TVN postanowił odstąpić od oskarżenia w procesie karnym o zniesławienie wobec autorów artykułu "WSI na wizji" opublikowanego w "Gazecie Polskiej". Stacja podtrzymuje jednak swe zarzuty i chce dochodzić racji w procesie cywilnym.

Dziś rano odkryto już trzecią w tym roku dewastację grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Bema w Zduńskiej Woli. - Karygodne jest to, że nie potrafi sobie z całą sprawą poradzić Policja, a także Urząd Miasta, który jest właścicielem cmentarza - piszą nasi zbulwersowani widzowie i internauci. Policja zaprzecza: - Robimy co w naszej mocy.

Jarosław Kaczyński przemawiał jak Gomułka, a Donald Tusk jak Gierek - ocenia Ryszard Kalisz z LiD. Goście "Kawy na ławę"w TVN24 dyskutowali dziś o języku polskiej polityki.

Wypowiedź pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji Julii Pitery, odnośnie zmiany zasad kandydowania prawników do Trybunału Konstytucyjnego, była niefortunna - ocenia szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. W niedzielę w Radiu Zet podkreślił, że "zdecydowanie odcina się" od tej wypowiedzi.

Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z karetką. Do wypadku doszło na drodze krajowej 73 w okolicach Pilzna na Podkarpaciu. Według ustaleń policji winnym wypadku był kierowca ambulansu, który wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Ambulans nie jechał na sygnale.

Nie było żadnej rozmowy z PO - ani prywatnej, ani półprywatnej - w sprawie kandydatury Antoniego Macierewicza na członka komisji ds. służb specjalnych - deklaruje w TVN24 Mariusz Kamiński, poseł PiS. O takiej rozmowie mówił w Radiu Zet Zbigniew Chlebowski z PO.

Kolejny pożar na Dolnym Śląsku. Strażacy starają się ugasić stolarnię w Jeleniej Górze. Zakład przylega do budynku mieszkalnego z którego ewakuowano już lokatorów. Nikt nie ucierpiał. Jak informują internauci tvn24.pl ogień jest widoczny z kilkunastu kilometrów

Zbigniew Wassermann apelował w TVN24 do PO, by nie próbowała ona wpływać na rozlokowywanie przedstawicieli PiS w organach Sejmu. Odniósł się w ten sposób do sprzeciwu Platformy wobec kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej komisji do spraw służb specjlalnych. Tymczasem Stefan Niesiołowski z PO podkreślał, że stanowisko jego partii w tej sprawie jest jasne, a Macierewicz - w jego ocenie - to notoryczny oszczerca.

Były szef Centralnego Biura Śledczego Jarosław Marzec potwierdził wcześniejsze rewelacje Janusza Kaczmarka na temat inwigilacji dziennikarzy. Jak zeznał w prokuraturze, podsłuchiwano reporterów "Dziennika" i "Gazety Wyborczej", którzy opisywali funkcjonowanie Ministerstwa Sprawiedliwości, gdy kierował nim Zbigniew Ziobro - podaje "Newsweek".

- Po żadnym expose nie spodziewałbym się większych konkretów - powiedział w "Magazynie 24" były premier, obecnie europoseł PO, Jerzy Buzek. - Ja się odnajduję niemal w każdej decyzji pana premiera - dodał.

Marek Kuchciński, Grażyna Gęsicka, Krzysztof Jurgiel, Paweł Kowal, Aleksandra Natalli-Świat, Jolanta Szczypińska, Grzegorz Tobiszowski oraz senator Andrzej Mazurkiewicz zostali wiceprzewodniczącymi klubu PiS. Wyboru dokonano w sobotę wieczorem na wyjazdowym posiedzeniu klubu pod Warszawą.

Przedstawiciele organizacji ekologicznych i broniących praw zwierząt protestowało dziś w Warszawie przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Protest był częścią ogólnopolskiej akcji "Dzień bez futra".

Nie będziemy rozpaczać po tych, którzy odejdą z Samoobrony - zapowiedział szef tej partii Andrzej Lepper. Jak dodał, wszystkim, którzy chcą zakładać nowe partie życzy jak najlepiej. - Szczęść Boże na nowej drodze politycznej! - ironizował Lepper.

Trzy bomby lotnicze, 16 granatów i 47 granatów ręcznych z okresu II wojny światowej znaleziono dziś podczas prac ziemnych na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Nikt nie ucierpiał, chociaż ewakuowano 150 słuchaczy COSSW i mieszkańców okolicznych budynków.

Na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia. Krzysztof Filipek i Danuta Hojarska zrezygnowali z członkostwa w Samoobronie i ogłosili powstanie nowego ugrupowania - "Partii Regionów". - Nie mają żadnej szansy - ocenia działaczka Samoobrony Renata Beger.

Znów rozgorzał spór o speckomisję. PO nie zgadza się na Antoniego Macierewicza z PiS. - To fatalna kandydatura - ocenił premier Donald Tusk. - Platforma chce komisji pacyfikacyjnej, działającej pokątnie. To smutne, że stosuje z jednej strony uśmiech, a z drugiej pałkę - ripostuje Jarosław Kaczyński.

Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha złożył w piątek do prokuratury i CBA zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku lekiem z Ivabradyna. Nie chodzi jednak o manipulacje przy liście leków, lecz o... medialne doniesienia w tej sprawie.

Po piątkowym expose premiera posłowie zadali mu blisko pół tysiąca pytań. - Wspólnie z moimi ministrami i ekspertami całą noc przygotowywałem odpowiedzi. Czy Sejm jest gotowy na dziesięciogodzinne wystąpienie? - zaczął Donald Tusk. Szef rządu zmieścił się jednak w niespełna dwóch godzinach.

Komisja ds. Służb Specjalnych pozostanie 5-osobowa, a nie w proponowanym przez PO kompromisowym składzie 4 osób. To reakcja Platformy na zgłoszoną przez PiS kandydaturę Antoniego Macierewicza. PiS odpowiada: zatem nie będzie nas w speckomisji.

- Starałam się nie ziewać, ale nie zawsze się to udawało - tak Jolanta Szczypińska (PiS) opowiada o wrażeniach z wysłuchanego expose premiera. Posłanka zauważyła w wystąpieniu Donalda Tuska również ciekawe momenty.

W Płocku policjanci odkryli podróbki banknotów o nominalnej wartości około trzystu tysięcy złotych. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 61-letniego mężczyznę, w którego mieszkaniu były banknoty. Jak podano - za fałszerstwa w tej skali grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Zamiast jechać po odśnieżonej i wyremontowanej drodze z Wadowic do Suchej Beskidzkiej, kierowcy muszą ją omijać i jechać po wertepach. Dlaczego? Bo nikt jej nie chce odśnieżać - pisze "Gazeta Krakowska".

Od nowego roku szpitale może sparaliżować nowy przepis: wchodzą w życie unijne zasady, ograniczające limit godzin, które lekarz może przepracować w ciągu tygodnia. A brakuje medyków, którzy zastąpiliby odpoczywających w tym czasie kolegów - alarmuje "Polska".

Poza władzami Wrocławia, nikt nie zainteresował się promocją organizacji Expo 2012 w tym mieście. W poniedziałek dojdzie do głosowania, które wskaże organizatora imprezy. Nie pojedzie tam ani premier, ani prezydent - pisze "Polska".

Dzięki dopisaniu do listy leków refundowanych Ivabradyny, jej francuski producent może zarobić ponad 40 mln złotych rocznie – "pisze Życie Warszawy".

Prokuratura w Mrągowie umorzyła śledztwa w sprawie wywrócenia pięciu jachtów i utonięcia sześciu osób po przejściu białego szkwału na Mazurach 21 sierpnia. Śledztwa prowadzą nadal prokuratury w Giżycku i Piszu.