Nie ma godniejszego miejsca na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej niż Krakowskie Przedmieście, uważa abp Sławoj Leszek Głódź. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" duchowny propozycje ustawienia monumentu na Powązkach nazywa "nieporozumieniem".

Ten dom miał być spełnieniem marzeń, ale najpierw musi zostać wyburzony. To z powodu autostrady, jaka będzie przebiegać przez miejscowość Kowalewo i przez powstający właśnie budynek. Zgodę na budowę domu wydały władze powiatu, choć wiedziały, że w tym miejscu przebiegać będzie droga.

Wyjazdy na tereny byłej elektrowni atomowej w Czarnobylu cieszą się sporym zainteresowaniem w krakowskich biurach turystycznych - pisze "Dziennik Polski". W tym roku okolice katastrofy elektrowni zwiedziło już kilka grup.

Dojdzie do konfrontacji siostry Krzysztofa Olewnika z policjantami, którzy odpowiadali za zabezpieczanie przekazania okupu - informuje "Rzeczpospolita". Według zapewnień prokuratury, konfrontacja odbędzie się w ciągu najbliższych tygodni.

Wypadek z udziałem radiowozu w Poznaniu. Na jednym z głównych skrzyżowań miasta samochód policyjny zderzył się z osobówką. Pięć osób trafiło do szpitala.

Kilka miesięcy temu uratował dryfującego na krze wędkarza, teraz wyłowił mężczyznę tonącego w Solinie. Druga akcja to dzieło przypadku, ale młodszy brygadier Daniel Dryniak, a także jego koledzy mogą nazywać się bohaterami.

Ze względów technicznych konieczne jest ponowne skopiowanie kilku fragmentów z czarnych skrzynek. Poinformował o tym Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski, który we wtorek przybył do Moskwy, gdzie ma odebrać m.in. protokoły zeznań części świadków przesłuchanych przez Rosjan.

Nie wprowadza do Polski zapateryzmu, ale ani krzyża, ani pomnika pod Pałacem nie chce. - Obecna sytuacja jest ryzykowna dla wszystkich. A najbardziej chyba dla Kościoła, który już płaci za ten konflikt - uważa Bronisław Komorowski. W wywiadzie dla "Polityki" prezydent zapowiedział zmiany w swojej kancelarii i w BBN. Poinformował także o pierwszych zagranicznych podróżach.

Łamanie monopolu tradycyjnych mediów na informację, pokazywanie światu, co się dzieje na naszym podwórku, oraz szkoła dziennikarska – to, zdaniem Grzegorza Miecugowa i Roberta Leszczyńskiego, korzyści z istnienia Kontaktu 24. Reporterem 24 może być każdy, kto się zarejestruje na stronie Kontaktu.

Lista obietnic jest długa. Znajdują się na niej ustawy deregulacyjne, podatkowe, powodziowe i społeczne, zniżki dla studentów i żłobki, a przede wszystkim pakiet zdrowotny. Wszystkie te projekty mają do Sejmu trafić jesienią - zapowiada PO. Rządowo-parlamentarny zespół zastanawia się też nad wycofaniem z Trybunału Konstytucyjnego przynajmniej niektórych ustaw skierowanych tam przez Lecha Kaczyńskiego.

- 31 sierpnia w 30. rocznicę Solidarności Europejskie Centrum Solidarności organizuje widowisko w Stoczni Gdańskiej, dofinansowywane z budżetu państwa. Jestem zaskoczony, że TVP odmawia jego transmisji. To niezrozumiałe - oświadczył marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Rzeczniczka TVP zapewnia, że obchody będą pokazywane na wszystkich antenach.

Siedem tysięcy książek z biblioteki w Górkach Małych na Podbeskidziu w czasie powodzi znalazło się w wodzie, wielu nie udało się uratować. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy postanowili pomóc. Specjalna przesyłka do Górek Małych dotarła też z TVN - udało nam się zebrać dwa tysiące książek.

Śląsko-Dąbrowska Solidarność nie zaprosiła prezydenta Bronisława Komorowskiego na obchody 30-lecia podpisania Porozumień Jastrzębskich. Według szefa śląskich struktur związku decyzja została podjęta ze względu na "godność urzędu prezydenta".

Pobił i podciął szyję swojej 76-letniej babci. We wtorek łódzki sąd okręgowy zmienił kwalifikację czynu Pawła O. z usiłowania zabójstwa na uszkodzenie ciała. Tym samym 26-latek został skazany na zaledwie pięć lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Przyczyną śmierci uczestnika festynu w Korfantowie było pobicie - orzekli specjaliści po przeprowadzeniu sekcji zwłok. W związku z tym, prokuratura postanowiła postawić dwóm zatrzymanym pracownikom ochrony zarzuty pobicia za skutkiem śmiertelnym - informuje portal 24opole.pl.

Remont Dworca Centralnego w Warszawie odkrywa zadziwiające tajemnice. Wykonawca robót w podziemiach dworca - na "Poziomie -2” natknął się na... dziką hurtownię mięsa do kebabów – donosi „Życie Warszawy”.

- Spada poparcie dla gabinetu Donalda Tuska - wynika z sondażu CBOS. W sierpniu rząd popierało 38 proc. Polaków, a przeciwnego zdania było 31 proc. respondentów. Ta pierwsza grupa stopniała o pięć pkt proc. O tyle samo wzrosła grupa przeciwników.