Ustawa hazardowa będzie dalej uchwalana, ale bez Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. - Chcę wyjąć z tej ustawy to, co wydawało nam się jednym z dobrych instrumentów, a wam wydaje się groźne z punktu widzenia wolności obywatelskich - zapowiedział premier na spotkaniu z internautami.

Przez prawie dziesięć godzin strażacy walczyli z ogniem na stacji benzynowej w Kątach Wrocławskich. Palił się podziemny zbiornik z propanem-butanem, w którym było ponad 6 tysięcy litrów gazu. Z uwagi na niebezpieczeństwo ewakuowano ponad 200 osób w promieniu 1 km wokół stacji.

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu poznamy kandydata, który z poparciem Platformy wystartuje w wyborach prezydenckich. Decyzja ma zapaść podczas wtorkowego posiedzenia zarządu partii w tej sprawie - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Oficjalnie wymieniane są dwa nazwiska - szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.

Bez przełomu i większych tarć politycznych, za to z licznymi żartami, uprzejmościami i uśmiechami - tak można podsumować blisko 6-godzinne przesłuchanie byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego. - Przesłuchanie przebiegło tak, jak powinno - podsumował prezes PiS. A sam w jego trakcie wielokrotnie powtarzał, że afera hazardowa dotyczy rządu Donalda Tuska, a sam premier jest w kręgu podejrzeń.

Dzięki śledczemu Franciszkowi Stefaniukowi (PSL) udało się ustalić, że prezes PiS chciałby grać w golfa, ale nie potrafi. Jarosław Kaczyński sam przyznał się do winy, że ma kłopoty z zapamiętywaniem nazwisk. Poseł PO Jarosław Urbaniak zamartwiał się jednak czymś innym... czy w ustaleniu prawdy o aferze może przeszkodzić za duża liczba niszczarek w CBA? Niejako na boku, bo w kuluarach Kaczyński potwierdził, że jest osobą z poczuciem humoru. Choć przesłuchanie byłego premiera jest może mało merytoryczne, ale rewelacji w nim sporo.

Kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski parafrazuje Beatlesów i deklaruje, że z pomocą przyjaciół zajdzie wysoko. Jak oświadczył w wyścigu o fotel prezydenta wspierać go będą m.in. były dowódca Wojsk Lądowych Waldemar Skrzypczak, Władysław Frasyniuk oraz szefowa Partii Kobiet Anna Kornacka.

Generał Czesław Kiszczak zeznał, że nie wydał rozkazu strzelania do górników kopalni Wujek 16 grudnia 1981 roku. - Oskarżenia nadal nie rozumiem; prawa nie naruszyłem - powiedział. Poprosił prokuraturę o "wycofanie aktu oskarżenia", a sąd - o umorzenie sprawy. Proces byłego szefa MSW oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników rozpoczął się w piątek po raz czwarty. Kiszczakowi grozi do 10 lat więzienia.

W jednym z warszawskich sądów policjanci zatrzymali mężczyznę, za którym wydano aż pięć nakazów aresztowania. 25-letni Adam O. nie oddał się jednak w ręce sprawiedliwości za swoje grzechy, lecz przyszedł, by... zeznawać jako świadek w innym procesie. Jak wyznał policjantom, zjawił się dlatego, bo "jest przykładnym obywatelem".

Radosław Sikorski na coraz lepszej pozycji w wyścigu do fotela prezydenckiego. Jak wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej", zarówno on, jak i jego wewnątrzpartyjny nieformalny konkurent Bronisław Komorowski pokonaliby dziś Lecha Kaczyńskiego. Ale Sikorski odniósłby zwycięstwo nad obecnym prezydentem większą przewagą głosów.

Ponad 17 kilogramów narkotyków - w tym głównie marihuanę - przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymano w tej sprawie także dwóch mężczyzn.

Po 13-godzinnym przesłuchaniu urzędującego premiera Donalda Tuska, dzisiaj czas na byłego szefa rządu - Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS punktualnie o godz. 9 stawił się przed hazardową komisją śledczą.

75 procent internautów, którzy wzięli udział w naszej sondzie, zostało przekonanych przez premiera jego zeznaniami. Tłumaczenia szefa rządu nie były zbyt wiarygodne dla co piątego głosującego. Jednocześnie ponad połowa naszych internautów uznała, że przesłuchanie Donalda Tuska było "czysto polityczne". Podobne wyniki przynosi sondaż SMG/KRC dla TVN24. Stawienie się premiera przed komisją za "niepotrzebne" uznała ponad połowa ankietowanych.

Donald Tusk zapowiedział, że "podejmie wyjaśnianie" medialnych doniesień na temat "czystek w CBA". Zapewnił jednocześnie, że do szefa biura Pawła Wojtunika ma "pełne zaufanie".

Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła spodziewa się, że komisja przedłuży pracę do końca marca. PiS natomiast złożył w czwartek wieczorem w Sejmie wniosek o wydłużenie prac do końca kwietnia, a Lewica chce, by śledczy pracowali do czerwca. Sekuła przyznaje, że prace są mocno opóźnione.

Jadwiga Staniszkis zawiedziona jest postawą Donalda Tuska w obliczu afery hazardowej i przed jego zapewnieniami stawia słowa Mariusza Kamińskiego. - To jest człowiek fanatycznie pryncypialny, fanatycznie przywiązany do prawdy - tak o byłym szefie CBA mówiła w "Faktach po Faktach" socjolożka.

- Decyzje prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, dotyczące uznania członków OUN i UPA za kombatantów i pośmiertne nadanie Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy, budzą sprzeciw Lecha Kaczyńskiego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Zdaniem polskiego prezydenta "bieżące interesy polityczne zwyciężyły nad prawdą historyczną".

Będę chciał tę sprawę doprowadzić do końca. Przyszłość to potwierdzi - obiecał na koniec przesłuchania przed komisją hazardową premier Donald Tusk. W czwartek tuż przed godz. 22 sejmowi śledczy zakończyli rekordowo długie przesłuchanie, trwające - z przerwami - aż 13 godzin.