Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali lekarza, który zabrał ze szpitalnego sejfu 23 ampułki leków zawierających pochodne narkotyków. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

Donald Tusk przeprasza za "zamieszanie kompetencyjne" przed szczytem UE i obiecuje poprawę: - Jeśli czuliście się państwo trochę zdegustowani, to bardzo przepraszam, ale przyjechaliśmy tu walczyć o piekielnie ważną sprawę dla Polski - tłumaczył na konferencji prasowej.

W Myszkowie (śląskie) pijany kierowca i pijana rowerzystka nie zmieścili się na jednej ulicy. Doszło do zderzenia. Kto zawinił? Jeszcze nie wiadomo, oboje jednak na pewno staną przed sądem.

Szczyt w Brukseli budzi kontrowersje i prowokuje komentarze - także naszych internautów. Chociaż opinie mają różne, zgadzają się w jednym: zamieszanie wokół obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Brukseli to wstyd dla Polski. - Wstyd mi za rząd, za dziecinne zachowanie polityków, za ich krętactwo, lenistwo, opieszałość, pychę, złośliwość - pisze Kama. - Bracia Kaczyńscy mylą kompromis z kompromitacją - dodaje ~polski horror.

Obóz PO nie ustaje w krytykowaniu prezydenta. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział w RMF FM, że "na miejscu prezydenta spaliłby się ze wstydu". Równie niezadowolony był Radosław Sikorski, który stwierdził, że Lech Kaczyński po partyzancku dostał się na szczyt w Brukseli.

Dokładnie 30 lat temu, 16 października 1978 roku, w Watykanie ogłoszono werdykt konklawe po śmierci papieża Jana Pawła I. Nowym Ojcem Świętym po raz pierwszy w historii został Polak - kardynał Karol Wojtyła. Jak się potem okazało, trwający blisko 27 lat pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata. Zobacz wyjątkowy, wcześniej nie publikowany film z Rzymu tamtych dni.

To Trybunał Konstytucyjny powinien zdecydować, kto prowadzi politykę zagraniczną na szczycie - uznał wicepremier Grzegorz Schetyna. Jak powiedział w TVN24, PO nie planuje zmiany konstytucji do końca prezydentury Lech Kaczyńskiego. – To się nie uda, to walka z wiatrakami - mówił Schetyna.

Po dwóch dniach gorących i burzliwych obrad nad reformą służby zdrowia na Wiejskiej pora na kolejną debatę. W czwartek posłowie zajmą się m.in. projektem zmian w ustawie o ustanowieniu programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania", który dotyczy wydawania przez ośrodek pomocy społecznej darmowego posiłku głodnym uczniom w szkole.

Nikt nie odpowie za uniemożliwienie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu wylotu na unijny szczyt w Brukseli rządowym samolotem - stwierdził w TVN24 minister w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński z PO.

W opinii Polaków, "wojnę o samolot" wygrał - dosłownie i w przenośni - prezydent. Mimo licznych przeszkód Lech Kaczyński przyleciał na szczyt UE. Jak wskazują sondaże, opublikowane w czwartkowych dziennikach, odmawiając prezydentowi samolotu premier postąpił niesłusznie.

"Z oburzeniem przyjęliśmy płynącą ze strony dwóch prawicowych partii - PO i PiS - próbę odebrania emerytury gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu" - napisali w liście otwartym, opublikowanym na łamach "Trybuny", przedstawiciele młodego pokolenia polskiej lewicy. Wśród sygnatariuszy listu jest szef SLD Grzegorz Napieralski.

Zarząd partii usunie z PiS Ludwika Dorna - pisze "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, wyrzucenie byłego marszałka zapowiedział na utajnionym posiedzeniu w Rembertowie Jarosław Kaczyński. - Najwyższy czas rozwiązać problem Ludwika Dorna skoro sytuacja jest tak napięta, a on sam najwyraźniej chce odejść - mówi "Gazecie" wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Powodujący groźną wadę serca gen odkryli naukowcy ze Śląska i Kielc. Dzięki badaniom Polaków, miliony ludzi na całym świecie dostaną nowy oręż do walki o zdrowie.

W polskiej policji szykują się wielkie zmiany. Funkcjonariusze będą mieć większy arsenał środków przymusu bezpośredniego, będą też mogli częściej zakładać podsłuchy i stosować prowokacje - to najważniejsze elementy przygotowanej przez MSWiA reformy. Oprócz tego policjanci dostaną urlopy "tacierzyńskie" - informuje "Rzeczpospolita".

Radni Sopotu chcą przyznać prezydentowi miasta Jackowi Karnowskiemu prawie 10 tys. zł nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy - donosi "Rzeczpospolita". Na Karnowskim ciąży oskarżenie sopockiego biznesmena Sławomira Julke o żądanie łapówki - dwóch mieszkań.

- Kolacja udała się świetnie, podobnie jak nasza współpraca na szczycie - mówił Lech Kaczyński po wieczornym spotkaniu polityków na szczycie Unii Europejskiej, na którym usiadł ramię w ramię z Donaldem Tuskiem. Prezydent dodał, że nie on jeden jest z rozmów bardzo zadowolony. - Prezydent Francji Nicolas Sarkozy powiedział, że skoro Polacy się dogadali, to cała Unia może - żartował wyraźnie uradowany prezydent Kaczyński. Premier Tusk również był zadowolony z przebiegu rozmów, ale dodał: - Prezydent na tyle, na ile mógł, nie przeszkadzał. Ale jego obecność nam nie pomogła.

Prezydent jest na szczycie jako gość, a nie jako członek delegacji - podkreślał w "Faktach po Faktach" szef Gabinetu Politycznego premiera Sławomir Nowak. Wyraził żal, że jesteśmy uczestnikami "smutnego spektaklu" - sporu kompetencyjnego, za który płaci Polska.

Pan prezydent Kaczyński nie powiedział na szczycie ani słowa, więc zastanawiamy się, po co tu przyleciał - powiedział przebywający w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

- Nie jestem entuzjastą kandydatury Lecha Wałęsy do unijnej "Rady Mędrców" - stwierdził prezydent Lech Kaczyński w "Kropce nad i". Jak uzasadniał, może dojść do konfuzji, bo w Radzie zasiądą wybitni intelektualiści, a "Wałęsa do tego towarzystwa nie bardzo pasuje".

"Chcieć to sobie możesz" miał powiedzieć premier Tusk do prezydenta Kaczyńskiego podczas obrad szczytu UE w Brukseli. Prezydent ujawnił to w "Kropce nad i" TVN24. Była to odpowiedź na jego prośbę, że chciałby wiedzieć, o czym mówiono podczas gospodarczej części szczytu.

Konflikt pomiędzy premierem i prezydentem negatywnie wpłynie na pozycję Polski w Europie - wynika z sondażu PBS DGA dla TVN24. Większość badanych oceniając spór, przyznała rację Donaldowi Tuskowi.

Prezydent Lech Kaczyński po około godzinie opuścił salę obrad. W debacie poświęconej kryzysowi finansowemu Polskę reprezentują premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski. Na początku szczytu prezydent i premier usiedli jednak obok siebie na krześle negocjacyjnym.

Polskiej delegacji na szczycie w Brukseli będzie przewodniczył prezydent - przekonywał w TVN24 zastępca szefa BBN Witold Waszczykowski. Jak powiedział, to Lech Kaczyński prezentuje jedno, wspólne stanowisko Polski. - Prezydent będzie jednak pytał o zdanie premiera i ministrów - zaznaczył Waszczykowski.

To szczyt arogancji ze strony prezydenta Kaczyńskiego, to bardzo niebezpieczny precedens na przyszłość - powiedział o dzisiejszym zamieszaniu na szczycie w Brukseli Zbigniew Chleobwski, szef klubu PO.

Prawie 30 rasowych psów, w większości z rodowodami, 12 papug, w tym dwie chronione gatunkowo, kot i jeż trzymanych było w skandalicznych warunkach w dwóch domach jednorodzinnych w Poznaniu. Zwierzęta żyły we własnych odchodach zamknięte w małych klatkach. Niektóre z nich są bardzo ciężko chore.

- Jesteśmy gentlemanami, nie będziemy się z nikim szarpać - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski przed gmachem Rady Europejskiej w Brukseli. W związku z obecnością na szczycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, trzeba było ograniczyć skład polskiej delegacji o niego i ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Imieniny mamy prezydenta Lecha Kaczyńskiego sprawiły, że opóźnił się nieco zaplanowany na południe wylot wyczarterowanego przez Kancelarię Prezydenta samolotu do Brukseli - donosi "Rzeczpospolita".

Trwa sezonem szczepień przeciwko grupie. Na śląsku w ciągu ostatnich tygodni odnotowano kilkanaście przypadków zaszczepienia przeterminowaną szczepionką. Inspektorat farmaceutyczny ostrzega i zaleca, by każdorazowo sprawdzać datę ważności podawanej szczepionki.

Do nagrania, na którym porwany przez pakistańskich talibów Polak prosi o wypuszczenie z więzień bojowników w zamian za jego życie, zostało nagrane 08 października - ujawnia reporter "Faktów TVN", który jest w Pakistanie. Maciej Woroch dotarł do dziennikarzy, którzy nagrali oświadczenie polskiego inżyniera.

Doprecyzowanie konstytucji i ustawa o ministrze spraw zagranicznych ma ostatecznie zakończyć spory o polską dyplomację. Taki przynajmniej plan ma marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który zlecił już w tej sprawie ekspertyzy.