W szpitalu w Krakowie znajduje się 23-latka zakażona wirusem A/H1N1. Kobieta walczy o życie. - To pierwsza tak ciężka postać grypy w Małopolsce leczona z wykorzystaniem krążenia pozaustrojowego - poinformował dr Rafał Niżankowski, małopolski wojewódzki inspektor sanitarny.

Były prezes Rafinerii Trzebina S.A. Grzegorz Ś. i były członek zarządu Paweł K. odpowiedzą przed sądem za niedopełnienie obowiązków i spowodowanie strat w wysokości 107 mln zł przy budowie instalacji do biopaliw. Akt oskarżenia obejmuje też dwóch innych mężczyzn.

- Będę głosował za pozostawieniem ministra Grabarczyka na stanowisku ministra infrastruktury, bo jestem lojalną częścią koalicji rządowej PO-PSL - powiedział marszałek Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej o jutrzejszym głosowaniu w sprawie wotum nieufności dla Grabarczyka. Na pytanie, czemu premier tak mocno broni ministra odpowiedział tylko: "To jest dobre pytanie do premiera rządu, to on jest szefem rządu i minister Grabarczyk podlega właśnie jemu".

Podwarszawski Piastów, stacja kolejowa. Rozkład w rozsypce i to dosłownie. Z problemem, który niedawno kosztował stanowisko wiceministra infrastruktury, postanowił się zmierzyć reporter TVN Warszawa Łukasz Wieczorek. Wziął się za... układanie rozkładu.

Po zaledwie trzech miesiącach od przenosin do Pałacu Prezydenckiego, które wiązały się ze zrzeczeniem się mandatu poselskiego, Sławomir Nowak zatęsknił za Sejmem. Jak informuje "Rzeczpospolita", polityk planuje start w jesiennych wyborach do parlamentu z pierwszego miejsca na pomorskiej liście PO.

W 2011 roku do odejścia z wojska może być zmuszonych nawet trzy razy więcej cywilów tam zatrudnionych niż w 2010 roku. Dokładne liczby jeszcze nie są znane, ale, jak szacują związki zawodowe pracowników cywilnych wojska, może chodzić nawet o ponad 6 tys. osób spośród wszystkich ok. 47 tys. zatrudnionych - informuje "Rzeczpospolita".

Rosyjscy prokuratorzy badający przyczyny katastrofy Tu-154M domagają się przesłuchania rodzin osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Powód? Chcą wiedzieć czy nie zabrali ze sobą elementów znalezionych na miejscu. Na zeznania przed Rosjanami nie zgodziła się m.in. Zuzanna Kurytka, wdowa po prezesie IPN.

Wściekli podróżni, tłumy na peronach, opóźnione i zatłoczone do granic pociągi - 2 stycznia na kolei oglądaliśmy powtórkę przedświątecznego horroru. Jak się okazuje, o tym że będą duże problemy, PKP wiedziało doskonale dużo wcześniej. Ostrzegali sami kolejarze. Co na to zwierzchnicy? Składają kolejne obietnice.

Największa porażka polskich oddziałów specjalnych w Afganistanie. Dwóch zakładników zostało zabitych przez talibów, bo stacjonujący w Ghazni pułk z Lublińca wysłany do ich odbicia… trafił w niewłaściwe miejsce. GROM został w bazie. – To jakby operację serca zlecić ortopedzie, gdy kardiolog jest w pokoju obok – podsumowują rozmówcy dziennikarzy śledczych TVN. Winą obciążają Dowództwo Wojsk Specjalnych, na którego czele stoi generał brygady Piotr Patalong. Dowództwo nie komentuje sprawy.

Przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem powinniśmy szukać w samolocie i ewentualnych usterkach technicznych - uważa senator PiS Zbigniew Romaszewski. W "Rozmowie Rymanowskiego" zaznaczył, że nikt tego wątku nie bada. Zdaniem europosła Marka Siwca (SLD) części przyczyn należy szukać po stronie rosyjskiej. - Klucz jest na wieży w Smoleńsku – mówił.

Trzy kobiety, trzy bardzo młode, wszystkie usłyszały ten sam wyrok - rak piersi. Z przerzutami do kości, nerek, płuc. Czekają na leczenie środkami nowej generacji, które skuteczniej niszczą nowotwór. W Polsce - inaczej niż zagranicą - takie leczenie nazywa się niestandardowym, bo pacjenci mają do niego ograniczony dostęp. To oznacza, że potrzebna jest decyzja urzędnika, a na nią trzeba poczekać mimo, że przy nowotworach ważny jest czas.

W kwietniu 2008 roku w areszcie w Białymstoku powiesił się świadek koronny Andrzej Ł. Tej nocy na służbie był strażnik więzienny Dariusz Basałaj. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków i nieumyślne spowodowanie śmierci więźnia. Jak się okazało po ponad dwóch latach, wina najprawdopodobniej nie leży po stronie Basalaja.

Wizyta u lekarza orzekającego w ZUS-ie zakończyła się dla Leszka Gieniec w sposób nieoczekiwany. Urzędnik potraktował go niewyszukanym językiem i odprawił. Wizytę pacjent nagrał i postanowił z materiałem pójść do mediów. Wobec tego, lekarz postanowił kontratakować i złożył doniesienie do prokuratury na Gienieca.

O fizyczne i psychiczne brutalne znęcanie się nad oficerami wojska skazanymi w latach 50. XX wieku na karę śmierci oskarżył IPN dwóch żyjących jeszcze stalinowskich oficerów śledczych. Akt oskarżenia przesłano do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie.

Topniejący śnieg i lód podnoszą poziom wody w rzekach. We wsi Bronisławka Narew zalała jedyną drogę. Mieszkańcy są odcięci od świata. Wylewa też Warta. Do jednego z gospodarstw na obrzeżach Gorzowa pożywienia dla koni dostarczały amfibię i czołg.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego mogli popełnić przestępstwo inwigilując dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego - stwierdził warszawski sąd. Zdaniem sądu policjanci, podsłuchując go przez ponad dwa tygodnie, naruszyli dobra osobiste dziennikarza "Gazety Wyborczej".

Polscy policjanci odzyskali bardzo cenny i nietypowy instrument muzyczny. Chodzi o flet poprzeczny wykonany ze złota. Jego wartość jest szacowana na około 80 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie umorzyła śledztwa dotyczące zdewastowania mogiły bolszewickich żołnierzy w Ossowie - poinformowała rzeczniczka praskiej prokuratury okręgowej Renata Mazur. - W obu przypadkach powodem umorzenia było niewykrycie sprawców - dodała.

Wrocławska prokuratura oskarżyła 10 osób o propagowanie totalitarnego ustroju i nienawiści rasowej. Oskarżeni podejrzani są m.in. o rozklejanie neonazistowskich plakatów, do czego wykorzystywali nieletnich nazywanych "małym Hitlerjugend". Członkom grupy grozi do pięciu lat więzienia.

Platforma Obywatelska chce zakazać emisji telewizyjnych spotów partii politycznych pomiędzy kampaniami wyborczymi, bo, jak argumentują członkowie tej partii, "nie wnoszą one żadnej wartości".