Certyfikat przyznany. Polskie czołgi na Łotwie gotowe do akcji

Ostatnia z nowych grup bojowych NATO umieszczonych w Polsce i krajach bałtyckich została uznana za gotową do działania. Tym samym wzmocnienie wschodniej flanki stało się faktem. Jako ostatnia certyfikację otrzymała batalionowa grupa bojowa pod dowództwem Kanadyjczyków, stacjonująca na Łotwie. W jej skład wchodzi polski oddział uzbrojony w czołgi PT-91 Twardy.

"Będziemy wepchnięci w ramiona Rosji"

Sugeruję, żeby Jarosław Kaczyński zwrócił się do swojego przyjaciela premiera Victora Orbana. Z racji jego bardzo bliskich ostatnio kontaktów z prezydentem Władimirem Putinem może załatwi prywatnie Kaczyńskiemu dostęp do katastrofy - powiedział Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, komentując wtorkowe działania polskiego MSZ związane z katastrofą smoleńską.

Polscy śledczy po południu wylecą do Rimini

We wtorek wylatuje do Włoch polski zespół składający się z czterech osób: prokuratora, dwóch policjantów oraz tłumacza - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Ambasador Rosji dostał notę dyplomatyczną z MSZ-tu

Wiceszef MSZ do spraw wschodnich Bartosz Cichocki wręczył we wtorek ambasadorowi Rosji Siergiejowi Andriejewowi notę dyplomatyczną oraz wyraził zaniepokojenie w związku z utrudnieniami w dostępie do miejsca katastrofy smoleńskiej - poinformował resort spraw zagranicznych.

"Jeśli ktoś mówi, że to jest swojska marihuana, nie wierzcie w to"

- To, że marihuana może być używana jako substancja pomagająca w niektórych obszarach, chociażby neurologicznych, to wcale nie znaczy, że susz bazowy może być bezkarnie palony - mówił we "Wstajesz i wiesz" o zagrożeniach związanych z marihuaną Robert Rutkowski, psychoterapeuta, specjalista od terapii uzależnień.

Zaciągnął dziewczynkę za włosy w zarośla, bił, dusił i uciekł. Na widok policji wyskoczył przez okno

Gdy 12-letnia dziewczynka spacerowała wieczorem z psem, podbiegł do niej młody mężczyzna i za włosy zaciągnął w zarośla. Bił ją i dusił, usiłując zgwałcić. Na szczęście spłoszyli go przechodnie, a dzięki zapisom z kamer miejskich policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, kim jest sprawca. Na widok mundurów wyskoczył z okna. Potem się do wszystkiego przyznał.

"Możliwości techniczne istniały". Nadszedł żywioł, system ostrzegania nie zadziałał

Polityczna burza po prawdziwej nawałnicy, w której sześć osób zginęło, 55 zostało rannych, wiele innych straciło dach nad głową. Żywiołu powstrzymać nie można, ale czy można było ustrzec się przed jego najtragiczniejszymi skutkami? Dlaczego nie zadziałał tak, jak powinien w takich sytuacjach Regionalny System Ostrzegania? Ci, którzy powinni udzielać jednej odpowiedzi, przerzucają się odpowiedzialnością, a odpowiedź nie jest trudna. Materiał programu "Czarno na białym".

Pomoc przybyła za późno. "Obowiązki państwa przejęli obywatele"

Poszkodowani nie mają dachu nad głową, a rząd i samorząd nie mają sobie nic do zarzucenia. Mają za to dużo wzajemnych pretensji. Premier Szydło i minister Błaszak twierdzą, że lokalne władze nie działały zdecydowanie. Sami są krytykowani za to, że w teren ruszyli dopiero po czterech dniach od nawałnic - po wakacjach i po długim weekendzie. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

"Pomyślałem: wezmę sznurek i pójdę się powiesić"

- Tu był jeden pokój, tu drugi. Tu spali synowie. Przybiegli do nas i wspólnie uklękliśmy, i mówiliśmy pacierz - mówi Władysław Słomiński, mieszkaniec Główczewic, pokazując ruiny swojego domu. W wyniku potężnej nawałnicy na Kaszubach ludzie stracili dobytek swojego życia. Od tragedii minęły ponad dwa tygodnie. Dramat wielu rodzin trwa. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

"Wyszło się rano i nie było wioski. Nic"

W nawałnicach, które w sierpniu przeszły nad północną Polską, oni stracili niemal wszystko. W jednej chwili wichura zabrała dorobek życia i przekreśliła plany. Reporterka "Czarno na białym" TVN24 była w powiecie sępoleńskim. Żywioł zdemolował tam niemal całe miejscowości.

"Polska podtrzymuje zastrzeżenia". Znamy odpowiedź na zalecenia w sprawie praworządności

Polska nie zgadza się z zarzutami ze strony Komisji Europejskiej - to część odpowiedzi resortu dyplomacji, przesłanej dzisiaj do Brukseli. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekonuje w piśmie, że zarzuty stawiane Polsce są bezpodstawne, bo żadna z ustaw o sądownictwie nie narusza zasad traktatów unijnych. Do całości listu przekazanego Komisji dotarł reporter TVN24 Michał Tracz.