Harnaś roku nie ma lekko. Musi zatańczyć zbójnickiego, wykazać się znajomością zwyczajów regionu i obuchem siekiery za jednym zamachem wbić 23-centymetrowy gwóźdź. W tym roku wygrał Jan Malacina z Poronina.

Z Jarosławem Kaczyńskim nie będzie możliwa rekonstrukcja tego rządu - mówi Wojciech Wierzejski z LPR i w imieniu swojej partii żąda zmiany premiera. W poniedziałek zbiera się zarząd LPR.

Andrzej Lepper grozi, że ujawni porażające fakty na temat premiera. Nie chce jednak uchylić rąbka tajemnicy. - Nie mogę popełnić błędu - powiedział szef Samoobrony w magazynie "24 godziny". Dlatego zwleka z wyjawieniem tych informacji.

123 żołnierzy Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód wylądowało na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie na pokładzie niemieckiego samolotu wojskowego. Wśród przybyłych około 60 żołnierzy to Polacy. Jeden z nich został odznaczony medalem Korpusu.

- LPR zostaje w rządzie - zapewniają posłowie tej partii. Dodają jednak, że warunki współpracy z PiS muszą się zmienić i będą chcieli by koalicjant zaproponował innego premiera. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że LPR będzie się domagać też innych zmian personalnych.

Andrzej Sikora przewodniczący klubu Samoobrony może być zamieszany w aferę korupcyjną - donosi "Wprost". To te zarzuty mogły przekonać premiera do niemianowania Sikory na stanowisko ministra rolnictwa - podejrzewają dziennikarze. Sikora już w piątek wiedział, że artykuł powstaje: -To kamstwa i kalumnie - mówił wtedy.

Arcybiskup Józef Życiński w rozmowie z "Wprost" broni teorii Darwina przed wypowiedziami polityków LPR, którzy negują jej prawdziwość powołując się na Kościół i Biblię. Katacheci uczą się już, jak mówić o ewolucji.

- To są oświadczenia asekuracyjne i bezpieczne. Ministrowie Samoobrony nie podali się do dymisji, tylko do dyspozycji premiera - stwierdził w TVN24 poseł PiS Karol Karski. Dodał, że w dyspozycji premiera ci ministrowie pozostają od pierwszego dnia swego urzędowania.

Politycy opozycji nie wierzą, że ogłoszona dziś decyzja o wycofaniu Samoobrony z rządu jest ostateczna. -To tylko polityczna rozgrywka - oceniają.

Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego - tak zdecydowała Rada Krajowa partii. Przyjęta przez Radę uchwała nie stwierdza jednoznacznie, że Samoobrona wychodzi z koalicji, ale że koalicję zerwało PiS. Uchwała nie przeszła jednogłośnie.

- PiS zerwał koalicję. Koalicji nie ma - zapewniali zgodnie przed posiedzeniem Rady Krajowej partii liderzy Samoobrony. Rada ma zadecydować, czy Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu.

Mężczyzna został zagryziony przez owczarki pilnujące dyskoteki. Stało się to już po zakończeniu zabawy, kiedy właściciel zamknął posesję i spuścił psy.

W głośnym śledztwie w sprawie korupcji w resorcie rolnictwa pojawia się nazwisko posłanki Elżbiety Wiśniowskiej, bliskiej współpracownicy Leppera, synowej wicemarszałek Sejmu Genowefy Wiśniowskiej - twierdzi tygodnik "Wprost".

Kilkadziesiąt tysięcy uczestników Woodstock wraca do domów. - Na razie powroty odbywają się spokojnie - zapewnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim Agata Sałatka.

Dofinansowanie w wysokości 50 zł na zakup mundurka z budżetu państwa otrzyma co trzeci, co czwarty lub co piąty uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum - wynika z danych zebranych w kuratoriach.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego dowódcę jednostki wojskowej w Malborku. Za przyzwolenie na nielegalne użytkowanie wojskowych gruntów pułkownikowi Eugeniuszowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Z powodu awarii centralnego serwera ukraińskiej służby celnej w Kijowie Ukraińcy wstrzymali odprawy ciężarówek wjeżdżających do ich kraju. Samochody osobowe są przepuszczane na bieżąco.

Na posiedzeniu Rady Krajowej "Samoobrony" odbędzie się manifestacja jedności partii i poparcia dla skrzywdzonego męczennika Leppera. Partia pokaże muskuły, nadmie się, a pewnie i wycofa ministrów - przewiduje Ryszard Czarnecki.

„Wprost” dotarł do kolejnych dokumentów, które dowodzą, że prof. Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, był agentem SB o pseudonimie Lek.

W sobotę w lotto było do wygrania ponad trzynaście milionów złotych. Właściwe numery skreśliła tylko jedna osoba.