Niewyjaśnione zatonięcie. Historia ORP Orzeł

tvn24W "Czarno na białym" historia legendarnego polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł

W czwartkowym "Czarno na białym" ponownie pojawi się reportaż Joanny Hac-Mroczki, a w nim wyjątkowe zdjęcia i wciąż niewyjaśniona historia legendarnego polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł, który w 1940 roku z nieznanych przyczyn zatonął z kilkudziesięcioosobową załogą w Morzu Północnym.

Okręt podwodny ORP Orzeł był owocem wieloletniego wysiłku Polaków, którzy gromadzili fundusze pozwalające na wybudowanie go.

Dlaczego zaginął i gdzie jest jego wrak? Odpowiedzi na te pytania szuka grupa nurków, hydrografów i historyków, którzy od lat organizują poszukiwawcze wyprawy. Przygotowują się do nich długo, ich praca odbywa się nie tylko na pokładzie statku czy pod wodą, ale także w archiwach, bibliotekach czy w czasie spotkań z ludźmi posiadającymi wiedzę, która może prowadzić do rozwikłania zagadki.

To ludzie których połączyła pasja i jedna idea - znalezienie okrętu i zapisanie ostatniej karty jego historii poprzez oddanie hołdu załodze. Jednej z takich ekspedycji towarzyszyła z kamerą reporterka TVN24 Joanna Hac-Mroczka. Reportaż "Szukając Orła" w czwartek 26 grudnia o godzinie 20.15 w "Czarno na białym" w TVN24.

Autor: red. / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości