TVN24 | Polska

Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niemal zmiótł z drogi motorowerzystę

TVN24 | Polska

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Gostyń. Ryzykowny manewr na drodze
Gostyń. Ryzykowny manewr na drodzeKPP Gostyń
wideo 2/11
KPP GostyńGostyń. Ryzykowny manewr na drodze

16 punktów karnych i 3500 złotych mandatu - taką karę gostyńscy policjanci wymierzyli 31-latkowi. Jak informuje policja, kierowca fiata brawurowo wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Mało brakowało, a wjechałby w prawidłowo jadącego motorowerzystę.

Policjanci z Gostynia (woj. wielkopolskie) otrzymali nagranie z kamerki samochodowej jednego z kierowców. Urządzenie zarejestrowało brawurowe zachowanie kierowcy fiata na ulicy Poznańskiej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Policja: wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, spowodował zagrożenie

"Kamera zarejestrowała niebezpieczny manewr kierującego fiatem, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kierującego motorowerem. Na szczęście kierujący jednośladem zachował szczególną ostrożność i to uratowało go od ciężkich obrażeń, do jakich mogło dojść gdyby nie jego czujność" - poinformowała policja w komunikacie.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ustalili dane kierowcy fiata. Okazało się, że to 31-letni mieszkaniec Gostynia. "Został surowo ukarany. Otrzymał mandat karny w wysokości w 3500 złotych oraz 16 punktów karnych" - przekazano.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Zachowanie 31-latka nagrała kamera umieszczona w innym samochodzieKPP Gostyń

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gostyń

Pozostałe wiadomości