Były szef CBA Mariusz Kamiński zapewnił w "Faktach po Faktach", że wie, kto ujawnił zdjęcia byłych funkcjonariuszy Biura, w tym Tomasza Kaczmarka. - Jest to osoba niewiarygodna, leczy się psychiatrycznie - powiedział, dodając iż funkcjonariusz ten został z CBA zwolniony dyscyplinarnie, a obecnie "ma sprawę w prokuraturze o udział w pobiciu policjanta". Zaznaczył też, że opublikowane fotografie w większości dotyczą sytuacji prywatnych.

- 13 grudnia nie jest dniem, który należałoby czcić poprzez manifestacje, czy akademie - w ten sposób premier Donald Tusk odniósł się do pomysłu marszu, który w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego organizuje PiS. Dodał, że sam tego dnia "nie przewiduje maszerowania". Natomiast prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że w rocznicę stanu wojennego odwiedzi więzienie na Białołęce, gdzie wtedy był internowany.

18 grudnia warszawski sąd okręgowy ma ogłosić wyrok w cywilnym procesie o głośny film na temat korporacji Amway. Firma Amway Polska pozwała producentów filmu oraz Telewizję Publiczną za podanie nieprawdziwych danych. W poniedziałek proces dobiegł końca.

- Każdego dnia trzeba przeciwdziałać różnym formom wykluczenia - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk podczas prezentacji nowego serwisu internetowego premier.gov.pl, przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stronę zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych.

- Polskim Jamesem Bondem nie można go nazwać. Był jednym z przykrywkowców, który potem działał w CBA - tak o "agencie Tomku", obecnie pośle PiS - Tomaszu Kaczmarku, mówił dla TVN24 Marek Biernacki (PO), członek sejmowej speckomisji. - Polski James Bond to jest ten, o którym opinia publiczna nie wie, a jak wie - to bardzo mało ludzi - wyjaśnił, odnosząc się w ten sposób do opublikowanych zdjęć funkcjonariuszy CBA, w tym agenta Tomka.

W zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu odbyła się zorganizowana przez PiS debata "Energia i bezpieczeństwo". Wbrew wcześniejszym zapowiedziom - jak poinformowano z powodów osobistych - udziału nie wziął w niej Jarosław Kaczyński. Głównym mówcą był prof. Piotr Gliński.

14 lekarzy i pośrednika, oskarżonych o korupcję w związku z wystawianie fałszywych opinii o stanie zdrowia, skazał w poniedziałek szczeciński sąd. Dwóch znanych w mieście lekarzy i pośrednik usłyszeli wyroki 3 lat więzienia, reszta - od 10 miesięcy do 2 lat w zawieszeniu.

Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd Krzysztofa T., który doprowadził do wybuchu gazu w jednej z wrocławskich kamienic. Wybuch uszkodził konstrukcję budynku i pozbawił wiele osób mieszkań. T. przyznał, że odkręcił zawór z gazem, bo chciał się zabić.

Malarz i znany góralski muzyk Władysław Trebunia-Tutka zmarł w poniedziałek w Zakopanem. Miał 70 lat, zmagał się z chorobą nowotworową.

Mijamy ich na ulicy, w sklepie i nawet nie wiemy, że są bohaterami. Wczoraj mieli swój dzień, w ramach konkursu "Zwykły bohater". Trzech laureatów otrzymało po 200 tys. zł.

- Cierpliwości. Wszystko uzgodnię z premierem. Wiemy, że czas jest ważny - powiedział w poniedziałek przed spotkaniem z Donaldem Tuskiem prezes PSL Janusz Piechociński. Na spotkaniu ma przedstawić premierowi propozycję zmian w rządzie.

Prokuratora Okręgowa w Poznaniu dzisiaj rano zarejestrowała sprawę dotyczącą podejrzeń popełnienia przestępstwa przy kupnie za 157 mln zł nowej siedziby gdańskiego Sądu Okręgowego. - Prokurator zapoznaje się z materiałami – mówi tvn24.pl Magdalena Mazur-Prus.

52 osoby zginęły od piątku do niedzieli w 307 wypadkach drogowych - poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji. - To jest prawdopodobnie najtragiczniejszy weekend w tym roku - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Jeden z pociągów, które w marcu tego roku zderzyły się pod Szczekocinami, w ogóle nie hamował; tuż przed wypadkiem jechał blisko 100 km na godzinę; drugi wyhamował do 40 km/h - poinformował Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W sobotę prokuratura podała, że śledztwo zostało przedłużona o kolejne trzy miesiące, do 3 marca przyszłego roku.

Nazwa ulicy nie musi być piękna, musi być przede wszystkim krótka - decydują władze pomorskiego Żukowa i podcinają skrzydła tym, którzy wymyślają nazwy romantyczne i wywołujące uśmiech, ale... za długie. Musi być jedno słowo. Każde słowo więcej to finansowa rozrzutność.