Kiedy płacze, krzyczy albo jest zmęczony po zabawie - na głowie pojawia mu się gruba tętnica, która może pęknąć. 3-letni Szymek ma rozrośnięte szwy czaszkowe, pomóc może mu tylko operacja. Tej polscy lekarze nie chcą się podjąć, a na zabieg w USA jego mamy nie stać.

Obrońcy Ryszarda Krauzego nie wykluczają wniosku do prokuratury o umorzenie postępowania przeciw niemu. Jeden z jego adwokatów, mec. Krzysztof Bachmiński, zapewnia, że Krauze "jak najszybciej stawi się w prokuraturze".

- Nie poczuwam się do popełnienia zarzucanych mi przestępstw - pisze Ryszard Krauze w złożonym w prokuraturze oświadczeniu. Biznesmen zapewnia, że wróci do Polski, jak tylko pozwolą mu na to sprawy zawodowe. Prokuratura czeka na jego powrót.

Ciało poszukiwanego od środy 36-letniego listonosza z Krotoszyna (Wielkopolskie) odnaleziono w lesie, wiszące na jednym z drzew. Nie wiadomo czy popełnił samobójstwo czy ktoś go zamordował.

Chęć Radosława Sikorskiego zaopiekowania się generałem Markiem Dukaczewskim jest powszechnie znana - stwierdził minister obrony Aleksander Szczygło, kontynuując zarzuty PiS wobec byłego szefa MON Radosława Sikorskiego.

Prokuratura może do wyborów wstrzymać śledztwo w sprawie wyłudzeń finansowych działaczy Platformy. Zbigniewa Ziobrę poprosił o to Ludwik Dorn i - jak mówił marszałek Sejmu - nie jest to wykluczone. O zmasowanej akcji przeciw współpracownikom PO napisała dziś "Gazeta Wyborcza".

Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił pozew obywatelki Niemiec Agnes Trawny, która domagała się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawioną na Mazurach nieruchomość. LPR się cieszy, ale zauważa dwuznaczność wyroku: "jest korzystny, ale otwiera pewien precedens" - zauważa poseł Ligi Janusz Dobrosz.

Na krakowskiej liście Platformy do Sejmu zabraknie rekomendowanej wcześniej przez Jana Rokitę Liliany Sonik - informuje "Wprost". Taką decyzję podjął zarząd Platformy. Zabraknie na niej też jednak gorącego krytyka Rokity.

- To brudna walka polityczna - tak spot wyborczy PO, w którym pojawia się o. Tadeusz Rydzyk, nazywa szefowa KRRiT i - na antenie Radia Maryja - dodaje: Mam nadzieję, że to zaszkodzi Platformie.

Po wyborach Rokita mógłby być wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - mówi sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Skazany za udział w tzw. przecieku starachowickim były poseł SLD Henryk Długosz wyszedł na wolność. Przed bramą więzienia długo i chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mówił o swoich planach, Millerze i Olejniczaku.

- To odrażające, że Leszek Miller dopisał się do towarzystwa Andrzeja Leppera i Zygmunta Wrzodaka. Ciekawe, kiedy zostanie zaproszony do Radia Maryja - tak szef SLD Wojciech Olejniczak zareagował na start byłego premiera z listy Samoobrony.

- Rzeczywiście wygląda to tak, że poseł Tomasz Markowski ma własne mieszkanie w Warszawie, a jednocześnie bierze od Sejmu pieniądze na wynajem lokalu w stolicy. Ale jak się pozna szczegóły prawne, wygląda to inaczej – mówi portalowi tvn24.pl Marek Suski, rzecznik dyscyplinarny PiS.

- W Polsce nie może być ludzi nietykalnych. Bardzo krytycznie oceniamy niektóre działania o. Rydzyka, a on też podlega osądowi - to odpowiedź Donalda Tuska na apel dyrektora Radia Maryja o zdjęcie spotu PO z nim w roli głównej.

Były szef SLD Leszek Miller chce utworzyć nową formację o nazwie Polska Lewica, która "nie wstydzi się PRL-u". - Chcę powiedzieć ludziom: nie musicie się wstydzić własnych życiorysów. Pracowaliście dla legalnego państwa, a obecni szaleńcy chcą to państwo zdelegalizować - deklaruje.

Współpraca z feministkami, kobietami wiejskimi, przedstawicielkami biznesu, mediów, polityki, a nawet... z zakonnicami - Nelly Rokita, nowa doradczyni prezydenta ds. kobiet, zarysowała szeroki program swojego działania.

Wkrótce odbędzie się wizytacja polskiej prowincji zakonu redemptorystów - dowiaduje się PAP ze źródeł kościelnych w Rzymie. Do Polski mają przyjechać najbliżsi współpracownicy generała tego zakonu.