"Lubię zap***dalać". Prędkość, brawura, śmierć - odc. 1

7 żyć

"Lubię zap***dalać". Prędkość, brawura, śmierć - odc. 1

Miasto nocą to dla nich tor wyścigowy, a prędkość to pasja, przed którą nie powstrzymują ich ani przepisy drogowe, ani ryzyko wypadku. Fani nielegalnych wyścigów nie boją się konsekwencji. Nieraz mieli do czynienia z policją, nie raz balansowali na granicy życia i śmierci. Wiedzą, że nie są bezkarni, ale co tydzień wyjeżdżają na ulice, a w ślad za nimi rusza policja. Olga Orzechowska sprawdziła, jak wyglądają nielegalne wyścigi w Warszawie, i rozmawiała z ich uczestnikami.

Opis programu

Codziennie na drogach umiera 7 osób. Te liczby to dramaty żon, mężów, dzieci, całych rodzin i przyjaciół. Policyjne statystyki pokazują, że polskie ulice są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w całej Europie. Najczęstszą przyczyną wypadków, które kończą się tragicznie, jest nadmierna prędkość. "7 żyć" to serial reporterski, w którym przenikamy do środowisk organizujących nielegalne wyścigi w polskich miastach, rozmawiamy z tymi, którzy jako pierwsi docierają na miejsca wypadków i pokazujemy, jak tragiczne mogą być skutki łamania obowiązujących przepisów.

 

Olga Orzechowska - reporterka TVN24. Członkini Zespołu Projektów Specjalnych, którego szefem jest Wojciech Bojanowski. Współautorka reportażu "Bagaż podręczny".

04.11.2021
Kraj produkcji: Polska