Rolnicy dzielą koalicję

Konflikt wewnątrz koalicji jest niemal przesądzony - reforma ubezpieczeń i emerytur rolniczych wisi na włosku. PSL broni przywilejów wsi, a PO apeluje o rozwiązania, które radykalnie ograniczą wydatki budżetu na KRUS.

Kto wesprze Gruzję w konflikcie z Rosją?

Konflikt na linii Tusk-Kaczyński osłabia polskie wsparcie dla Gruzji w jej konflikcie z Rosją - uważają politycy z obu stron polskiej sceny. Murem za kaukaską republiką stają jednak kolejne europejskie państwa. Duński premier Rasmussen podkreśla bezwzględną nienaruszalność jej granic, Litwa blokuje uchwalenie mandatu UE na rozmowy z Rosją, jeśli ta nie przestanie wspierać gruzińskich separatystów.

Sporu o ustawę medialną ciąg dalszy

Sejm rozpoczyna w środę posiedzenie, podczas którego posłowie zajmą się m.in. projektem zniesienia abonamentu radiowo-telewizyjnego dla emerytów i rencistów. Głosowane będą także poprawki Senatu do kontrowersyjnej ustawy medialnej. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z obrad na tvn24.pl.

Świebodzice: pod gruzami nie znaleziono ludzi

Strażacy przeszukujący gruzowisko po zawalonym budynku w Świebodzicach na Dolnym Śląsku nie nie nikogo nie znaleźli. Akcja została wstrzymana z powodu zapadnięcia mroku. Nasi internauci przesłali nam zdjęcia z miejsca zdarzenia na platformę Kontakt TVN24.

"Tusk na razie nie musi zmieniać zawodników"

Najpierw mówił, że w sierpniu premier Donald Tusk może - tak jak w meczu piłkarskim - wymienić trzech zawodników swojego rządu, teraz podkreśla, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Wicepremier Grzegorz Schetyna już nie chce wysyłać ministrów "na ławkę" i podkreśla: - Dopóki drużyna gra dobrze to zmiany nie są potrzebne.

Szarama: Nacisków ws. Blidy nie było

- Wszystko wskazuje na to, że nacisków na śledczych nie było - mówił w Magazynie "24 Godziny" Wojciech Szarama, który z ramienia PiS jest członkiem sejmowej komisji śledczej zajmującej się śmiercią Barbary Blidy. Danuta Pietraszewska z PO z nim się nie zgodziła. - Ja nie spodziewałam się, że młodzi prokuratorzy odpowiadając na pytanie czy były naciski odpowiedzą zdecydowanie tak lub nie. Oni są u progu kariery - mówiła.

"Obciachowość Sowińskiej rzucała się w oczy"

Przeciętne dziecko nie zauważy zamieszania wokół urzędu Rzecznika Praw Dziecka - zgodzili się goście Magazynu "24 Godziny": Kazimiera Szczuka i Krzysztof Bosak. Oboje przyznali także, że problemem Ewy Sowińskiej była współpraca z mediami.

"Prezydent kłóci się z premierem, a Rosja nas rozgrywa"

- Kancelaria Premiera i Prezydenta nie przygotowały wspólnej polityki ws. Gruzji, chociaż powinny. Jesteśmy wewnątrz kraju skłóceni między premierem a prezydentem, Rosja nas rozgrywa, a wszyscy inni się śmieją - tak Grzegorz Napieralski z SLD komentuje spór na linii prezydent-rząd odnośnie Gruzji. - To urzędnicy prezydenta są odpowiedzialni za tą sytuację - odpowiada Rafał Grupiński z PO.

"Lewica" zastępuje LiD

Podział na lewicy stał się faktem także w Sejmie. Klub Lewicy i Demokratów zmienił dotychczasową nazwę na Klub Poselski Lewicy. Należy do niego 42 posłów.

Kobieta, która rzuciła dzieckiem o ziemię aresztowana

Do aresztu trafiła 21-letnia kobieta, która w poniedziałek na jednej z kieleckich ulic wyjęła z wózka niemowlę i rzuciła na ziemię. Wcześniej prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania zabójstwa. Dziecko z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu.

Oficerowie WSI skarżą się do Trybunału Konstytucyjnego

Zarzuty naruszenia kilkunastu przepisów Konstytucji i umów międzynarodowych w ustawach likwidujących Wojskowe Służby Informacyjne, a powołujących wywiad i kontrwywiad wojskowy i ustanawiających Komisję Weryfikacyjną zgłasza w skardze konstytucyjnej 18 oficerów b. WSI. Żołnierze skarżą się przede wszystkim na przepisy dotyczące weryfikacji oficerów byłych WSI.

Kto zastąpi Sowińską?

Kto po 30 czerwca będzie nowym Rzecznikiem Praw Dziecka? Na razie potencjalnych kandydatów jest dwoje: Anna Leśnodorska i Marek Michalak. Ale czy decyzja Ewy Sowińskiej o ustąpieniu ze stanowiska rzeczywiście była właściwym krokiem? - oddaj swój głos na tvn24.pl

"Prawda zostanie wyjaśniona"

- Media nie są odpowiednim miejscem do analizowania materiału dowodowego, który jest w zasobach komisji śledczej - w ten sposób Ryszard Kalisz wyjaśnił w Magazynie "24 Godziny", dlaczego nie chce występować w mediach z innymi członkami komisji. Kalisz stwierdził, że krytyka ze strony Kempy jest dla niego powodem do satysfakcji.

Misja Kaczyńskiego i Adamkusa w Gruzji bez sensu?

- Prezydent Kaczyński nie powinien jechać do Gruzji, bo byłoby to niezręczne. Polska nie może być takim harcownikiem. To zły moment, bo możemy zostać posądzeni o to, że próbujemy ingerować w wewnętrzne sprawy Gruzji - mówili jednym głosem Stefan Niesiołowski z PO i Tadeusz Iwiński z SLD o ewentualnej wizycie Lecha Kaczyńskiego i Valdasa Adamkusa w Gruzji. Goście Magazynu "24 godziny" dyskutowali o dyplomatycznej aktywności polskiego prezydenta ws. kryzysu gruzińsko-rosyjskiego.

1,5-roczne dziecko wypadło z 2. piętra

Z drugiego piętra jednego z krakowskich bloków wypadła półtoraroczna dziewczynka. W ciężkim stanie dziecko trafiło do szpitala. W momencie, w którym doszło do wypadku, w mieszkaniu znajdowały się 20-letnia matka dziecka oraz jego babcia.

Korupcyjne prawo jazdy

Wielkopolska policja zatrzymała 14 osób, które brały pieniądze za pomoc w zdobyciu prawa jazdy. Grozi im do 10 lat więzienia.

"Nikt na mnie nie naciskał"

Były podstawy, by zatrzymać Barbarę Blidę i przedstawić jej zarzuty - powiedział w trakcie przesłuchania przed sejmową komisją śledczą katowicki prokurator Piotr Wolny. Przyznał, że od początku sprawą tzw. mafii węglowej interesowali się przełożeni, ale nikt na niego nie naciskał. Na niektóre pytania posłów prokurator odpowie na posiedzeniu niejawnym.

Krytyczny raport ws. śmierci Crulica

Jest raport z kontroli, przeprowadzonej w krakowskim areszcie śledczym po śmierci głodującego Claudiu Crulica z Rumunii. Dokument przygotował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie. - Jego treść jest "krytyczna" - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do służby.

Zrabowali 10 tys. złotych

Napad na jedną z agencji finansowych w Lublinie. Przestępcy zrabowali około 10 tys. złotych. Trwają poszukiwania sprawców.

PiS chce większej jawności obrad

Prawo i Sprawiedliwość chce zmiany ustawy o komisji śledczej tak, aby poszerzyć zakres jawności obrad. Posłowie tej partii na konferencji przekonywali dziennikarzy, że proponowane zmiany będą zgodne z konstytucją.

Odnaleźli w rzece zwłoki młodej kobiety

W rzece Narwi, kilka kilometrów od Łomży, patrol policji i strażaków odnalazł zaplątane w gałęzie ciało młodej kobiety. To najprawdopodobniej 15-letnia Marta, która - według relacji świadków - 31 marca skoczyła do rzeki z mostu w Łomży. Policja i prokuratura na razie nie potwierdzają tej informacji.

"Kłosek uczestniczy w medialnym show"

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" krytykuje Czesława Kłoska za jego decyzję o zwróceniu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zdaniem związkowców to "medialne show", jakie rozpętał zasłużony skądinąd górnik.

"Zależało nam na wyjaśnieniu tej sprawy"

- Prokuratura Apelacyjna w Katowicach była zainteresowana jak najszybszym i najbardziej wszechstronnym wyjaśnieniem sprawy tzw. afery węglowej - powiedział we wtorek przed komisją śledczą ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy katowicki prokurator Tomasz Balas.

Policjanci z miasta Olewnika zatrzymani za korupcję

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie zatrzymali ośmiu policjantów z posterunku w Drobinie koło Płocka. Śledczy podejrzewają funkcjonariuszy m.in. o działania o charakterze korupcyjnym. Prokuratura zaznacza jednak, że zatrzymania nie mają nic wspólnego ze sprawą Krzysztofa Olewnika, który mieszkał w Płocku.

Gucwiński odpowie za znęcanie się nad niedźwiedziem?

We wtorek we wrocławskim sądzie rozpoczął się proces znanego z popularnego programu telewizyjnego "Z kamerą wśród zwierząt" byłego dyrektora wrocławskiego zoo. Fundacja Viva, zajmująca się obroną zwierząt, oskarżyła Antoniego Gucwińskiego o znęcanie się nad brunatnym niedźwiedziem Mago.

Lepper chce być senatorem

Lider Samoobrony Andrzej Lepper ogłosił w Rzeszowie, że będzie kandydował w czerwcowych wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu.

Brudziński chce wysyłać wibratory Palikotowi

- Niech wszyscy wysyłają wibratory panu Palikotowi, niech się nimi zabawia, niech idzie jak najdalej od poważnej polityki - taki pomysł rzucił w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński.

Kim był giermek w średniowieczu?

Ponad pół miliona uczniów ostatnich klas gimnazjów zakończyło już pierwszą część swojego egzaminu. W całej Polsce uczniowie odpowiadali na te same pytania z zakresu wiedzy humanistycznej. Zobacz pytania i sprawdź odpowiedzi.

Sowińska podała się do dymisji

Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska podała się do dymisji. O jej odwołanie wnioskowały PO i LiD. Co skłoniło Sowińską do złożenia rezygnacji? - Nieuchronność uzyskania przez wnioskodawców większości w Sejmie i perspektywa niezbyt przyjemnej debaty sejmowej - poinformował marszałek Bronisław Komorowski, który dymisję przyjął.