W Szczecinie dźwig przewrócił się na budynek poczty. W wyniku wypadku w kabinie maszyny uwięziony został jej operator. Po wydobyciu z pojazdu - w stanie ciężkim trafił do szpitala. Z poczty policja ewakuowała 13 osób. Jedna z pracownic doznała szoku.

Powstanie rządowa rada monitorująca przejawy mowy nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym - zapowiedział minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Z kolei marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała, że to na Sejmie i Senacie spoczywa obowiązek przeciwstawiania się agresji przejawiającej się w złym języku, mowie nienawiści.

Precedensowa uchwała Sądu Najwyższego w sprawie związków homoseksualnych. Sędziowie orzekli, że osoby pozostające ze sobą faktycznie we wspólnym pożyciu powinny mieć prawo do przejęcia najmu mieszkania po zmarłym partnerze, nawet jeśli są tej samej płci. O sprawie poinformowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Prokurator generalny Andrzej Seremet nie straci stanowiska. Premier Donald Tusk zaakceptował jego sprawozdanie z działalności za rok 2011, "pomimo zidentyfikowanych uchybień" w działalności prokuratury. Szef rządu liczy "na znaczącą poprawę funkcjonowania prokuratury".

- To wielki wstyd, że dzieci są nieleczone, że są odsyłane z oddziałów dziecięcych - powiedział na konferencji prasowej poświęconej służbie zdrowia Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu tygodnia, złoży wniosek o wotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza. - Za tydzień dzieci mają być leczone. A jak? To już problem rządu - podkreślił.

Dwaj kuratorzy społeczni popełnili uchybienia, ale nie można ich ukarać dyscyplinarnie, bo zostali już wcześniej zwolnieni - wynika z kontroli zleconej przez ministra sprawiedliwości w sprawie Beaty Z. z Hipolitowa (Podlaskie), która miała zamordować swych sześcioro dzieci. Inni kuratorzy, których praca budziła zastrzeżenia, także nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności służbowej.

Dzisiejsze loty szkoleniowe na dreamlinerze odbędą się z poślizgiem. Wszystko dlatego, że trzeba było wyregulować jeden z elementów podwozia. - Nie jest to jednak żadna awaria, czy nawet usterka - zapewnił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik LOT-u Leszek Chorzewski.

- Mamy za mało pieniędzy, ale musimy się w nich zmieścić - mówi Agnieszka Pachciarz, szefowa NFZ, pytana o problemy szpitali, które muszą wstrzymywać planowe przyjęcia i zabiegi. Według niej taka praktyka "świadczy o tym, że dyrektorzy szpitali źle planują". Tę opinię ostro krytykuje Bolesław Piecha z PiS.

Premier Donald Tusk ma dziś podjąć decyzję - przyjąć, czy odrzucić przedłożone mu w marcu sprawozdanie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z jego działalności w 2011 roku. Decydująca w tej sprawie ma być informacja o działaniach śledczych ws. parabanków. Jak pisze "Rzeczpospolita", tylko w ciągu pięciu lat pokrzywdzonych przez instytucje pozabankowe zostało 133 tysiące osób. Jednak co drugie śledztwo gospodarcze jest umarzane.

19-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wtargnął na jezdnię w Łęczycy, cudem unikając zderzenia z nadjeżdżającym autem. Kilka metrów za nim szedł trzyletni chłopiec, który - jak ustaliła policja - był pod jego opieką. Za narażenie dziecka na niebezepieczeństwo grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 40-letniego Mirosława N., którego zwłoki znaleziono 9 października przed Szpitalem Wojewódzkim w Sosnowcu. Jak się okazuje, mężczyzna ponad rok wcześniej był pacjentem szpitala, do którego trafił po zgłoszeniu przez rodzinę próby samobójczej. Nie wiadomo, jak opuścił on placówkę, ani dlaczego zmarł.

- Naprawdę ich kocham - zapewnia mężczyzna, który bił swoje dzieci w jednej z podtoruńskich wsi. I twierdzi, że czasem puszczały mu nerwy, ale swoich dzieci nie tknął. Dopiero nagranie sąsiadów z telefonu komórkowego spowodowało reakcję policji i opieki społecznej.