Arłukowicz: To skandal używać in vitro do walki politycznej

- Uważam za rzecz skandaliczną używanie in vitro do walki politycznej. Nie może być tak, by ludzie cierpiący z powodu niepłodności musieli ulegać politycznym szantażom - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Szanuję odmienność poglądów, ale nie szanuję cynizmu politycznego i zawsze będę z nim walczył - dodał polityk PO.

"Ukraina jest ciągle na rozdrożu". Jaka powinna być rola Polski?

- Wyniki tych wyborów nie są przełomowe. Janukowyczowi nie udało się zdecydowanie wygrać, a opozycja nie przegrała, więc ciągle jest możliwość gry - mówił w "Faktach po Faktach" były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Europoseł PO Paweł Zalewski dodał, że Polska, mimo skrajnych opinii w Europie, powinna utrzymywać kontakty z prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

Nałęcz: Ta śmierć zwróciła moją uwagę

- Ta śmierć zwróciła moją uwagę i w jej sprawie musi zostać przeprowadzone bardzo drobiazgowe śledztwo - powiedział w programie "Tak jest" w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego o śmierci technika pokładowego Jaka-40, który lądował w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. godzinę przed katastrofą Tu-154M.

"Za dużo tych śmierci samobójczych. Aż trudno w to uwierzyć"

- Trochę za dużo tych śmierci samobójczych. Aż trudno uwierzyć w taki przypadek. Ale nie chciałbym dzisiaj dywagować, bo to niezwykle bolesna sprawa, także dla najbliższych - tak o śmierci technika Jaka 40 mówił w programie "Tak jest" w TVN24 poseł PiS Jacek Sasin. Jego zdaniem, "wokół sprawy katastrofy smoleńskiej jest bardzo wiele dziwnych zdarzeń i zbiegów okoliczności".

Niszczyciele min dla Marynarki. PiS pyta, dlaczego od Niemców

PiS domaga się zwołania tajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony ws. zakupu trzech nowych okrętów dla Marynarki Wojennej. Zdaniem posłów tej partii, wyjaśnienia wymaga decyzja zakupu akurat niemieckich jednostek, co podawała "Rzeczpospolita", podczas gdy ofertę przedstawili też inni producenci. - My po raz kolejny na bezdurno wykładając pieniądze budżetowe, zakupimy jednostki podając tlen stoczniom niemieckim - stwierdził Joachim Brudziński. MON odpowiada, że wcale nie jest przesądzone, iż okręty będą pochodziły z Niemiec.

Prokuratura ma wyniki badań DNA ofiar z ostatnich ekshumacji. Ale jeszcze czeka

Wojskowa prokuratura otrzymała już wyniki badań DNA ekshumowanych przed tygodniem ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Nie ujawnia ich, ponieważ cały czas czeka na opinię biegłych z drugiego ośrodka, któremu zlecono przeprowadzenie badań - ustalił portal tvn24.pl. Według nieoficjalnych informacji badano m.in. ciało Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie.

Sąd Najwyższy zabrał głos ws. Nergala

Przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść - uznał Sąd Najwyższy wydając wyrok w sprawie Adama "Nergala" Darskiego, lidera deathmetalowego zespołu Behemoth. Uchwała wiąże tylko sąd, który zadał pytanie w tej sprawie - w tym przypadku sąd okręgowy w Gdańsku. To pierwsze tego typu rozstrzygnięcie SN od 1938 r.

Wyniki sekcji technika Jaka-40: "brak udziału osób trzecich"

Sekcja zwłok Remigiusza M. wykazała, że zgon nastąpił na skutek powieszenia i ucisku pętli na narządy - poinformował portal tvn24.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która przejęła właśnie śledztwo w tej sprawie. Wyniki sekcji potwierdzają wstępne oględziny, według których do zgonu nie doszło w wyniku "działania osób trzecich".

"Wokół tej śmierci na pewno będzie wiele kontrowersji"

- Przestrzegałbym przed szybkim ogłaszaniem zaraz po sekcji zwłok, że to na pewno było samobójstwo bez udziału osób trzecich - tak Mariusz Antoni Kamiński z PiS skomentował śmierć Remigiusza M., technika pokładowego Jaka-40, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku.

Tłumy pożegnały Przemysława Gintrowskiego

Rodzina, przyjaciele i tłumy warszawiaków pożegnały Przemysława Gintrowskiego. Po mszy w kościele pw. św. Anny w Wilanowie urnę z prochami pieśniarza złożono w grobie na miejscowym cmentarzu. Muzyk zmarł 20 października. Miał 61 lat.

Czyste buty, hałas poloneza i sobowtór Franiewskiego. Eksperymenty w domu Olewnika

Potwierdziły się informacje tvn24.pl o eksperymentach, jakie prokuratura wykonywała w domu Krzysztofa Olewnika w Drobinie. Z piątku na sobotę przeprowadzono ich osiem - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Barbara Sworobowicz. Śledczy nie chcą mówić o efektach eksperymentów. Natomiast pełnomocnik rodziny Olewników powiedział, że w niektórych przypadkach pojawiła się "duża wątpliwość".

Zlikwidowali magazyn odpadów medycznych

Zachodniopomorscy policjanci w piątek zlikwidowali magazyn, w którym nielegalnie przechowywano odpady medyczne. - W środku znajdowało się ponad 100 worków z odpadami medycznymi, w tym odpady najbardziej niebezpieczne oznaczone kolorem czerwonym - powiedział dziś rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.

Odśnieżał A4, zniszczył 17 samochodów

Uszkodzone szyby, lusterka i karoseria - to efekt odśnieżania autostrady A4 w okolicach Dąbrówki Górnej (woj. opolskie). Pługopiaskarka jechała tak szybko, że spychane przez nią zmrożone błoto pośniegowe uderzało w samochody jadące w przeciwnym kierunku. Kierowca pługopiaskarki nie przyznaje się do winy.

Arłukowicz: Program in vitro bezpieczny dla pacjentów i zarodków

W programie zdrowotnym umożliwiającym refundację in vitro znajdzie się opis przeprowadzania tej procedury, a środki na refundację będą pochodziły z rezerwy celowej resortu - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Podkreślił też, że program gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów i zarodków.

Wyrok na cmentarnego wandala. Zniszczył 130 grobów, dostał 2 lata

24-latek, który rok temu zniszczył 130 nagrobków w Pęczniewie koło Poddębic, został przez sąd skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zapłacić 34 690 zł poszkodowanym za zniszczone mienie oraz pokryć koszty postępowania sądowego w wysokości 1,3 tys zł.

Kalisz o sprawie z Opola: Zawinił i sąd i policja

- Sąd popełnił błąd, gdyż najpierw powinien się zwrócić do tej osoby z propozycją prac społecznych, a dopiero później ta osoba mogła zgodzić się na karę pozbawienia wolności zamiast płacenia. Tutaj tak nie było - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Ryszard Kalisz o aresztowaniu samotnej matki z Opola. Poseł dodał też, że zawinili również policjanci, którzy wykazali się "nieznajomością prawa".

Urzędnicy muszą odpracować każdy "dymek"

Wychodzisz zapalić? Wpisz się do zeszytu - takie zasady obowiązują w świnoujskim magistracie. Co więcej palacze czas spędzony na "dymku" muszą odpracować - informuje Radio Szczecin.

Cichocki o śmierci technika Jaka: Trzeba wykluczyć działanie osób trzecich

Prokuratura i policja prowadzą czynności ws. śmierci technika pokładowego Jaka-40, ale na razie nie ma ma żadnych innych śladów, które by wskazywały na działanie osób trzecich - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef MSW Jacek Cichocki. Remigiusz M. który wylądował na smoleńskim lotnisku, godzinę przed katastrofą Tu-154M, w ostatni weekend został znaleziony martwy w piwnicy swojego bloku. Według śledczych, okoliczności zdarzenia wskazują na samobójstwo.

Tak pracuje się "na dole". Spór o górnicze emerytury

Czy górnicy, którzy pracują "na dole", będą nadal przechodzić na wcześniejszą emeryturę? Rząd chce to zmienić, zapewniając przywileje tylko tym pracującym bezpośrednio przy wydobyciu. Reporter "Faktów" TVN sprawdził jednak na własnej skórze, że przy pracy w kopalni trudno dokonać jasnego podziału emerytów.

Zima dała popalić. Opóźnione pociągi, odwołane loty, brak prądu

Pierwszy tej jesieni śnieg dał się we znaki nie tylko kierowcom, ale też pasażerom kolei, lotniska w Modlinie oraz mieszkańcom Mazowsza. Pociągi na wiele godzin utknęły na trasach, w Modlinie odwołano loty, a na Mazowszu zabrakło prądu w tysiącach domów. Z powodu wychłodzenia organizmu zmarło trzech mężczyzn.

Po zatrzymaniu w Opolu będą zmiany w prawie? Komendant "przeanalizuje"

Komendant główny policji podjął decyzję o przeanalizowaniu zarządzenia regulującego metody i formy działania podczas dokonywania przez policjantów doprowadzeń, pod kątem możliwego zwiększenia ochrony dzieci i innych osób podlegających nakazowi doprowadzenia - poinformowała w niedzielę KGP. Ma to związek z aresztowaniem kobiety z Opola, która miała niezapłacone zobowiązania wobec fiskusa. Jej dzieci w tym czasie zabrano do pogotowia opiekuńczego.

Zatrzymanie za grzywnę? "W wielu krajach szef MSW podałby się do dymisji"

- Nie jestem w stanie powiedzieć kto ponosi odpowiedzialność, ale ręczę, że w wielu krajach Europy zachodniej po czymś takim minister spraw wewnętrznych podałby się do dymisji - stwierdził w "Kawie na ławę" szef SLD Leszek Miller, komentując wydarzenia w Opolu. Policja zatrzymała tam późnym wieczorem we wtorek samotną matkę dwójki małych dzieci. Te trafiły do rodziny zastępczej.

MSZ nie chce tworzyć ekspertyz "pod presją". Będzie zmiana?

W listopadzie sejmowa komisja ma zająć się zmianą regulaminu Sejmu, która zdejmie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych obowiązek opiniowania wszystkich projektów. Prosił o to szef MSZ Radosław Sikorski argumentując, że obecnie resort tworzy ekspertyzy pod presją i bez pogłębionej analizy.

Tusk dostał od związkowców replikę "donaldówki"

"Donaldówka" - taki oto nietypowy prezent otrzymał od związkowców premier Donald Tusk. - To taki mały moździerz, z którego symbolicznie, ale głośno strzelano podczas jednej z manifestacji pod moją kancelarią w Warszawie - tłumaczył szef rządu dziennikarzom w piątek.