Łódź

Łódź

Kierowca samochodu ciężarowego zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano pod Radomskiem (łódzkie). - Ustaliliśmy, że dwa tiry jadące z naprzeciwka otarły się o siebie. Element ładunku jednej z ciężarówek mógł śmiertelnie ranić kierowcę drugiego pojazdu - mówi tvn24.pl policja.

Strażnik miejski z Łęczycy próbował po alkoholu obsługiwać fotoradar - poinformowała tvn24.pl prokuratura. 32-latek na miejsce kontroli pojechał służbowym samochodem. Zdaniem śledczych, już wtedy był nietrzeźwy. Funkcjonariuszowi grozi do dwóch lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy straci pracę.

Mimo słonecznej jesieni w sercu Łodzi jest więcej parasolek niż podczas największych ulew. Na 6 Sierpnia wiszą ich setki. Podobnie jak otaczające budynki, mają być one scenerią dla pokazów, które rozpoczną się w piątek wieczorem wraz z festiwalem światła.

Miał zostać stracony za zabójstwo konkubiny, ale Sąd Najwyższy zamienił mu karę na 25 lat więzienia. Józef Ś. z Kutna wyszedł z więzienia, poznał inną kobietę, a po dwóch latach na wolności - zdaniem śledczych - znowu zabił. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu.

Blisko stumetrowy maszt ma powstać w odległości 3 km od progu pasa lotniska, na którym uczą się latać niedoświadczeni piloci. - Głupszej lokalizacji po prostu nie umiem sobie wyobrazić, katastrofa będzie kwestią czasu - biją na alarm przedstawiciele aeroklubu w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie). Ostrzeżenia nic jednak nie dały - zielone światło dla budowy niedługo ma wydać wojewoda.

- Już główka wyszła! - Niech pan ułoży żonę w wygodnej pozycji, proszę dać mi posłuchać, jak dziecko krzyczy! Nowonarodzona Julka nie dała szansy rodzicom na dojazd do szpitala - na świat przyszła w samochodzie, na drodze ekspresowej. - To była naprawdę szybka akcja - mówił "Faktom TVN" ojciec dziecka, który odebrał poród.

Kilkanaście ciężarówek z pomocą humanitarną dla Ukrainy dotarło do Warszawy w nocy z piątku na sobotę. Wyruszyły w ciągu dnia z Niemiec. Do 7 października przez nasz kraj ma przejechać ponad 100 pojazdów, które spotkają się na przejściu granicznym w Dorohustku. Odprawione zostaną po polskiej stronie, wspólnie przez polskie i ukraińskie służby, po czym wjadą na Ukrainę.

Jedyny szpital w regionie, który przyjmował dzieci na zabiegi naczyniowe, wstrzymuje przyjęcia i odwołuje operacje - alarmuje "Dziennik Łódzki". Szpital im. Barlickiego nie dostał kontraktu NFZ na działanie oddziału chirurgii naczyniowej. Oferta placówki miała być dla NFZ "mało konkurencyjna". - To działanie na szkodę mieszkańców regionu - denerwuje się dyrekcja.