- Sensacyjna, nie wiem czy wiarygodna - tak prokurator generalny Andrzej Seremet skomentował informację o tym, że CIA miało zapłacić Polsce 15 milionów dolarów za użyczenie willi w Kiejkutach, która służyła jako tajne więzienie dla podejrzewanych o terroryzm. - Zapewne zostanie ona w jakimś stopniu procesowo sprawdzona przez prokuratorów prowadzących postępowanie - dodał Seremet.

Wszystkie kluby sejmowej opozycji opowiedziały się podczas czwartkowej debaty za odwołaniem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Zarzucają mu doprowadzenie do zapaści w ochronie zdrowia. - Wiele trzeba poprawić, wiele trzeba zmienić, kolejki w Polsce są za duże. (...) Musimy skrócić kolejki i je skrócimy - bronił się minister Arłukowicz. Zaznaczył jednocześnie, że resort zdrowia wprowadził już szereg zmian ułatwiających pacjentom dostęp do leczenia.

Kluby parlamentarne uzgodniły projekt uchwały Sejmu ws. Ukrainy - poinformowali posłowie Krzysztof Szczerski (PiS) i Tadeusz Iwiński (SLD). W porjekcie znajduje się zapis o możliwych sankcjach wobec Ukrainy ze strony społeczności międzynarodowej.

We włocławskiej prokuraturze, oprócz sprawy śmierci zmarłych ostatnio bliźniąt, prowadzone są trzy inne postępowania, dotyczące możliwego błędu w sztuce lekarskiej. Prokuratura mówi o "serii błędów" na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Specjalistycznego im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku i nie wyklucza stworzenia jednego śledztwa, które objęłoby wszystkie śmiertelne przypadki.

Budowa dworca Łódź Fabryczna wchodzi w kolejny etap. Rozpoczyna się podstropowe kopanie tunelu - koparka będzie wydobywać ziemię spod wybudowanego wcześniej stropu. Zobacz, jak powstaje nowy tunel kolejowy.

- Żebyśmy nie wiem jak chłopców ubierali w sukienki, to nie zrobimy z nich kobiet - mówił m.in. ks. Dariusz Oko w czasie swojego wykładu w Sejmie. Jak przekonywał, "gender jest zagrożeniem dla cywilizacji", a autorzy publikacji na ten temat to "maniacy seksualni". - Kościół jest jak skała. O tę skałę rozbił się komunizm, bolszewizm, nazizm i rozbije się genderyzm - podkreślił. Duchowny będzie gościem "Kropki nad i" o godz. 20 w TVN24.

Policja zatrzymała 51-letniego Zbigniewa Ł., podejrzanego m.in. o kierowanie grupą przestępczą. Zdaniem śledczych, mężczyzna odpowiada za próbę wyłudzenia ośmiu kamienic i oszustwa. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Jeśli w czasie zaplanowanego na 10 lutego posiedzenia ws. Mariusza Trynkiewicza, sąd uzna, że ma wątpliwości co do konstytucyjności ustawy ws. groźnych zbrodniarzy, może się zwrócić z pytaniem do Trybunału Konstytucyjnego - uważa prawnik Bartłomiej Przymusiński. Jego zdaniem, w takich okolicznościach Trynkiewicz pozostanie na wolności do czasu udzielenia odpowiedzi przez TK.

Sąd okręgowy w Rzeszowie podjął decyzję o wyznaczeniu pełnomocnika z urzędu oraz o powołaniu biegłych - seksuologa i dwóch psychiatrów - w sprawie Mariusza Trynkiewicza. Wyznaczono im termin sporządzenia opinii do 31 stycznia. Sąd wyznaczył również datę rozprawy na 10 lutego, dzień przed planowanym wyjściem Trynkiewicza na wolność.

Zbigniew Ziobro chce stawiać polityków Platformy Obywatelskiej przed Trybunałem Stanu za sytuację w służbie zdrowia. - Należy się on premierowi, ministrowi Arłukowiczowi i marszałek Kopacz - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 polityk Solidarnej Polski. Jak przekonywał, mimo że w ciągu ostatnich lat budżet NFZ został dwukrotnie zwiększony, to sytuacja w służbie zdrowia się nie polepszyła. - Co się dzieje z tymi pieniędzmi? - dopytywał Ziobro.

Niebezpieczny wypadek w Bielanach w woj. mazowieckim - cysterna zderzyła się z ciężarówką. Nikt nie został ranny, choć samochody są zniszczone.

Deklaracje rządu, że kolejki w służbie zdrowia zostaną skrócone, warto śledzić. O tym, jak bardzo potrzebne są zmiany, świadczy przykład pacjenta, który ma termin "pilnej" operacji wyznaczony za dekadę. Znacznie częstsze są terminy sięgające roku lub dwóch. Rząd deklaruje, że to zmieni, ale nie jest to proste. Materiał "Czarno na białym".

W Mirosławcu odbędą się uroczystości związane z szóstą rocznicą katastrofy samolotu CASA-295, która rozbiła się w 2008 roku podczas podejścia do lądowania. Zginęło 20 osób, w większości wysokiej rangi oficerów lotnictwa. Niedługo ma zostać wznowiony proces kontrolera lotów, oskarżonego o przyczynienie się do tragedii.