"Święto to nie jest najlepszy moment, aby pokazywać gorsze strony Unii"

[object Object]
15 lat Polski w Unii Europejskiej. Politycy o przyszłości kraju we wspólnocietvn24
wideo 2/6

Jak przychodzi rodzina na złote gody małżeństwa, to wtedy wspomina te dobre chwile i mówi o tym co dobre, a nie o tych chwilach, kiedy się małżonkowie kłócili. Tak samo jest przy tego typu rocznicach - mówił w "Kawie na Ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, komentując rozbieżne poglądy głoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę na temat Unii Europejskiej. - To nie jest odnoszenie się bezrefleksyjne na zasadzie "wszystko cacy, ładnie", bo są też problemy - dodał prezydencki minister Andrzej Dera. Andrzej Halicki (PO) odparł, że nie chodzi, o to "że w czasie uroczystości i święta jest sympatycznie, tylko na co dzień".

Od wejścia Polski do Unii mija 15 lat. Politycy w "Kawie na ławę" w TVN24 zastanawiali się nad przyszłością naszego kraju we wspólnocie. Przywołana została między innymi wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który na spotkaniu z mieszkańcami Leżajska we wrześniu 2018 roku, odnosząc się do Unii Europejskiej, określił, że jest to "wyimaginowana wspólnota".

- Jakby przejrzeć wszystkie kluby jak tu siedzą, to zawsze jakaś kontrowersyjna wypowiedź polityka się znajdzie i można ją w nieskończoność cytować, tylko po co? - stwierdził Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

"Jesteśmy partią proeuropejską, ale to nie oznacza, że nie dostrzegamy pewnych problemów"

Sasin przyznał, że w tej sprawie nie dostrzega dysonansu. Przekonywał, że "PiS jest tą formacją, która zawsze była za członkostwem Polski w Unii Europejskiej".

- Jesteśmy partią proeuropejską i to w wypowiedziach zarówno prezydenta Dudy, jak i premiera Morawieckiego wybrzmiało, ale to nie oznacza, że nie dostrzegamy pewnych problemów, które dzisiaj Unia Europejska przeżywa. Święto to nie jest taki moment, aby pokazywać te gorsze strony, tylko mówić o tych stronach lepszych - wskazał.

Sasin mówił, że "jak przychodzi rodzina na złote gody małżeństwa, to wtedy wspomina te dobre chwile i mówi o tym co dobre, a nie o tych chwilach, kiedy się małżonkowie kłócili". - Tak samo jest przy tego typu rocznicach - przyznał.

- Nie uciekamy od tego, że są problemy dzisiaj, chociażby nadmiernie rozbudowana brukselska demokracja, która za bardzo chce ingerować w to, co dzieje się w krajach Unii Europejskiej - ocenił.

Dera: Unia Europejska ma problem z demokracją

- [Prezydent - red.] Mówił o tym, co jest ważne dla Polski, co jest ważne, jeśli chodzi o kontekst europejski, ale wyraźnie też powiedział, że Unia Europejska ma problem z demokracją, to wyraźnie było w przemówieniu 3 maja. To nie jest odnoszenie się bezrefleksyjne na zasadzie "wszystko cacy, ładnie", bo są też problemy - tłumaczył minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

Dera zaznaczył, że "istotne jest to, to jest fundament, że wszyscy przedstawiciele sceny politycznej mówią jednym głosem: Polska jest w Unii Europejskiej, Polska jest sercem Unii Europejskiej, nikt nie myśli o tym, żeby coś w tej sprawie zmieniać".

- Trzymajmy się tej zgody, bo tu akurat mamy wspólną zgodę, nie ma głosów innych niż to, że jesteśmy, powinniśmy być i będziemy w Unii Europejskiej - zaapelował.

Dera: Unia Europejska ma problem z demokracją
Dera: Unia Europejska ma problem z demokracjątvn24

Rosa: tak zwana polityka zagraniczna, którą prowadzicie, to polityka na zysk wewnętrzny

Andrzej Halicki (PO) stwierdził z kolei, że "minister Sasin obnażył hipokryzję".

- Nie chodzi, że w czasie uroczystości i święta jest sympatycznie, bo to dosyć oczywiste, że powinno być sympatycznie, tylko na co dzień - mówił Halicki, zapytany, czy opozycja wobec euroentuzjazmu partii rządzącej odejdzie od narracji o wyjściu Polski z Unii, czyli tzw. polexicie.

Halicki: nie chodzi, że w czasie święta jest sympatycznie, tylko na co dzień
Halicki: nie chodzi, że w czasie święta jest sympatycznie, tylko na co dzień tvn24

Monika Rosa (.Nowoczesna) zauważyła, że "deklaracje są bardzo ważne". - Ale tak ważne będą te deklaracje i tak w nie mocno uwierzymy, jak bardzo będziecie przestrzegać konstytucji, a tej konstytucji nie przestrzegacie - powiedziała w stronę Dery i Sasina.

- Unia Europejska to nie jest tylko kasa, którą się wyciąga, to jest przede wszystkim wspólnota wartości zapisana w traktatach europejskich. Nieprzestrzeganie konstytucji to nieprzestrzeganie traktatów europejskich, to jest działanie wbrew prawom obywatelskim, wbrew prawom człowieka, to siłą rzeczy wypycha się nas ze wspólnoty państw europejskich. Tak zwana polityka zagraniczna, którą prowadzicie, to polityka na zysk wewnętrzny - wyliczała.

Rosa przywołała słowa Andrzeja Dudy z 2014 roku. - Moja ukochana wypowiedź Andrzeja Dudy: "baju-baju dla frajerów, jeśli chodzi o wspólnotę europejską i Unię Europejską". Takie słowa padały.

- Służyć Polsce, to przede wszystkim. To jest zasadnicze zadanie. Walka o polskie interesy. Tam każdy walczy o swoje interesy. Tam opowieści dziwnej treści, że tutaj wspólnota europejska, wspólnotowe wartości, to jest baju-baju dla frajerów. To jest dla naiwnych tylko - mówił Duda jeszcze przed objęciem urzędu prezydenta.

Minister Dera w odpowiedzi przyznał, że nie zna tej wypowiedzi.

- Odniosę się, jak zobaczę, skąd ta wypowiedź była. Chciałbym zobaczyć ten wywiad, bo w dzisiejszym świecie fejków [publikowane są - red.] różne rzeczy. Nie znam kontekstu, nie wiem o co chodzi w tej wypowiedzi - zaznaczył, na co odpowiedziała Rosa, twierdząc, że "żaden kontekst nie może być, jeśli mówi się baju-baju dla frajerów".

Rosa: Unia Europejska to nie jest tylko kasa, którą się wyciąga
Rosa: Unia Europejska to nie jest tylko kasa, którą się wyciągatvn24

Tyszka: trzeba dokładnie ważyć korzyści i straty

Czy przyszłość Polski w Unii Europejskiej jest bezdyskusyjna? - Jako Kukiz'15 jesteśmy eurorealistami. Uważamy, że trzeba dokładnie ważyć korzyści i straty. Nie ulega wątpliwości, że w sensie strategicznym wróciliśmy do wspólnoty państw zachodnich, dzięki obecności w Unii Europejskiej, natomiast trzeba też liczyć koszty - mówił w programie Stanisław Tyszka (Kukiz '15).

- Korzyści są niewątpliwe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i inwestycje. Jeżeli chodzi o koszty i straty, to jest to przede wszystkim 2,5 miliona emigrantów z Polski. To oczywiście nie jest wina Unii, ale to się stało dzięki temu i przez to, że polscy politycy nie potrafili stworzyć takich warunków rozwoju młodym Polakom przez ostatnie kilkanaście lat, jak oni mieli na Zachodzie - komentował.

Eugeniusz Kłopotek (PSL) mówił, że z jednej strony słyszy "piękne tony na temat naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej, gdzie bilans jest ewidentnie dodatni", ale za chwilę "każda ze stron mówi 'ale'".

- Jeśli wszyscy razem twierdzimy, dzisiaj nawet rządzący mówią, że "Unia jest super, dobrze, że w niej jesteśmy", to podtrzymajmy ten ton do końca - apelował.

- Jeżeli pukamy do domu, prosimy, żeby nas tam przyjęto, to uważam, że powinniśmy respektować pewne reguły, zasady, które w tym domu obowiązują. Jeśli one z takich czy innych względów nam się nie podobają, to próbujmy w ramach tego domu próbować zmieniać poprzez kompromis, dyskusję, przekonywanie, a nie na zasadzie tupnięcia, bo nam się coś nie podoba, powiedzenia, że i tak będziemy robić swoje. Tego nie wolno - zaznaczył Kłopotek.

Podkreślił, że "bycie w Unii Europejskiej to nie tylko prawa i kasa, to również obowiązki".

Na słowa Kłopotka zareagował Tyszka, który stwierdził, że "to jest nas wspólny dom, w związku z tym możemy te zasady definiować".

Jacek Sasin dodał do tego, że nie przyjmuje on narracji, "to dom, a my jesteśmy gośćmi".

- Jesteśmy współgospodarzami i mamy prawo, tak jak Niemcy, Francja, Hiszpania czy Włochy, decydować o tym, jak ten dom będzie zarządzany i chcemy w tych prawach na równi uczestniczyć. Tylko tyle i aż tyle - podsumował.

ZOBACZ CAŁOŚĆ NIEDZIELNEJ "KAWY NA ŁAWĘ"

Autor: akw/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Z magazynów w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG - przekazał prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Źródło:
PAP

Spółka Orlen Trading Switzerland funkcjonowała "bez odpowiedniego nadzoru, dokumentacji i weryfikacji wykonawców" - informuje Spiegel. Tusk zapowiedział, że "upora się z Prawem i Sprawiedliwością środkami nie tylko politycznymi, ale i prawnymi" - dodaje austriacki ORF. Zagraniczne media komentują kontrowersje wokół Orlenu i spółki córki paliwowego giganta - Orlen Trading Switzerland, której były już szef jest podejrzewany o kontakty z Hezbollahem.

Zagraniczne media komentują afery wokół Orlenu

Zagraniczne media komentują afery wokół Orlenu

Źródło:
ORF, Jerusalem Post, Swissinfo, Reuters, Spiegel

Podczas tegorocznej majówki pogoda dopisuje i przynajmniej część Polaków wykorzysta ten czas na zorganizowanie grilla z rodziną lub znajomymi. Żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, warto pamiętać, że nie wszędzie grillować swobodnie możemy, a za złamanie przepisów mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje amerykański pisarz Paul Auster, autor między innymi "Trylogii nowojorskiej". Przyczyną śmierci były powikłania wywołane chorobą nowotworową płuc - podał w środę "New York Times". Miał 77 lat.

Zmarł pisarz Paul Auster

Zmarł pisarz Paul Auster

Źródło:
PAP

Amerykański myśliwiec F-16 rozbił się we wtorek w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk. Pilot katapultował się ze spadającej maszyny. Władze zaapelowały do osób, które nie należą do personelu ratowniczego, aby unikały obszaru katastrofy, gdyż na pokładzie samolotu znajdowały się niebezpieczne chemikalia.

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Źródło:
PAP

We wtorkowym losowaniu Lotto padła jedna szóstka. Główna wygrana wynosi ponad 14,3 miliona złotych. Oto wyniki Lotto oraz Lotto Plus z dnia 30 kwietnia 2024 roku.

Ogromna wygrana w Lotto. Kumulacja rozbita

Ogromna wygrana w Lotto. Kumulacja rozbita

Źródło:
tvn24.pl
Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie chcę, by cokolwiek złego stało się Europie, ale chcę, żeby płaciła swoje rachunki. Wojna w Ukrainie w znacznie większym stopniu dotyka ich. Nas dzieli ocean, ich nie - powiedział w wywiadzie dla magazynu "Time" były prezydent USA Donald Trump, który w tym roku będzie ubiegać się prawdopodobnie o powrót do Białego Domu. Zaznaczył, że jeśli zostanie prezydentem, będzie kontynuował pomoc dla Kijowa. - Ale Europa też musi robić swoje, a tego nie robi - stwierdził. Mówił też, że największym wrogiem Stanów Zjednoczonych nie są Chiny ani Rosja, lecz jego przeciwnicy wewnątrz kraju.

"Chcę, by Europa płaciła". Donald Trump o NATO, Rosji i Ukrainie

"Chcę, by Europa płaciła". Donald Trump o NATO, Rosji i Ukrainie

Źródło:
Time, PAP
Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ściągnięcie należności za mandat wystawiony w innym kraju było do tej pory dość skomplikowane i w niemal połowie przypadków niewykonalne. Teraz to się może zmienić. Nowe regulacje będą dotyczyć oczywiście Polaków wyjeżdżających za granicę, ale też obcokrajowców jeżdżących po naszych drogach.

Koniec z bezkarnością dla obcokrajowców na europejskich drogach. Nadchodzą zmiany

Koniec z bezkarnością dla obcokrajowców na europejskich drogach. Nadchodzą zmiany

Źródło:
Fakty TVN

Drony zaatakowały w nocy z wtorku na środę rafinerię w Riazaniu w Rosji - poinformowały władze obwodu riazańskiego i rosyjskie niezależne kanały na Telegramie. To kolejny atak na zakład, należący do koncernu Rosnieft. Według portalu Politico po zmasowanych ostrzałach rafinerii i baz paliwowych Rosja, największy dostawca ropy na świecie, zaczyna mieć problem z benzyną. Strona ukraińska na razie nie odniosła się do kolejnego ataku na rafinerię. Pod koniec marca tego roku szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Maluk oznajmił jednak, że "Ukraina będzie nadal uderzać w rosyjskie rafinerie ropy naftowej". "Takie ataki pokazały już swoją skuteczność" - podkreślił wtedy urzędnik.

Kolejny atak na rafinerię w Rosji. "Paliwowy problem Putina"

Kolejny atak na rafinerię w Rosji. "Paliwowy problem Putina"

Źródło:
tvn24.pl, Politico

Brazylijski stan Rio Grande do Sul nawiedziły ulewy. Nie żyje siedem osób, a 18 uznaje się za zaginione. Pogoda utrudnia akcję poszukiwawczą, a deszcz ma padać także w kolejnych dniach.

Ofiary śmiertelne i zaginieni po ulewach. Deszcz tak szybko nie odpuści

Ofiary śmiertelne i zaginieni po ulewach. Deszcz tak szybko nie odpuści

Źródło:
tvnmeteo.pl, scc10.com.br, sur24.com.ar

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W części kraju porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed roztopami. Synoptycy wydali również prognozę zagrożeń, z której wynika, że w niektórych regionach w kolejnych dniach może zagrzmieć.

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW

Armatki wodne, gumowe kule i gaz łzawiący zostały użyte przez siły specjalne policji w Tbilisi do rozpędzenia we wtorek wieczorem protestu pod siedzibą gruzińskiego parlamentu. Jak informują lokalne media jedną z dotkliwie pobitych we wtorek wieczorem osób jest Lewan Chabeiszwili, lider głównej gruzińskiej partii opozycyjnej, Zjednoczonego Ruchu Narodowego. Protest w którym uczestniczyły tysiące osób, to kolejna już demonstracja, odkąd rządząca w Gruzji partia Gruzińskie Marzenie wznowiła na początku kwietnia procedowanie ustawy o przejrzystości wpływów zagranicznych, zwanej także "ustawą rosyjską".

W Tbilisi policja użyła siły wobec protestujących przeciwko "ustawie rosyjskiej"

W Tbilisi policja użyła siły wobec protestujących przeciwko "ustawie rosyjskiej"

Źródło:
PAP

Ukraińskie władze opublikowały nagranie z kamery monitoringu, na którym widać ostrzał Odessy. W wyniku ataku doszło do serii eksplozji. Rosjanie uderzyli pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym w jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Zginęło co najmniej pięć osób, a 32 zostały ranne.

Uderzyli w Odessę pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym. Nagranie z kamery monitoringu

Uderzyli w Odessę pociskiem balistycznym z ładunkiem kasetowym. Nagranie z kamery monitoringu

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Gdy 15 lat temu do kin wszedł "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, powszechnie uważano, że powiedzieć o tym filmie "wstrząsający" to o wiele za mało. Teraz powstaje "Dom dobry". Lepiej nie zakładać jednak, że tym razem będzie inaczej. Bo historia, którą opowiada nowy obraz polskiego reżysera, jest tak samo mroczna.

"Dom dobry" Wojciecha Smarzowskiego opowie o przemocy domowej. "Ludzie nie wiedzą, jak reagować"

"Dom dobry" Wojciecha Smarzowskiego opowie o przemocy domowej. "Ludzie nie wiedzą, jak reagować"

Źródło:
Fakty TVN

Na indonezyjskiej wyspie Ruang wybuchł we wtorek wulkan. Kolumna erupcyjna osiągnęła wysokość pięciu kilometrów. Ewakuowano ponad 12 tysięcy osób - podała agencja Reuters. Służby ostrzegają przed możliwym wystąpieniem tsunami.

Fontanna lawy i pyłu. Ewakuowano ponad 12 tysięcy osób

Fontanna lawy i pyłu. Ewakuowano ponad 12 tysięcy osób

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, BNPB, PAP

Obserwowali go od jakiegoś czasu, w końcu zdecydowali się na odwiedziny i znaleźli narkotyki oraz kradziony rower. 37-latek został tymczasowo aresztowany.

"Magazyn" w piwnicy, a w nim spora ilość narkotyków i rower

"Magazyn" w piwnicy, a w nim spora ilość narkotyków i rower

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ambasador Izraela w Polsce Jakow Liwne "pogratulował polskiemu rządowi wszczęcia śledztwa", odnosząc się do doniesień medialnych sugerujących powiązania byłego już prezesa spółki Orlen Trading Switzerland z terrorystyczną organizacją Hezbollah. "Oczekujemy wyników dochodzenia" - napisał dyplomata w mediach społecznościowych.

Orlen, Obajtek i pytanie o Hezbollah. Ambasador Izraela komentuje

Orlen, Obajtek i pytanie o Hezbollah. Ambasador Izraela komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Postawiono zarzuty dwóm mężczyznom, którzy we wrześniu ubiegłego roku, pod osłoną nocy, ścięli słynny jawor z Sycamore Gap w Parku Narodowym Northumberland w północno-wschodniej Anglii. Ścięcie drzewa wywołało oburzenie i rozpacz mieszkańców Wysp - donosi Reuters. 

Ścięli jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii. Usłyszeli zarzuty

Ścięli jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii. Usłyszeli zarzuty

Źródło:
Reuters

Jaki gest w polskim alfabecie palcowym symbolizuje literę "a"? Czy jest to wystawiony w górę mały palec, kciuk skierowany w dół, rozprostowana dłoń czy może zaciśnięta dłoń? Na takie pytanie za 125 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadał Mateusz Kobos z Bytomia.

"Milionerzy". Gest, który symbolizuje literę "a" - pytanie za 125 tysięcy złotych

"Milionerzy". Gest, który symbolizuje literę "a" - pytanie za 125 tysięcy złotych

Źródło:
Milionerzy TVN

Duralex, francuska firma zajmująca się produkcją naczyń ze szkła hartowanego, w tym popularnych w Polsce szklanek, ogłosiła upadłość - podają zagraniczne media. Trwają poszukiwania nowego nabywcy tego, co z zakładu pozostało. Pracownicy nie tracą nadziei, że uda się uniknąć utraty 230 miejsc pracy.

Znany producent ogłasza upadłość. "Miażdżący cios"

Znany producent ogłasza upadłość. "Miażdżący cios"

Źródło:
"Le Monde"

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim trwa ćwiczenie Defender-24. Od 4 do 6 maja planowane są tam przemieszczenia kolumn wojskowych. Poinformował o tym we wtorek Sztab Generalny Wojska Polskiego, apelując o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Kolumny wojskowe na drogach w trzech województwach

Kolumny wojskowe na drogach w trzech województwach

Źródło:
PAP

Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka, w wyniku czego polska spółka stała się właścicielem czeskiej marki alkoholu Becherovka oraz zakładu produkcyjnego i magazynu w Karlovych Varach. Transakcja została zrealizowana z firmą The Pernod Ricard Group.

Słynna czeska marka trafia w polskie ręce

Słynna czeska marka trafia w polskie ręce

Źródło:
PAP

Z ministerstwa funduszy w czwartek niespodziewanie odeszła Małgorzata Szczepańska, która kierowała departamentem nadzorującym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w czasie, gdy doszło do afery NCBR - ustalił tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziła szefowa tego resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która powiedziała, że urzędniczka odeszła "przez NCBR". - Będzie trzęsienie ziemi. Była królową, która decydowała o rozdzielaniu miliardów i mówiła dyrektorom NCBR, co mają robić - mówi nasz informator.

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Źródło:
tvn24.pl
Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Były prezes Orlen Trading Switzerland Samer A. na razie nie został wezwany przez prokuraturę, w związku z czym nie wiadomo, gdzie przebywa - powiedziała prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przekazał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego wobec Libańczyka zastosowano poręczenie majątkowe.

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Źródło:
PAP, TVN24, RMF FM

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o przekazaniu do windykacji kary pieniężnej od Radia ZET. Chodzi o kwotę 476 tysięcy złotych. Wcześniej szef KRRiT podobne decyzje podjął wobec spółki TVN S.A. oraz radia TOK FM. Działaniom Macieja Świrskiego sprzeciwiają się organizacje dziennikarskie.

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24