Na parkingu Hali Wola na Bemowie zapalił się samochód dostawczy. Przebywał w nim bezdomny. O zdarzeniu dowiedzieliśmy się od internauty, który na platformę Kontakt 24 przesłał film.

Jeszcze w niedzielę wieczorem, 40 ewakuowanych mieszkańców bloku w Siemianowicach Śląskich wróciło do swoich mieszkań. Wcześniej musieli je opuścić po tym, jak osunęła się ziemia.

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce" w Słomczynie k. Grójca (Mazowieckie). W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęły trzy osoby. Z kolei w wypadku w Milejowicach k. Radomia śmierć poniosła jedna osoba, a siedem zostało rannych.

Strażacy wyłowili z mazurskich jezior kolejne dwa ciała. Jedną z ofiar utonięcia jest dziesięcioletni chłopiec, który w tajemnicy przed rodzicami kąpał się w jeziorze z kolegą.

- To jest kompromitacja ministra Kownackiego. Powinien za to zostać zdymisjonowany – wyjątkowo zgodnie goście "Loży prasowej" w TVN24 komentowali kontrowersyjny wywiad, jakiego szef kancelarii prezydenta udzielił „Dziennikowi”.

Senator Tomasz Misiak, który opuścił PO po zarzutach o nieetyczne łączenie polityki z biznesem, chce wrócić do partii - informuje "Gazeta Wyborcza". Wspiera go część kolegów z Platformy na Dolnym Śląsku.

- To paranoja i chamstwo - mówią pasażerowie PKP Intercity, którzy muszą się liczyć z gigantycznymi opóźnieniami. Co prawda po porannej awarii, ruch na trasie Warszawa-Gdańsk już przywrócono, ale wciąż nie odbywa się on zgodnie z rozkładem jazdy.

Pobili go i skopali po całym ciele, a później dwukrotnie zrzucili mu na głowę 40-kilogramowy betonowy pustak. Sąd w Radomsku aresztował dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 22 lat podejrzanych o brutalne zabójstwo 40-latka.

Do Polski przyleciały kolejne dwa samoloty z turystami oszukanymi przez upadłe biuro podróży Kopernik. – Nie powtórzyły się relacje o przypadkach więzienia w pokojach hotelowych czy zatrzymywaniu taksówek jadących na lotnisko – relacjonowała reporterka TVN24. Podróżni, którzy przylecieli do kraju w sobotę, opowiadali, że przeżyli chwile jak z ponurego thrillera i w egipskich hotelach zamknięto ich jak zakładników.

To miało być porwanie, na którym zarobią krocie. Ale dzięki szybkiej reakcji rodziny i policji teraz to porywacze są pod kluczem. Stołeczni policjanci właśnie zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z uprowadzeniem pod koniec czerwca podwarszawskiego biznesmena.

– Gwarancje dwóch ubezpieczycieli dla biura podróży "Kopernik" wynoszą po ok. 1 mln 100 tys. zł., ale pieniądze już się kurczą, a nadal nie ma pewności, ile osób jest poszkodowanych – mówiła w TVN24 Izabela Stelmaska z Urzędu Marszałkowskiego. - Nie było żadnych sygnałów, że "Kopernik" zbankrutuje - zapewniła.

Osiem osób zostało rannych w wypadku autokaru w Ciecholewach koło Stargardu Gdańskiego. Kierowca autobusu nie zapanował nad pojazdem i z duża prędkością wjechał do rowu. Większość z blisko czterdziestu pasażerów w tym czasie spała. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala.

Brawurowa jazda podczas intensywnych opadów deszczu w woj. wielkopolskim skończyła się tragedią. W miejscowości Zgierzynka koło Pniew rozpędzone auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Jedna osoba zginęła, a trzy są ranne. O wypadku poinformował nas internauta Łukasz pisząc na platformę Kontakt TVN24. Informacje potwierdza policja.

Lee A. Feinstein będzie nowym ambasadorem USA w Polsce. Taką decyzję podjął już Barack Obama - poinformował Biały Dom. O nominacji Feinsteina mówiły się już od kilku miesięcy, teraz wiadomość została oficjalnie potwierdzona.

- Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem dotyczące zakupu gazu rosyjskiego - pisze "Wprost". - Prezydentowi nic do tego - komentuje osoba z Kancelarii Premiera, która chce zachować anonimowość. Czy nadciąga kolejny spór kompetencyjny?

Lech Wałęsa otrzymał nagrodę włoskiego festiwalu kultury Europy środkowej - Mittelfest, odbywającego się w Cividale del Friuli koło Udine. Prestiżowe wyróżnienie przyznano byłemu prezydentowi za zaangażowanie w walce z komunizmem.

- Powinien powstać zespół, w którym zostałyby połączone wiedza prokuratorów z Gdańska, prowadzących jeden wątek sprawy, z wiedzą prokuratorów, którzy prowadzą dwa śledztwa ws. samobójstw członków grupy przestępczej - uznał w programie "24 godziny" Zbigniew Wassermann z PiS.

Nie opadają emocje po nocnym głosowaniu nad nowelizacją budżetu. W programie "24 godziny" posłowie mieli zaledwie osiem minut na dyskusję, a mimo to zamienili ją w polityczną połajankę. - Wasze niegodne zachowanie polega na tym, że uczyniliście modlitwę z narzekania - grzmiał Sebastian Karpiniuk z PO. - Pan ma czelność mówić, że bronicie najsłabszych? Niech pan spojrzy na swoich kolegów - odpowiadał Ryszard Kalisz z SLD.

Sprzeczka w czasie libacji stała się przyczyną tragedii w Radomsku. Dwóch młodych mężczyzn - 17- i 22-letni piło alkohol z 40-latkiem. Kiedy się pokłócili, młodzi pobili i skopali starszego kompana. Potem - dobili go pustakiem. Wszystkiemu przyglądały się dwie młodociane dziewczyny - 14- i 15-letnia.

Kocha wiatr we włosach, uwielbia słuchać ryku silnika. Choć ma już prawie 90 lat, wciąż w swoim warsztacie przy ul. Chłodnej naprawia motocykle. A zna je, jak mało kto: sama przez całe swoje długie życie przejechała na motocyklu setki tysięcy kilometrów.