Pijanego policjanta - przebierańca przechadzającego się ulicami Krosna zatrzymała tamtejsza policja. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu.

- Dlaczego pan Andrzej Lepper poszedł do programu "Teraz My" i przyznał się do niektórych rzeczy? Trzeba było to przemilczeć, albo powiedzieć na samym początku. A tak to było to uderzenie w Samoobronę - wyjaśniała w "Magazynie 24" swoją decyzję o opuszczeniu Samoobrony Danuta Hojarska.

- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

Zapowiedzią represji i powrotem do najciemniejszego komunizmu nazwał o. Tadeusz Rydzyk zamiar kontroli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przedstawiony przez minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką.

Istnieją dwie sprzeczne wersje dotyczące tego, jak mieli być zatrzymani żołnierze oskarżeni o zabójstwo cywili w Afganistanie - ujawnił w "Kropce nad i" szef MON Bogdan Klich. I zapowiada: wyjaśnię to.

Kredens, kant, kanciak, kwadrat, kredens, bandzior. Symbol motoryzacyjnego luksusu w latach 70-tych. Fiat 125p obchodzi właśnie swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji Muzeum Techniki w Warszawie organizuje wystawę, której głównym bohaterem będzie właśnie "kant".

Miała być spektakularna ucieczka, a będzie spektakularny mandat. 42-latek z Krakowa, próbował uciec z miejsca wypadku i zanim zatrzymało go rusztowanie na ul. Józefa zdążył zniszczyć 10 samochodów. Zdjęcia przysłał nam Mariusz Rabij, internauta tvn24.pl.

340 kobiet legalnie usunęło ciążę w 2006 roku. Najczęstszą przyczyną aborcji było nieodwracalne uszkodzenie płodu. 12 kobiet skorzystało z możliwości usunięcia ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa - wynika z rządowego raportu z realizacji ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego.

- Nie ma szans na rozbicie Samoobrony. Życzę Partii Regionów powodzenia, ale taka partia to dobrze wyszła na Ukrainie - mówi w TVN24 Andrzej Lepper o odchodzących członkach Samoobrony zakładających własną formację polityczną.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu 6 grudnia powstanie komisja śledcza ds. samobójczej śmierci Barbary Blidy. Za wnioskiem LiD zagłosuje Platforma Obywatelska. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, w zamian chce poparcia dla komisji badającej działania CBA.

- Wszystkie zakupy, które opłacałem kartą służbową, były związane bezpośrednio z pełnieniem mojej funkcji - mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Nowakowski, szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Nie przekonuje to minister Julii Pitery. - Nowakowski powinien odejść - stwierdziła w TVN24.

Policja przerwała do rana obławę na 42-letniego Krzysztofa Siekacza z miejscowości Pałki (Łódzkie). Jest podejrzewany o zastrzelenie z broni myśliwskiej swojego szwagra i zranienie teściowej. Po tragedii mężczyzna uciekł do pobliskiego lasu.

Beata Sawicka nie trafi do aresztu. Kaucję w wysokości 300 tysięcy złotych za byłą posłankę PO wpłacił jej adwokat, mecenas Aleksander Pociej. - Interes tej sprawy nakazuje, żeby Beata Sawicka miała odwagę mówić to, co wie i żeby nie było na nią nacisków - tłumaczył.

W przyszłym roku podwyżki dla nauczycieli na pewno wyniosą 3,3 proc. - Ile więcj, pokaże życie i analiza budżetu - zapowiada minister edukacji Katarzyna Hall. Platforma zapowiadała podwyżki na poziomie ok. 10 proc.

Poznański sąd wojskowy oddalił zażalenia obrony na aresztowanie dwóch z siedmiu żołnierzy, podejrzanych o udział w akcji w Afganistanie, w której zginęli cywile. Obrońcy chcieli uchylenia aresztu. Teraz zapowiadają: -Będą kolejne wnioski.

- Były szef polskiej policji Konrad Kornatowski tuszował jako prokurator w PRL sprawę zabójstwa na posterunku MO w 1986 r. - zeznał Jan Rokita w procesie, jaki wytoczył mu Konrad Kornatowski. Były szef polskiej policji ponownie temu zaprzeczył.

- Polska zaprezentowała siebie i Wrocław w ponad 90 krajach. Dzięki temu np. dolnośląskie ziemniaki będą hodowane na Madagaskarze - tak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz mówi o profitach płynących z samego kandydowania do EXPO 2012. Jeszcze dziś ma zapaść decyzja kto je zorganizuje.

Danuta Hojarska, która wraz z innymi działaczami odeszła z Samoobrony, ogłosiła dziś, że zostały rozwiązane struktury tej partii w Pomorskiem. - Ktoś tu najwyraźniej nie zna statutu. O ich likwidacji może zdecydować tylko przewodniczący Andrzej Lepper - mówi rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski.