Targalski: czterech szefów MSZ współpracowało z SB

Czterech byłych ministrów spraw zagranicznych RP było współpracownikami i kontaktami operacyjnymi służb bezpieczeństwa - pisze na swoim blogu wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski. Nie podaje jednak ich nazwisk, tylko pseudonimy - napisała gazeta.pl.

Zabawy ze śmiercią

Tylko przewiązani liną w pasie, bez zabezpieczenia - skaczą z dziesięciopiętrowego budynku w przepaść... Mimo, że kilku młodych śmiałków już zginęło, niewykończony budynek, właściwie ruina, nadal jest mekką pozbawionych wyobraźni młodych ludzi.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Nie dość że pijany, bez uprawnień do kierowania, to jeszcze z kobietą w zaawansowanej ciąży i rocznym dzieckiem, to 38-letni mieszkaniec Garwolina próbował jeszcze uciekać przed policją.

Dwaj pijani policjanci. Który prowadził?

Po 1,6 promila alkoholu mieli dwaj policjanci podróżujący autem, które dachowało w miejscowości Łowcza (Lubelskie). Żaden nie chce się przyznać, że kierował samochodem.

"Polski" batalion NATO gotowy do działania

Pierwsza znajdująca się pod polskim dowództwem wielonarodowa jednostka NATO jest gotowa do działania. Na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) ćwiczenia zakończył Wielonarodowy Batalion Obrony przed Bronią Masowego Rażenia.

Wniosek za wniosek, czyli kto kogo odwoła

PO i PiS licytują się na wnioski o odwołanie marszałków Sejmu. Jeśli PiS złoży wniosek o odwołanie marszałka Bronisława Komorowskiego i wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego - obaj z PO, Platforma odpowie wnioskiem o odwołanie wicemarszałka Krzysztofa Putry z PiS.

Sufit spadł gościom na głowę

Gdańska prokuratura przedstawiła w piątek zarzut "sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu osób" właścicielom gdyńskiej restauracji, w której podwieszony sufit spadł na gości. Restauratorom grozi nawet pięć lat więzienia.

Sejmowa awantura o "byłego premiera"

Sejm przyjął w głosowaniu informację rządu na temat "dramatycznej sytuacji stoczni Szczecin, Gdańsk i Gdynia". Głosowanie poprzedziła jednak ostra wymiana zdań między ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i Jarosławem Kaczyńskim. Szef PiS poczuł się urażony tym, że minister Grad zwracał się do niego w wystąpieniu per "były premierze".

Za 100 zł sprzedał swoją tożsamość

Piotr W. za 100 złotych sprzedał swój dowód osobisty. Warszawscy policjanci zatrzymali 19-latka - jego dokument miał posłużyć do nielegalnego przekroczenia granicy obywatelowi Ukrainy.

PiS: spektakl PO to wielkie oszustwo

PiS odrzuca zarzuty Platormy względem byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. - Wniosek nie broni się ani ,merytorycznie ani prawnie - mówią koledzy Jasińskiego. PO wylicza trzy zarzuty i 22 dowody na to, że minister skarbu w rządzie PiS w sprawie stoczni wykazał się niegospodarnością i złożyła wniosek o postawienie go przed Trybunał Stanu. Potrzebne do jego przegłosowania poparcie Lewicy jest już prawie pewne.

"Sprawa, z którą nie można wyjść z gabinetu"

Zbigniew Wassermann, Zbigniew Ziobro, Janusz Kaczmarek i szef wywiadu Zbigniew Nowek mieli według mediów wiedzę o tajnych ośrodkach CIA w Polsce. Zgodzić się na nie mieli jeszcze Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller. - Będę o tym mógł rozmawiać, gdy zostanę zwolniony z tajemnicy państwowej - Wassermann stanowczo odmawia komentowania tych informacji. Sprawą zajmie się sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Sutenerzy za kratkami

Poznańska policja rozbiła szajkę sutenerów. Dziewięciu mężczyzn ze stolicy Wielkopolski, podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji trafiło do policyjnego aresztu. Przy okazji, zatrzymano obcokrajowca podejrzewanego o morderstwo.

Śledztwo w sprawie ojca Ziobry od nowa

Sąd uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Uznano, że nie wszystkie okoliczności sprawy zostały dostatecznie wyjaśnione. Sprawa została skierowana do uzupełnienia przez prokuraturę.

"Prezydent chce żeby było radośnie"

Najpierw "na poważnie", jak co roku, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, później "radośnie" przy muzyce i szampanie w Teatrze Narodowym - tak wyglądać będą obchody 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Na wielki bal pan prezydent zaprosił 55 przywódców państw, ok. piętnastu z nich już potwierdziło obecność - mówił podczas konferencji prasowej prezydencki minister Michał Kamiński.

Premier też zaproszony na bal

Nawet jeśli nie zjawi się Dmitrij Miedwiediew i Micheil Saakaszwili, na brak gości na balu rocznicowym prezydent nie powinien narzekać. Oprócz głów państw zaproszenia otrzymają bowiem najwyższe władze Polski oraz przedstawiciele samorządu.

Ukradli "ogórek", sprzedali na złom

Ukradli jelcza "ogórka" z jednej wrocławskich ulic. Zabytkowy pojazd sprzedali w całości w oddalonym o kilkanaście kilometrów skupie złomu. Odnaleziony, na szczęście, w całości, autokar wrócił do prawowitego właściciela. Amatorzy motoryzacyjnych staroci oraz właściciel skupu staną przed sądem.

Porwali kierowcę z TIR-em

Przebrani za policjantów, porwali białoruskiego kierowcę TIR-a i zajęli ładunek, który wiózł - telewizory o wartości ponad 400 tys. zł. Policję zaalarmował mieszkaniec Mławy. Dzięki niemu i pomocy innych kierowców, policjanci zatrzymali Litwinów. Kilku jest poszukiwanych.

Czy narażano życie górników

Śledztwo dotyczące katastrofy budowlanej w kopalni "Szczygłowice" wszczęła w piątek Prokuratura Rejonowa Gliwice Zachód. Śledczy sprawdzą, czy doszło do doprowadzenia do zagrożenia życia pracowników, a także mienia kopalni. Sprawę wyjaśnia także specjalna komisja Wyższego Urzędu Górniczego.

Warszawiacy nie reagują na przemoc

Bicie dzieci czy niewiernej żony to nic złego zdaniem mieszkańców Warszawy. Najnowsze badania opinii publicznej wskazują, że warszawiacy nie widzą w przemocy rodzinnej nic nagannego.

Nie żyje skazana w aferze Rywina

Nie żyje Janina S. - jedyna osoba skazana w procesie związanym z aferą Rywina - donosi "Gazeta Wyborcza". Ciało byłej legislatorki KRRiT znaleziono w jej warszawskim mieszkaniu. Według gazety, nic nie wskazuje na zabójstwo.

Sawicki: nie muszę nic uzgadniać z Pawlakiem

- Nie ma konfliktu między mną a wicepremierem Pawlakiem - powiedział w TVN CNBC Biznes minister rolnictwa Marek Sawicki. Zaprzeczył w ten sposób doniesieniom "Rzeczpospolitej", która sugeruje, że za zdymisjonowanie szefa KRUS Sawcki sam mógłby zapłacić dymisją.

Niemczyk: Nie wierzę w tajne więzienia CIA

Czy w Polsce istniały tajne więzienia CIA? Były wiceszef UOP Piotr Niemczyk w to nie wierzy: - Lądowanie amerykańskich samolotów to żaden dowód – stwierdził w TVN24. Przeciwnego zdania jest Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. – Dobrze, że Polska wreszcie zaczyna sprawę wyjaśniać - mówił.

Negocjacje - reaktywacja

16 września ruszają rozmowy o statusie wojsk USA w Polsce. Pierwsza runda odbędzie się w Waszyngtonie. Polski rząd liczy na większe wsparcie dla naszej armii - donosi "Rzeczpospolita".

Jedno auto, jeden paszport i 13 Azjatów

13 nielegalnych imigrantów wpadło w Augustowie, gdy z prędkością 150 km/h uciekali przed policją przeładowanym terenowym dodge'em. Po przeszukaniu okazało się, że mieli przy sobie zaledwie jeden wietnamski paszport.

Okęcie we mgle

Od rana lotnisko Okęcie w Warszawie wstrzymało większość lotów. Wszystkiemu winna jest mgła, ograniczająca widoczność nawet do 200 metrów. Sytuacja nie jest tragiczna - zapewnił jednak w TVN24 rzecznik portu.

Nie upilnowali przemytnika, tak jak Blidy

Przemytnik podczas przesłuchiwania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego poderżnął sobie gardło własnym nożem. Przez ponad tydzień udało się ABW ukrywać poważny i kompromitujący ich błąd: - Agenci nie zwrócili uwagi, że przestępca ma nóż - mówią rozmówcy "Dziennika".

"Rząd nie zapędzi mnie do narożnika"

Nowy szef Kancelarii Prezydenta zaczyna urzędowanie bojowo: - Jeżeli ktoś sobie wyobraża, że mnie ustawi w narożniku, to się zdziwi - zapowiada Piotr Kownacki. Jego pomysł na wizerunek szefa? - Trzeba pokazać prawdę o Lechu Kaczyńskim - mówi "Rzeczpospolitej".

Matka Boska Unijna?

Jest patronką polskiego Sejmu, to czemu by nie Europarlamentu? Z pomysłem wyszedł prymas Polski kard. Józef Glemp. Wniosek w tej sprawie do końca września ma trafić do brukselskiej Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej - pisze "Metro".

WOŚP nie chce, ale może będzie musiał zabrać szpitalom sprzęt

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera państwowe szpitale. Pomoc otrzymała również placówka w Jędrzejowie, jednak w lipcu tego roku trafiła w prywatne ręce i korzysta ze sprzętu, który podarowała jej fundacja. - Nie może być tak, że sprywatyzowany szpital będzie brał pieniądze za korzystanie ze sprzętu z serduszkiem - mówi portalowi tvn24.pl Jurek Owsiak.

Co z tymi więzieniami CIA?

Prawie wszyscy polscy politycy wciąż zaprzeczają, żeby tajne więzienia CIA w Polsce istniały. Jednak sprawa, która rozpoczęła się w 2005 roku wraz z ujawnieniem tej informacji przez dziennik "Washington Post", powraca. Czy w Szymanach przetrzymywany był Chalid Szejk Mohammed, oskarżony o przygotowywanie zamachów z 11 września, któremu grozi kara śmierci?