Rosyjski think tank: przegrała zarówno Polska, jak i UE

Konflikt między rządem Polski a Unią Europejską wokół ponownego wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej przyniósł przegraną obu stron. Rozdźwięk między Europą Wschodnią a Zachodnią będzie się pogłębiał - ocenia moskiewski ośrodek Carnegie.

Miller: współczuję pani Szydło, ale też współczuję sobie

- Jeżeli sukcesem jest samotność, izolacja, to przecież samotność dla każdego człowieka jest czymś trudnym, nieprzyjemnym, a teraz wyobraźmy sobie co to znaczy samotność w skali rządu czy kraju - mówił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. - Współczuję pani Szydło, ale też współczuję pani, sobie, dlatego że nasza pozycja, i tak niezbyt wysoka, została dramatycznie obniżona - dodał.

Prezydent gratuluje, Tusk dziękuje

"Gratuluję uzyskania poparcia większości krajów Unii Europejskiej na rzecz przedłużenia kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej skierowanej do Donalda Tuska. "Silna Polska w zjednoczonej Europie zawsze była moim celem. Liczę na dobrą współpracę" - odpowiedział Tusk.

Wiceszef MSZ przełożył wizytę na Węgrzech

Z uwagi na inne zobowiązania w Polsce wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak jest zmuszony przełożyć swoją wizytę na Węgrzech - poinformowało biuro rzecznika prasowego MSZ. Wizyta była zaplanowana w dniach 14-16 marca.

"Najmłodszy polski milioner" jest już w Polsce

Piotr K., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i zatrzymany w Wigilię w Austrii został już przetransportowany na teren Polski. Zwany "najmłodszym polskim milionerem" mężczyzna był ścigany w związku z oszustwami i nielegalną sprzedażą leków. Warszawska prokuratura otrzymała w sumie kilkaset zawiadomień od osób, które miały zostać przez K. oszukane.

Węgry chwalą Tuska, Orban zapewnia o "przyjacielskich uczuciach" do Kaczyńskiego

Dla Węgier reelekcja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej dotyczyła zdolności UE do działania, nie zaś tego czy innego państwa członkowskiego - oświadczył premier tego kraju Victor Orban. Z kolei szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto stwierdził, że Tusk dobrze wykonywał swoje zadanie i że sprawa jego reelekcji nie utrudni współpracy w Grupie Wyszehradzkiej.

Mieszkańcy osiedla słyszą strzały i znajdują szczątki zwierząt. Myśliwi: my tam nie polujemy

Plama krwi na trawie, obok wnętrzności zwierząt - taki widok kilka dni temu zastali mieszkańcy wrocławskiego osiedla Osobowice-Rędzin. - To totalna rzeź. W dodatku bardzo blisko domów, obok drogi publicznej. To paranoja - mówi przedstawicielka mieszkańców. Sytuacja jest groźna. Jednak nie wiadomo, kto za nią odpowiada. Sprawę badają policja i straż miejska. Teren patrolować chcą członkowie grupy "Wrocławianie Przeciw Myśliwym".

Kolejni trzej policjanci aresztowani w sprawie śmierci 17-letniej Iwony Cygan

Krakowski Sąd Rejonowy aresztował w piątek kolejnych trzech funkcjonariuszy policji podejrzanych m.in. o niedopełnienie obowiązków i utrudnianie śledztwa w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina sprzed blisko 19 laty – poinformował w piątek prokurator Piotr Krupiński. Już wcześniej aresztowano trzech innych policjantów. W sumie zarzuty w tej sprawie usłyszało dziewięć osób. Ten najcięższy - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - usłyszał zatrzymany w Wiedniu Paweł K.

"Skoro rozmawiamy już na pewnym poziomie plotek...". Premier o samopoczuciu innych

- Skoro rozmawiamy już na pewnym poziomie plotek, bo skoro plotki dotyczyły wczorajszego wieczoru, końcówki wczorajszego dnia, i rozmowy, to powiem państwu też, że miałam dzisiaj wrażenie, że wielu szefom państw jest po prostu, tak po ludzku… no, czują się bardzo niekomfortowo - powiedziała w trakcie konferencji prasowej po szczycie Unii Europejskiej w Brukseli premier Beata Szydło.

Merkel pytana o Polskę: nie chcę formułować gróźb finansowych

Wczoraj 27 państw członkowskich opowiedziało się za kadencją Donalda Tuska. Tylko jednym z nich były Niemcy - powiedziała w piątek Angela Merkel. Kanclerz Niemiec proszona była przez dziennikarzy o ustosunkowanie się do wysuwanych w Polsce zarzutów, że wybór Donalda Tuska był wynikiem "dyktatu Berlina".

"Niech pan spier****". Lokalna władza kontra dziennikarze

Utrudniony dostęp do informacji, represje, konflikty z policją, a nawet groźby - to cena, jaką wielu lokalnych dziennikarzy płaci za niezależność, która miejscowym władzom często jest nie na rękę. Reporter "Superwizjera" Rafał Stangreciak rozmawiał z dziennikarzami z małych miejscowości, którzy starają się rzetelnie wykonywać swój zawód w świecie lokalnych układów i pomimo wyraźnych nacisków ze strony władz. Reportaż "Zastraszyć dziennikarza" w programie "Superwizjer" w sobotę o godz. 20 na antenie TVN24.

Izolacja Polski? Tusk: szczerze powiedziawszy karty są w rękach polskiego rządu

- Dzisiaj naprawdę czuję, że ten taki dość krytyczny moment z wczorajszego wieczora, kiedy pani premier (Beata) Szydło blokowała konkluzję Rady Europejskiej, że dzisiaj te emocje chyba opadły, że rzeczywiście podejście wszystkich - łącznie z polską delegacją - było dużo bardziej pozytywne i mogliśmy wszyscy zrozumieć, że także polski rząd będzie pozytywnie pracował nad deklaracją rzymską - powiedział w piątek dziennikarzom Donald Tusk.

"Każdy zna mit walczących szablami z czołgami Wehrmachtu Polaków"

Czeski liberalny dziennik "Lidove Noviny" skrytykował w piątkowej publikacji jako "fanatyczny" sprzeciw polskiego rządu wobec wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. "W szantażujący sposób upierał się przy swym własnym przegranym z góry kandydacie przeciwko szeroko uznanemu Tuskowi" - podkreśliła gazeta.

Wielki sukces Macierewicza zawisł na włosku

Antoni Macierewicz deklarował, że pod jego rządami w MON zostanie wydanych 99,9 procent pieniędzy przeznaczonych na modernizację wojska w 2016 roku. Chwalił się tym w połowie stycznia, podkreślając, że jego poprzednicy z PO nie byli w stanie osiągnąć takiego wyniku. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że on też go nie osiągnie. Co więcej, jego wynik może być gorszy od rekordu z 2014 roku.

Rzeczniczka PiS: nie ma potrzeby odwoływania Waszczykowskiego

Uważam, że nie ma potrzeby odwoływać ministra, który broni interesów Polski - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o ewentualną dymisję szefa polskiej dyplomacji związku z wydarzeniami w Brukseli i brakiem poparcia dla kandydata polskiego rządu - Jacka Saryusz-Wolskiego - na stanowisko szefa Rady Europejskiej.