- Będziemy wnioskować o to, by sprawa została rozpatrzona w innym sądzie - minister sprawiedliwości potwierdza w Polskim Radiu doniesienia mediów, że Polska nie rezygnuje z walki o ekstradycję Edwarda Mazura.

150 metrowe mieszkanie w centrum Warszawy, które prokuratura zabezpieczyła w związku ze śledztwem przeciwko Edwardowi Mazurowi, może znów trafić w jego ręce. Według "Życia Warszawy", adwokaci rozpoczęli już takie starania.

Małopolski Inspektorat Drogowy rozpocznie dokładną kontrolę w firmi Orlando Travel, która była organizatorem tragicznej pielgrzymki po Francji. Prezes przewoźnika zapewnia, że rozbity autokar na pewno był sprawny.

Ratownikom, lekarzom i prezydentowi Nicolasowi Sarkozy'emu podziękował Lech Kaczyński, który odwiedził miejsce wypadku polskiego autokaru i szpital w Grenoble. W nocy z niedzieli na poniedziałek prezydent Kaczyński powrócił do Polski.

Kontakty z gangsterami, otaczanie się oszustami, a nawet ukrywanie informacji o planowanym porwaniu. Takie sensacyjne informacje o Andrzeju Lepperze podaje „Wprost”.

Prezydent Lech Kaczyński ogłosi żałobę narodową po tragedii autokaru z pielgrzymami we Francji po powrocie z Grenoble - zapowiedziała Kancelaria prezydenta. W Szczecinie obraduje sztab kryzysowy, który m.in. wysyła specjalny samolot do Francji. Rodziny ofiar wypadku informacje o możliwości podróży uzyskają pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800-170- 010.

Autokar z 47 pasażerami, jadący autostradą A2 w kierunku Poznania, pod Nagradowicami zjechał z trasy i przewrócił się. 23 osób jest rannych, w tym 5 ciężko. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jarosław Kaczyński polecił uruchomić "w trybie pilnym" rezerwę celową na wypłatę pieniędzy dla dla mieszkańców podczęstochowskich wsi, przez które w piątek przeszła trąba powietrzna.

Możliwe, że Andrzej Lepper nie zniknie ze sceny politycznej po uchwaleniu przepisu o zakazie kandydowania w wyborach osób skazanych. Jak twierdzą jego najbliżsi współpracownicy, jego wyroki się zatarły - podaje tygodnik "Wprost".

Jak najszybsze i konstruktywne wotum nieufności w Sejmie oraz nowy szef rządu w osobie Donalda Tuska lub Władysława Bartoszewskiego - to wyniki najnowszego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej.

Kierowca i jego żona zginęli na miejscu. Volkswagen hamował przez 150 metrów zanim uderzył w drzewo. Mimo to rozpadł się na dwa kawałki.

Telewizor plazmowy, skórzane fotele, najlepszej klasy sprzęt audio - tak może wyglądać... ciężarówka. W Opolu spotkali się miłośnicy tirów, którym nie wystarcza seryjna produkcja.