"Nie zamierzałam niczego ukryć. Byłam posłańcem Kornela"

- Zdecydowałam się zagłosować za Kornela, ponieważ wiedziałam, jaka jest jego wola. W zasadzie zagłosowałam w imieniu Kornela - stwierdziła w "Tak jest" posłanka Małgorzata Zwiercan, która w czwartkowym głosowaniu oddała głos za Kornela Morawieckiego. Oboje byli wówczas członkami Kukiz'15.

Nowe biuro w policji. Na czele niedoszły poseł SLD

W centrali policji powstaje Biuro Historii i Tradycji Policji, które będzie zatrudniać kilkunastu funkcjonariuszy. Na polecenie kierownictwa MSWiA pokieruje nim młodszy inspektor Daniel Głowacz. Inspektor Głowacz to niedoszły poseł z list SLD - dowiedział się portal tvn24.pl.

Kobieta urodziła nie swoje dziecko. Proces utajniono

Przed Okręgowym Sądem Lekarskim we Wrocławiu rozpoczął się proces lekarza obwinionego w sprawie pomyłki przy zabiegu zapłodnienia in vitro, do której doszło w 2014 roku w Klinice Medycyny Rozrodu i Ginekologii w Policach (woj. zachodniopomorskie). Na skutek pomyłki pacjentka urodziła nie swoje dziecko. Postępowanie przed sądem jest niejawne.

Większość Polaków nie chce Brexitu

Obywatele czterech krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, bardziej niż sami Brytyjczycy popierają pozostanie Wielkiej Brytanii we Wspólnocie - wynika z opublikowanego w środę sondażu, który zrealizowano ponad dwa miesiące przed czerwcowym referendum ws. tzw. Brexitu.

Polacy wrócili do Syrii. Jako pierwsi zbadali zniszczoną Palmirę

Polacy z Uniwersytetu Warszawskiego, jako pierwsi zagraniczni archeolodzy, brali udział w akcji ratowania zabytków z ruin syryjskiej Palmiry - zaledwie w kilka dni po odbiciu miasta z rąk tzw. Państwa Islamskiego (IS). O wynikach prac poinformowali w środę na Uniwersytecie Warszawskim.

"Nie każdy akt wydany przez sędziego może być traktowany jak orzeczenie"

- Nie każdy akt, który jest wydany przez sędziego, a może to dotyczyć także sędziów TK, może być obiektywnie potraktowany jako orzeczenie - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dr hab. Kamil Zaradkiewicz, dyrektor zespołu orzecznictwa i studiów Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie dodaje, że nie ma dziś rozwiązań prawnych, które pozwoliłyby stwierdzić, że orzeczenie TK jest pozbawione wad.

Test z języka obcego za gimnazjalistami. Zobacz arkusze

Rozumienie tekstu pisanego oraz tekstu odtworzonego z nagrania - takie zadania znalazły się w testach z języków obcych na poziomie podstawowym, rozwiązywanych przez uczniów III klas gimnazjów w środę, w ostatnim dniu obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

Ekspert: w dyplomacji nie mówi się "ja tego faceta nie zapraszałem"

To jest najmniej dyplomatyczna wypowiedź, jaką można sobie wyobrazić - w ten sposób Jan Wojciech Piekarski, dyplomata i wykładowca w Europejskiej Akademii Dyplomacji, ocenił we "Wstajesz i wiesz" wypowiedź szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Chodzi o słowa dotyczące zaproszenia wiceszef Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Dyplomata tłumaczył jak powinno wyglądać zaproszenie na najwyższym szczeblu politycznym.

Popiersie radzieckiego generała nie trafi do Rosji

Najpierw ustawiały się po nie kolejki, teraz chętnych brak. Nikt już nie chce "przygarnąć" zdemontowanego popiersia radzieckiego generała. Rosyjski biznesmen, który o nie zabiegał, właśnie zrezygnował. Władze Pieniężna chcą przekazać popiersie do skansenu w Czerwonym Borze, który tworzy Instytut Pamięci Narodowej.

Pobił policjanta, kara wstrzymana. Były szef MSW chce wyjaśnień od obecnego

"Odpowiadając za policję musi pan minister rozumieć, że państwo polskie i jego ministrowie mają obowiązek stać za policją, a nie za przestępcami" - czytamy w liście byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza do obecnego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. To odpowiedź na informację o zawieszeniu wykonania kary przez ministra sprawiedliwości wobec mężczyzny, który pobił policjanta.

Minister edukacji: są ważniejsze problemy niż gimnazja

Dla nas ważniejsze jest to, czym ma się edukacja skończyć: 4-letnim liceum, świetną maturą, szkołą zawodową, która da młodym ludziom szansę na rynku pracy - powiedziała w "Kontrwywiadzie" RMF Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej przekonywała jednocześnie, że nie ma dziś tematu "likwidacji gimnazjów".

Przejął sprawę niepublikowania wyroku TK. Teraz nie chce jej prowadzić

Prokurator Remigiusz Krynke zwrócił się o wyłączenie go od prowadzenia postępowanie sprawdzającego ws. braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Krynke przejął sprawę po prokuratorze Tomaszu Nowickim, który - według informacji tvn24.pl - chciał wszcząć śledztwo w tej sprawie.

Wiceszef KE jednak w Polsce? Zaprosiła go prezydent Warszawy

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła do stolicy wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Unijny polityk miałby wziąć udział w obchodach Dnia Europy. Prezydent Warszawy poinformowała o zaproszeniu kilka dni po tym, kiedy szef MSZ oraz Kancelaria Prezydenta oświadczyli, że Timmermans nie został oficjalnie zaproszony do Polski.