- Był dwadzieścia metrów ode mnie, krzyczałem, żeby mi pomógł, ale nie było żadnej reakcji - to wspomnienie Roberta Stańczaka. Ostatnie, jakie ma rolnik z Rząśnika pod Wyszkowem (woj. mazowieckie) z feralnego dnia, kiedy został postrzelony obok swojego domu. Cudem uszedł z życiem, jednak do końca życia pozostanie kaleką. Sprawca do dziś pozostaje nieznany. "Blisko Ludzi" TTV.

Między innymi dwa rowery miał przyjąć dyrektor sądu apelacyjnego w Szczecinie w zamian za umowę na zamówienie sprzętu do placówki. Zarzuty w tej sprawie usłyszały też trzy osoby z firmy dostarczającej sprzęt i usługi dla instytucji publicznych. Śledczy sprawdzają, czy w innych urzędach również mogło dochodzić do korupcji.

- To Platforma chciała doprowadzić do tego, żeby głosowania nie było - powiedział poseł Jacek Sasin (PiS). Kłótnie i spory zdominowały piątkowe posiedzenie sejmowych komisji sprawiedliwości i zdrowia obradujących nad prezydenckim wetem do ustawy o uzgodnieniu płci. Ostatecznie Sejm nie głosował nad odrzuceniem weta, chociaż takie rozwiązanie rekomendowała komisja.

Od ośmiu lat spoczywa w tajnych kancelariach czterech najważniejszych osób w państwie, liczy 886 stron, a jego autorem jest Antoni Macierewicz - tyle pewnego wiadomo o „aneksie”, czyli drugiej części raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Reszta to głównie plotki i przecieki.

Kierujący pojazdem nie będzie musiał ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zbliża się do przejścia. Sejm przyjął w piątek uchwałę Senatu o odrzuceniu takiej nowelizacji Prawa o ruchu drogowym.

Na dzisiaj koalicja PO-PiS jest niemożliwa - mówił minister spraw zagranicznych, polityk PO Grzegorz Schetyna. Podkreśla, że ostatnia próba stworzenia takiej koalicji w 2005 roku skończyła się "wojną i rozejściem się" tych dwóch - jak mówi - podobnych wówczas partii.

Kłótnie i spory zdominowały piątkowe posiedzenie sejmowych komisji sprawiedliwości i zdrowia obradujących nad prezydenckim wetem do ustawy o uzgodnieniu płci. Odbyły się dwa głosowania, każde z nich zakończone innym wynikiem. Ostatecznie komisje wniosły o odrzucenie prezydenckiego weta, ale nie zajmie się tym Sejm, ponieważ nie udało się wybrać sprawozdawcy. "Sztuczkami formalnymi" nazwała zablokowanie głosowania posłanka Anna Grodzka, która zgłosiła projekt ustawy o uzgodnieniu płci.

Przedyskutowaliśmy moją ewentualną nomincję z Beatą Szydło bardzo gruntownie. Nie jestem elementem gry wizerunkowej - mówił w programie "Jeden na jeden" Jarosław Gowin (Polska Razem) komentując słowa Beaty Szydło, że to właśnie on będzie ministrem obrony w ewentualnym rządzie kandydatki PiS na premiera.

Polska i USA zawarły porozumienie w sprawie lokalizacji przyszłych składów amerykańskiego sprzętu wojskowego. Amerykanom zostaną udostępnione tereny i obiekty w Łasku, Drawsku Pomorskim, Skwierzynie, Ciechanowie i Choszcznie - poinformowało w czwartek MON.

72 złote za obiad na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Znana piosenkarka Kayah nie mogła w to uwierzyć, gdy zobaczyła rachunek. Zrobiła zdjęcie swojego skromnego obiadu i rozpętała burzę. Władze portu odpowiadają, że obiad można zjeść taniej. Łukasz Wieczorek sprawdza zatem ile i za ile można zjeść na warszawskim lotnisku i jak to wygląda w innych krajach Europy.

Albo będzie rząd zgody narodowej, czyli Zjednoczonej Prawicy, albo koalicja strachu, która walczy z prezydentem - uznał polityk ZP Jacek Kurski w "Faktach po Faktach" w TVN24. Z kolei Julia Pitera, europosłanka PO, odparła, że PiS ma "pełną świadomość, że to co mówią, jest skandalem", a najbliższe wybory parlamentarne to nie jest dla PO "przegrana batalia".