"Za wcześnie w tym romansie na wymianę obrączek"

Szef PJN Paweł Kowal nie wyklucza, że jego partia zjednoczy się z PSL. - Dążymy do tego, żeby blisko współpracować - przyznał w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. O wspólnej liście wyborczej mówić jednak nie chciał: - W polityce, jak zaczyna się mówić o liście, traci się dziewictwo.

Sposoby na grypę

Grypa, także ta świńska, nie odpuszcza. Stąd pomysły, jak się przed nią bronić. Coraz chętniej sięgamy po maseczki zasłaniające usta i nos, czyli teoretycznie chroniące przed zarażeniem. Ale lekarze na te słowa pod nosem się uśmiechają. Maseczki nie są specjalnie szczelne, więc wirus łatwo się przez nie przedostaje. Lepiej więc kontaktu z chorymi po prostu unikać, dbać o higienę i - jeśli o cokolwiek pytać w aptece - to najpewniej o szczepionki.

94,3 mln na Fundusz Kościelny. Senat za

Senat zgłosił poprawki do budżetu na 2013 rok. Senatorowie zaproponowali m.in. przywrócenie Funduszu Kościelnego z kwotą 94,3 mln zł. Teraz zgłoszone przez senatorów poprawki trafią do Sejmu.

Polska zmrożona i w śniegu

Śnieżnie i mroźno - tak jest teraz w całym kraju, bo zima przypomniała o sobie. Tej nocy od północy do południa padał mokry śnieg i deszcz ze śniegiem.

"Kolor zbrodni" Katarzyny W. Żyła w filmach, które widziała. Tak też zabiła?

Katarzyna W., oskarżona o zamordowanie półrocznej Magdy, żyła w świecie bohaterów filmów i książek, które lubiła. Ich przygody opowiadała jako swoje. Według prokuratorów misterny plan zabójstwa też miał podsunąć jej scenariusz jednej z hollywoodzkich produkcji. Kobieta "o skłonnościach do patologicznej kłamliwości, niezdolna do odczuwania wyrzutów sumienia, dążąca do przewodzenia poprzez manipulowanie" – tak Katarzynę W. scharakteryzowali psychiatrzy i psychologowie.

"Zmieni się obraz służb w Polsce"

- Chciałbym dowiedzieć się, czy przesłuchania świadków w sprawie doktora G. były złamaniem prawa. Jeśli sędzia Tuleya merytorycznie to uzasadni, nie będzie można schować tego pod dywan - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Urbański. Według Władysława Frasyniuka, słowa Tulei sprawią, że zmieni się obraz służb w Polsce. - To idealny czas, by podjąć decyzję o ich uporządkowaniu i likwidacji - dodał.

"Bondaryk nie zostanie nowym szefem BBN"

- Na pewno nieprawdziwa jest informacja, że gen. Bondaryk zostanie nowym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział w "Tak jest" w TVN24 doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz. We wtorek szef BBN Stanisław Koziej na polecenie prezydenta spotkał się z odchodzącym szefem ABW gen. Krzysztofem Bondarykiem. Rozmowa dotyczyła okoliczności i powodów rezygnacji Bondaryka.

PO: To ordynarny atak na niezawisły sąd

W ocenie polityków PO, po piątkowym wyroku sędziego Igora Tulei w sprawie doktora Mirosława G., mamy do czynienia z "ordynarnym atakiem" PiS i SP na niezawisły sąd. Posłowie PO uważają, że sędziemu należy się wdzięczność za to, że nie przeszedł obojętnie wobec "rażących przykładów naruszania prawa".

Wojskowi jadą do Smoleńska. Sprawdzą, jak przetransportować wrak

Czterej wojskowi logistycy, którzy w środę jadą do Smoleńska, mają wybrać najdogodniejszą formę przetransportowania wraku Tu-154M, gdy strona rosyjska przekaże go Polsce. Ostateczne decyzje w sprawie sposobu transportu zapadną jednak już po tym, jak Rosjanie przekażą szczątki stronie polskiej.

9-latek potrącony na przejściu przy szkole. Nikt nie wezwał karetki

W grudniu przed szkołą w Cekcynie w woj. kujawsko-pomorskim 9-letniego chłopca potrącił samochód. Gdy kierowca zaniósł poturbowane dziecko do szkoły, jej dyrektor nie zadzwonił nawet po pogotowie. Chłopiec trafił pod opiekę lekarza dopiero później, po interwencji rodziców. Sprawę już bada kuratorium.

Oburzenie na Facebooku po kampanii Heyah. Hitler i Breivik na zdjęciach internautów

Setki bardzo ostrych komentarzy i dziesiątki zdjęć proponujących nowe reklamy taryfy w Heyah z wizerunkami m.in. Adolfa Hitlera i Andersa Breivika - to reakcja internautów na prowadzoną od pewnego czasu kampanię reklamową sieci z wykorzystaniem postaci Włodzimierza Lenina. Wizerunki twórcy ZSRR zniknęły już z facebookowego profilu Heyah, ale internauci nie zapomniają o kontrowersyjnej kampanii.

Rzecznik: żaden oficer związany ze sprawą G. nie pracuje już w CBA

Nie kręcimy filmów, nie robimy zdjęć, nie organizujemy konferencji prasowych i nie wyprowadzamy ludzi w błyskach fleszy. Wykonujemy wszystko zgodnie z prawem i starannie - zapewnił na antenie TVN24 rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Powiedział również, że w CBA nie pracuje już żaden oficer nadzorujący sprawę doktora G. - odeszli oni z Biura razem z poprzednim szefem, Mariuszem Kamińskim.

Akt oskarżenia Katarzyny W.: próbowała zabić już wcześniej, szukając sposobu, oglądała filmy

Katarzyna W. zdecydowała o zabiciu półrocznej Magdy 17 stycznia. Trzy dni później podjęła pierwszą próbę. Chciała zaczadzić małą Magdę. Nie udało się, bo do domu wrócił mąż – wynika z aktu oskarżenia, do którego dotarła TVN24. Skuteczna okazała się druga próba. Według prokuratorów Katarzyna W. najpierw zdjęła z córki kurtkę, by ta nie zamortyzowała upadku, a potem rzuciła dzieckiem o ziemię. Przeżyło. Dlatego zaczęła je dusić. Skończyła po 4 minutach. Pierwsza rozprawa przed sądem ma odbyć się 18 lutego.

Fotoradary na dronach będą łupić kierowców? Urzędnicy zaprzeczają

Fotoradary umieszczone na śmigłowcach i dronach miałyby pomóc Inspekcji Transportu Drogowego kontrolować kierowców - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". "Nie ma takiego projektu" - napisał na Twitterze minister transportu. Zaprzeczył również GITD. "Nie planujemy zakupić i wykorzystywać do nadzoru nad ruchem drogowym żadnych statków powietrznych" - brzmi oświadczenie GITD.

Reporterka TVN24: Przesłuchiwani ws. dr. G. kompletnie nie znali swoich praw

- Nie znali kompletnie swoich praw, nie wiedzieli w jakim chrakterze są przesłuchiwani - mówiła na antenie TVN24 dziennikarka Małgorzata Telmińska o świadkach, którzy byli przesłuchiwani przez CBA i prokuraturę w sprawie dr. Mirosława G. I dodawała: - To były nocne przesłuchania rozpoczynające się nieraz o 22., a kończące nad ranem, wymuszanie zeznań, urządzenie pokoju przesłuchań na oddziale w szpitalu.

Sąd nie chce "dyscyplinarki" dla sędziego Tulei

Igor Tuleya bez postępowania dyscyplinarnego ze strony przełożonych. Kierownictwo Sądu Okręgowego nie zamierza podejmować żadnych kroków w celu wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego - powiedziała PAP rzeczniczka sądu ds. cywilnych sędzia Maja Smoderek.

"Sędzia Tuleya zrobił, co do niego należało"

- Igor Tuleya nie ograniczył tylko do rozpoznania sprawy, ale też zrobił to, co do niego należy. Skoro materiał dowodowy wskazuje na możliwość popełnienia przestępstwa, to złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - powiedział w TVN24 Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Pitera: Człowieka można zniszczyć stosując wyłącznie przemoc psychiczną

Sędzia Igor Tuleya nie powinien przepraszać za słowa o przesłuchaniach, jak z czasów największego stalinizmu. One były adekwatne - powiedziała w programie "Jeden na jeden" Julia Pitera z PO. Sędzia, uzasadniając wyrok wydany na dr. Mirosława G., stwierdził m.in., że wielogodzinne, nocne przesłuchania funkcjonariuszy, którzy zbierali dowody w śledztwie przeciwko kardiochirurgowi, przypominały metody z lat 40. i 50.

Bondaryk spotka się z szefem BBN. Będzie pracował dla prezydenta?

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej spotka się z ustępującym szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Według "Rzeczpospolitej", to właśnie do BBN-u miałby trafić Bondaryk po odejściu ze służb.

Kurski: Wielkie kłamstwo transplantacyjne zostanie zdemaskowane

- Za kilka dni zostanie zdemaskowane wielkie kłamstwo, które nazywam kłamstwem transplantacyjnym - zapowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - To będzie prawda porażająca - zapewnił. Według drugiego z gości, prof. Jana Hartmana, sprawa kardiochirurga Mirosława G. zaważyła na spadku dawców organów i liczby przeszczepów w Polsce.

"Sporo z tego, co robią służby specjalne, uchodzi im na sucho"

- Sporo z tego, co robią służby specjalne uchodzi im na sucho, bo są służbami specjalnymi z ustawy. Natomiast te same służby mają obowiązek odmówić wykonania zadania, jeżeli wiedzą, że to jest przestępstwo - mówiła w "Faktach po Faktach" prof. Monika Płatek. Odniosła się w ten sposób do słów z uzasadnienia wyroku w sprawie doktora G., w którym sędzia Igor Tuleya skrytykował działania CBA. Z kolei sędzia Barbara Piwnik oceniła, że jeśli były nieprawidłowości w działaniu Biura, prokuratura powinna zareagować wcześniej.

Po słowach Tulei: "Służby będą się bały ścigania przestępców"

- Teraz służby będą się bały ścigania przestępców - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Sasin z PiS. Taki będzie według niego skutek słów sędziego Igora Tulei o przesłuchaniach prowadzonych przez CBA ws. Mirosława G. Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Andrzej Barcikowski stwierdził z kolei, że nadużycia służb prowadzą do deprecjonowania ich sukcesów.