Minister zdrowia: Temat ferii powinniśmy wszyscy potraktować jako ostatni akt naszej odpowiedzialności przed masowym wyszczepieniem, by nie dopuścić do trzeciej fali.

 • 20:19

  Jak rząd chce przekonać Polaków do szczepień? Niedzielski: Mamy plan przeprowadzenia dużej kampanii społecznej, rozpocznie się 15 grudnia.

 • 20:16

  Czy szczepionka jest bezpieczna? Niedzielski: My nie ufamy tutaj producentom. Jest cały system, który weryfikuje deklaracje. Wszystko jest weryfikowane przez specjalne instytucje. Tutaj właściwą jest Europejska Agencja Leków.

 • 20:15

  Co z dystrybucją szczepionek? Niedzielski: Będziemy współpracowali z komercyjnymi hurtowniami, które będą nam pomagały stworzyć efektywne łańcuchy dystrybucji. Deklaruję, że szczepionki będą w bezpieczny sposób dostarczane.

 • 20:13

  Szef MZ: Na tę chwilę nie ma czym zaszczepić dzieci. Nikt nie prowadził badań na tej grupie.

 • 20:12

  Czy dzieci będą szczepione na COVID-19? Niedzielski: Tylko jeden z pięciu produktów jest dopuszczony do dzieci poniżej 18. roku życia, ale przy tym powyżej 12. roku życia. Szczepienie będzie przede wszystkim ukierunkowane na dorosłych.

 • 20:11

  Minister zdrowia: w szczepieniach będziemy stopniowo schodzili rocznikami w dół.

 • 20:10

  Niedzielski: W poniedziałek chcemy przestawić szczegółową strategię szczepień. Ale chcemy poddać to jeszcze konsultacjom społecznym.

 • 20:10

  Adam Niedzielski: Jeżeli chodzi o osoby starsze, to system dotarcia ze szczepionką bedzie zupełnie inny. Będzie możliwość zgłoszenia się przez lekarza rodzinnego. Będziemy wysłać SMS-y, ale przede wszystkim uruchomimy infolinię.

 • 20:08

  Niedzielski: W pierwszej kolejności będziemy chcieli zaszczepić medyków i osoby związane bezpośrednio z walką z koronawirusem. Zrobimy to przesyłając do szpitali szczepionki.

 • 20:07

  Szef MZ: Do 11 grudnia zbieramy wnioski, deklaracje powstania zespołów szczepiennych, będziemy je analizować.

 • 20:04

  Niedzielski: Ja realnie oceniam, kiedy te szczepionki u nas się pojawią. Na początku stycznia będziemy gotowi do realizacji szczepień, ale muszą sie pojawić szczepionki i musza się pojawić w kraju. To jest kwestia zależna od dostawcy, nie od strony rządowej.

 • 20:03

  Kiedy po zatwierdzeniu szczepionka na COVID-19 pojawi się w Polsce? Szef MZ: Mam nadzieję, że pod koniec stycznia będą pierwsze dostawy. A my oczywiście będziemy gotowi z całą logistyką szczepień.

 • 20:03

  Czy da mi pan słowo honoru, że pod koniec stycznia pierwszy Polak zostanie zaszczepiony? Niedzielski: To niestety nie zależy tylko od mojego działania. Jeżeli by to zależało ode mnie, to wtedy bym dał.

 • 20:01

  Rozpoczął się program "Sprawdzam" w TVN24.

 • 19:50

 • 19:49

  Gościem Krzysztofa Skórzyńskiego w programie "Sprawdzam" w TVN24 będzie minister zdrowia Adam Niedzielski.. Start programu o godzinie 20.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że od dzisiaj mogą się zgłaszać podmioty lecznicze, które chcą brać udział w narodowym programie szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Jak dodał, zgłoszenia można składać za pośrednictwem strony internetowej formularze.ezdrowie.gov.pl, którą prowadzi NFZ.

CO WIEMY O SZCZEPIONKACH NA COVID-19 >>>

- Naszym celem jest stworzenie punktów, w których można się szczepić w każdej gminie. Szacujemy, że w skali Polski może to być około 8 tysięcy punktów. Oczywiście w dużych aglomeracjach będą to dodatkowo właśnie szpitale rezerwowe - mówił.

CO RZĄD PRZEKAZAŁ NA TEMAT SZCZEPIONEK? CZYTAJ WIĘCEJ:

Minister zdrowia: na przełomie stycznia i lutego rozpoczniemy akcję szczepienia

Ile ma kosztować jedna dawka szczepionki na koronawirusa? Minister zdrowia podał wycenę

Jak będą wyglądać zapisy na szczepienia na koronawirusa? Dworczyk wyjaśnia

Wraz z informacjami o opracowaniu przez koncerny farmaceutyczne szczepionki na COVID-19 w sieci pojawiły się na masową skalę nieprawdziwe twierdzenia na jej temat. Wpisy o rzekomym wpływie szczepionek na zmianę ludzkiego DNA, sterylizowaniu czy czipowaniu ludzi rozsyłane są przez tysiące internautów. Wiele z nich nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Bliżej tym teoriom przyjrzał się Konkret24.

CZYTAJ NA KONKRET24: Manipulacja DNA, czipowanie, masowa sterylizacja - szczepionka na COVID-19 wywołała falę fake newsów >>>

Proces szczepień na koronawirusa w PolscePAP/Maciej Zieliński

Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości