Łódź

Łódź

"Nie pokonam ścieżki Wielkiej Przygody". Polak przerwał najtrudniejszy ultramaraton świata

- Trudno mi teraz wyrazić słowami, to co kłębi się w mojej głowie. Zafundowałem Wam najbardziej ponury żart jaki potrafię sobie wyobrazić - napisał fanom na oficjalnym profilu Michał Kiełbasiński. Łodzianin wycofał się z morderczego biegu na Alasce. Przy temperaturze minus 50 stopni jego ręce i nogi na mrozie przemarzły tak, że musiał przerwać ultramaraton. Ratownicy ewakuowali go helikopterem do szpitala w Whitehorse w Kanadzie.

Widzew Łódź chce grać w Byczynie. "W tym tygodniu posiedzenie komisji licencyjnej"

Władze Widzewa Łódź w końcu zdecydowały. Niedawno oddane do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią w Byczynie (pow. poddębicki) może stać się areną zmagań piłkarzy łódzkiego klubu w rundzie wiosennej rozgrywek 1 ligi. Zastępczy obiekt musi jednak spełnić odpowiednie wymogi, aby można było rozegrać na nim oficjalny mecz w drugiej klasie rozgrywkowej. Prace trwają.

"Szczur wyskoczył z sedesu i mnie ugryzł". W Pabianicach szykują deratyzację

To przeżycie na pewno nie było przyjemne. Jeden z mieszkańców Pabianic, który chciał skorzystać z toalety, został zaatakowany we własnej łazience przez szczura. Lekarze stwierdzili, że zwierzę nie zaraziło niczym mężczyzny. Władze miasta zapowiedziały, że jeszcze w tym miesiącu przeprowadzą w okolicy deratyzację.

"Dopóki żyję, przychodzę na kije". Sportowa pasja 90-latki

Choć Aleksandra Durlik z Łodzi skończyła właśnie 90-lat, nie zamierza rezygnować z aktywności fizycznej. Swoje urodziny świętowała podczas ulubionych zajęć nordic walkingu. Życzenia przyjechała złożyć jej prezydent miasta Hanna Zdanowska.

W Łodzi ustawią pierwszy pokazowy kiosk nowej generacji

Łódzki magistrat planuje systematyczną wymianę wszystkich kiosków w mieście. Nowe mają być estetyczne i wyglądem nawiązywać do tradycji historycznej miasta. Mają zastąpić, stare, odrapane budy, które straszą mieszkańców i turystów. Za kilka miesięcy powstanie pierwszy z nich.

Tną się w szpitalu psychiatrycznym. "Samookaleczenie jest elementem wentylacji emocji"

Tną się, żeby "czuć, że żyją". Trwale się okaleczają. W szpitalu psychiatrycznym w Łodzi można już mówić o prawdziwej pladze samookaleczeń, a nawet prób samobójczych. - Ten oddział to kryminał - mówi reporterce "Blisko ludzi" TTV Marcie Kolbus matka jednej z nastoletnich pacjentek. - Samookaleczanie jest elementem wentylu bezpieczeństwa - odpowiada dyrektor szpitala Monika Domaradzka. Placówką zainteresowała się prokuratura.

Strażnik w zieleni i "kawie"? Niezbyt trendy, ale jak wygodnie

- Nigdy nie sądziłam, że praca nad umundurowaniem może być tak wciągająca - przyznaje Klaudia Markiewicz, zwyciężczyni konkursu na nowe mundury dla Służby Więziennej. Studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych mówi, że projektując szukała złotego środka pomiędzy funkcjonalnością i estetyką.

Zwłoki noworodka w śniegu. Policja prosi o pomoc

Ciało martwego noworodka znaleziono w Łodzi, na skwerze pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Sporną. Odkryła je kobieta, która spacerowała tam z psem. - Podczas oględzin wstępnie ustaliliśmy, że do porodu doszło w innym miejscu a dziecko leżało w tym miejscu od kilku godzin - informują prokuratorzy.

Tak się wyprasza sarny z budowy drogi ekspresowej

- Proszę opuścić teren budowy... dziękuję, do widzenia - mówi autor nagrania przesłanego do redakcji tvn24.pl. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po budowie drogi S8 błąkały się... sarny. Mimo bariery językowej - posłuchały i spokojnie wróciły do lasu.

Minister żąda wyjaśnień od łódzkich notariuszek z zarzutami

Dwie łódzkie notariuszki podejrzane o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków będą w środę składać wyjaśnienia w ministerstwie sprawiedliwości – dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratorzy ustalili, że w minionym roku notariusz Joanna K. i jej zastępczyni przeprowadzały czynności z nieświadomą, chorą na demencję staruszką. - Od treści ich wyjaśnień uzależniamy dalsze czynności w tej sprawie - mówią przedstawiciele resortu.

Śledczy ujawniają: jeden wierzyciel, jeden asesor i jeden komis. Zaczęło się od rolnika spod Mławy

Zaczęło się od rolnika, któremu zajęto ciągnik, choć nie miał długów. Gdzie się skończy? Tego śledczy jeszcze nie wiedzą, ale deklarują, że sprawa jest rozwojowa. Zgłaszają się do nich kolejne osoby, które twierdzą, że zostały podobnie potraktowane, przez tego samego asesora: - Za każdym razem chodziło o tego samego wierzyciela, pojazdy trafiały do tego samego komisu i szybko zyskiwały nowego właściciela - informują śledczy.

Szpital ukarany po śmierci niemowlęcia. Musi zapłacić 24600 zł

Kontrolerzy z NFZ mają szereg zastrzeń do pracy szpitala w Kutnie, który zajmował się 6-tygodniowym Wiktorem, tuż przed tym, jak dziecko zmarło 1 listopada w Łodzi. Fundusz wytknął placówce błędy w dokumentacji, brak dostępu do badania USG i nałożył na nią karę 24600 zł. Szpital już odwołał się od decyzji NFZ.

Ślub poza urzędem? Plaża i las "niegodne", balon niebezpieczny. Ale w hipermarkecie już sobie przysięgali

Z widokiem na morze, góry, półki w hipermarkecie czy w zamku i ogrodzie... zoologicznym – to wszystko już było, więc wydawać by się mogło, że możliwość wzięcia ślubu poza USC, która pojawi się od marca to nic nowego. Jednak kreatywni przyszli małżonkowie już planują podbój nowych "romantycznych" plenerów i myślą o powiedzeniu sobie "tak" w lesie, powietrzu czy pod wodą. Ich zapał studzą jednak urzędnicy, którzy kategorycznie zaznaczają, że miejsce musi spełniać odpowiednie warunki.