Nie zgadzamy się z zarzutem Andrzeja Leppera, że szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego złamał prawo nie informując go o akcji CBA w sprawie podejrzenia korupcji w resorcie rolnictwa - mówi rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk.

Samoobrona i Liga Polskich Rodzin zamierzają połączyć siły; na razie rozważamy, czy powstanie wspólny komitet wyborczy obu ugrupowań, czy też nowa partia - powiedział szef Samoobrony Andrzej Lepper. - Więcej nas łączy niż dzieli - przyznaje Wojciech Wierzejski, poseł LPR.

Już niedługo na polityczną scenę może wkroczyć LiS. Zjednoczeniem sił straszą PiS rządowi koalicjanci. - Dopóki zostają w koalicji, te zapowiedzi nas nie martwią - zapewnia wicepremier Przemysław Gosiewski.

- Mierz zamiary na siły, a nie odwrotnie - ostrzega Andrzej Lepper komentując doniesienia jakoby Janusz Maksymiuk stał na czele buntu w Samoobronie.

Jeśli leczenie za granicą okaże się droższe niż transport i leczenie w Polsce, to NFZ chce sprowadzać pacjentów do kraju. Ma to m.in. pomóc w ratowaniu budżetu służby zdrowia - ujawnia "Życie Warszawy".

Dymisjonując Leppera, zaryzykowaliśmy bitwę PiS kontra wszyscy - przyznaje premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Dziennika" i dodaje - wojna PiS kontra wszyscy ma swoje wady, ma też i zalety.

Szef CBA Mariusz Kamiński nie wiedział o przeszkoleniu przez UOP Andrzeja Kryszyńskiego, zatrzymanego w sprawie Leppera - twierdzi koordynator służb specjalnych minister Zbigniew Wassermann.

Szef Samoobrony miał przeciek o ściśle tajnej akcji CBA. Na kilkanaście godzin przed jej finałem Andrzej Lepper wiedział, że może być zatrzymany - pisze "Dziennik".

„Super Express” dotarł do tajnych planów oraz zdjęć bezzałogowych samolotów nowej generacji, które już wkrótce trafią na wyposażenie polskich służb specjalnych i policji.

Aleksander Szczygło, minister obrony, będzie dawał nagrody pieniężne nawet tym żołnierzom zawodowym, którzy zaliczyli egzamin z wychowania fizycznego na tróję - pisze "Dziennik".

Już po wakacyjnej przerwie do Sejmu trafi ustawa, która utrudni Niemcom walkę o ich majątki pozostawione w Polsce. Jej projekt przedstawili senatorowie Prawa i Sprawiedliwości - pisze "Dziennik"

24-letni mężczyzna nie żyje, a jego rówieśniczka jest w stanie krytycznym. Oboje poraził prąd podczas koszenia trawy.

Były komendant KG Policji został prezesem firmy ochroniarskiej Orlen Ochrona. Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak KG podpisała z Orlenem umowę na zakupy paliwa do policyjnych samochodów w stacjach tego koncernu.

- Czuję się uczciwym urzędnikiem. Nie boję się prokuratora - mówi w magazynie "24 godziny" wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Jak zapewnia, nie był w stanie rozpoznać, że dokumenty, które podpisał, były fałszywe.

Ruch na autostradzie A4 od Zabrza w kierunku Katowic jest zablokowany. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Klub SLD zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, na mocy którego do średniej z ocen w szkole będzie wliczany stopień z religii.

Trzydzieścioro dzieci musiało się ewakuować, gdy autobus, którym podróżowały zapalił się. Do zdarzenia doszło na trasie z Kielc do Opatowa.

Redakcja tygodnika "Wprost" przekazała zapis taśm z wykładów o. Tadeusza Rydzyka do Rzymu. Już w przyszłym tygodniu przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów może zdecydować o przyszłości dyrektora Radia Maryja.

Były już łopatki, plastikowe worki i kosze - teraz jest żółty trójkąt w parku. Na warszawskich osiedlach pojawiły się pierwsze psie toalety. Są oznaczone, ale i omijane. Czworonogom jakoś do nich nie po drodze. A i ich właścicielom też nie po drodze. Na razie zadowoleni są więc tylko urzędnicy.

Pięciu agentów mających szpiegować dla Polski zatrzymanych przez białoruskie KGB to Rosjanin i czterech Białorusinów. Program o rozbiciu siatki agentów pokaże w niedzielę wieczorem białoruska telewizja ONT.

Wyższa Szkoła Społeczno-Gospodarcza w Tyczynie (podkarpackie) ma dwóch rektorów. Odwołany przez założycieli uczelni rektor twierdzi, że usunięto go bezprawnie. Z kolei jemu, łamanie prawa zarzucają pracownicy uczelni i studenci.

Filologia angielska - program język biznesu jest najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Śląskim. Na jedno miejsce na tych studiach czeka ponad 30 kandydatów. Prawie nikt nie chce studiować geologii.

Pielęgniarki kończą protest przed kancelarią premiera. O 17 w niedziele zwijają "białe miasteczko". - Walka się dopiero zaczęła i na prawdziwe efekty jeszcze poczekamy - zapowiada szefowa OZZPiP Dorota Gardias.