Miała być prawdziwie zimowa noc - i taka była. Na południu, w centrum kraju i na Wybrzeżu spadł śnieg, temperatury spadły zdecydowanie poniżej - 10 stopni Celsjusza.
Opady w górach oraz na Podkarpaciu i Roztoczu zapowiadano jako umiarkowane: temperatura minimalna od -13 st C na Suwalszczyźnie do -8 st C w centrum, -6 st C lokalnie na Dolnym Śląsku i -3 st C na Wybrzeżu Zachodnim.
W kotlinach podgórskich od -12 do -8 st C, wysoko w Tatrach nawet -16 st C. Odczuwalną temperaturę dodatkowo obniża słaby i umiarkowany wiat z kierunków wschodnich, jedynie nad morzem i na Pomorzu Południowym.
Z kolei w czwartek tylko w zachodniej Wielkopolsce oraz na Pomorzu zachmurzenie ma być duże z przejaśnieniami i bez opadów. Na pozostałym obszarze przeważnie pochmurno i opady śniegu, które w górach, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim mogą być umiarkowane. Temperatura maksymalna od -10 st C na północnym wschodzie kraju do -6 st C w centrum i na południu, -4 st C w zachodniej Wielkopolsce i 0 st C na Wybrzeżu Zachodnim.
Meteorolodzy zapowiadają też mgły, szadź i gołoledzie. W związku z bardzo trudnymi warunkami na drogach policja ostrzega i apeluje o ostrożną jazdę. Ci, którzy samochodów nie trzymają w garażach, powinni rano wstać wcześniej, bo uruchomienie silnika może sprawiać trudności.
Chłód z południa
Polska wschodnia i centralna pozostają w obszarze podwyższonego ciśnienia, na skraju wyżu znad Rosji. Północna część kraju znajduje się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Danią i południowym Bałtykiem. Na północnym wschodzie zaznacza się strefa frontu atmosferycznego. Południe kraju jest pod wpływem rozległego niżu znad Morza Egejskiego. Przeważająca część kraju pozostanie w chłodnej, kontynentalnej masie powietrza, nad część południową napłynie chłodna i wilgotna masa powietrza.
Źródło: PAP, onet.pl
Źródło zdjęcia głównego: Michał\Kontakt TVN24