Czterech "łowców skór" pozostanie w więzieniu. - Ustalenia sądu pierwszej instancji obrazują coś niewyobrażalnego dla istoty, która zwie się homo sapiens - uznał Sąd Apelacyjny w Łodzi. Oskarżeni zostali skazani m.in. na dożywocie i 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który planował porwanie kilkunastoletniego syna biznesmena z Warszawy. Za jego uwolnienie zamierzał wyłudzić 800 tysięcy złotych

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei samochodów. To w ich pracy zwykła rzecz, ale dotąd nie schwytali w tej roli... 12-letnich chłopców.

- Nie daruję Kaczyńskiemu. Albo przeprosi, albo staniemy do płotu - powiedział w RMF FM Lech Wałęsa, który domaga się przeprosin od obecnego prezydenta za telewizyjne oświadczenie, że był on tajnym współpracownikiem SB.

Ogromny pożar wybuchł w miejscowości Kokock województwie kujawsko-pomorskim. Ogień przeniósł się na poddasze, gdzie znajdowała się słoma. W budynku mieszkało 12 osób. Zostały one teraz bez dachu nad głową.

1,3 promila alkoholu w organizmie miał policjant z Lublina, który wybrał się w podróż swoim autem. Jazda zakończyła się kolizją z innym pojazdem. Sróż prawa z lubelskiej komendy miejskiej policji już pożegnał się z mundurem.

14-letnia Agata, wbrew temu co pisała w sobotę "Gazeta Wyborcza", nie jest ofiarą gwałtu. "Wpadła" z rówieśnikiem. Wojna o ciążę 14-letniej Agaty z Lublina wciąż trwa.

Wysyp książek „odbrązawiających” postać Lecha Wałęsy. Kolejną kontrowersyjną biografię napisał związany z PiS młody historyk - i zarzuca byłemu prezydentowi, że w młodości miał nieślubne dziecko – pisze „Newsweek”.

Pięć osób stanie przed sądem za znęcanie się nad pensjonariuszkami z ośrodka w podwarszawskiej Radości - informuje dziennik "Polska". Pół roku temu nagrane telefonem komórkowym praktyki stosowane w placówce wstrząsnęły Polską.

W niedzielę po południu, po kilkugodzinnych poszukiwaniach, strażacy wyłowili z Jeziora Sztumskiego w Sztumie (Pomorskie) zwłoki 16-letniej dziewczyny. Zdjęcia z poszukiwań otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24

Sprawa 14-latki, której uniemożliwiono skorzystanie z prawa do aborcji jest dowodem ingerencji Kościoła w sprawy państwa – uważa Grzegorz Napieralski i postuluje "absolutny" rozdział Kościoła od państwa i wypowiedzenie konkordatu.

- To żenujące: ten styl, machanie rękami, Jarosław Kaczyński sprawia wrażenie przegranego dyktatora - tak Stefan Niesiołowski (PO) skomentował wypowiedź prezesa PiS, który zarzucił rządowi Tuska odbieranie funduszy wschodnim regionom. W obronie szefa swojej partii stanął Tadeusz Cymański (PiS): - Oskubaliście ziemie wschodnie - zarzucił Platformie.

Najpewniej to nie alkohol był przyczyną wypadku, w którym zginęło pięć osób z ośmiu znajdujących się w samochodzie. 19-letni chłopak, który najprawdopodobniej prowadził auto był trzeźwy. Kobieta, której córka i mąż zginęli, jest już po operacji, ale jej stan lekarze określają jako krytyczny.

Chwila nieuwagi kosztowała go życie. W niedzielę nad ranem młody policjant postrzelił się śmiertelnie na komisariacie w Gdyni-Karwinach podczas czyszczenia broni.

W szpitalu w Jastrzębiu Zdroju zmarł 41-letni górnik, który trafił tam po środowym wybuchu metanu w jastrzębskiej kopalni "Borynia". To piąta ofiara śmiertelna tego wypadku.

Rodzinny Tarnów godnie pożegnał zmarłą w środę siatkarkę Agatę Mróz. Chórzyści z Kantaty Tarnowskiej przygotowali specjalny pożegnalny koncert "Ziemia - Przystań Miłości".

Ok. 60 tys. osób zgromadziło się na lednickich polach, by uczestniczyć w dwunastym już Spotkaniu Młodych Lednica 2000. W sobotnich uroczystościach biorą udział wierni z Polski, Niemiec, Węgier i Ukrainy. Tradycyjnie o północy przeszli przez "Bramę-Rybę III Tysiąclecia" w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

- Celem Jarosława Kaczyńskiego jest powrót do scentralizowanego i upartyjnionego PRL-u - tak na zarzuty prezesa PiS pod adresem rządowego projektu decentralizacji odpowiadał poseł PO Andrzej Halicki. Poltycy w Magazynie 24 Godziny dyskutowali o rz

Nowa partia Leszka Millera - Polska Lewica (PL) - ujmuje się za zgwałconą 14-latką, której według sobotniej "Gazety Wyborczej" próbowano uniemożliwić dokonanie aborcji. Partia apeluje do ministrów Grzegorza Schetyny i Zbigniewa Ćwiąkalskiego o zajęcie się tym przypadkiem.