Były prezydent Donald Trump dołączył do pokaźnego grona gwiazd uwiecznionych na policyjnych zdjęciach

Źródło:
US Magazine, E! Entertainment, People, Washington Post, Los Angeles Times, TVN24.pl

Historyczne policyjne zdjęcie (mugshot) byłego prezydenta USA obiegło światowe media. Zostało zrobione Donaldowi Trumpowi w areszcie hrabstwa Fulton w stanie Georgia, gdzie musiał się stawić w związku ze stawianymi mu zarzutami. To pierwszy mugshot zrobiony byłemu prezydentowi, ale podobne fotografie wykonano wielu innym znanym osobom. Poniżej przypominamy te najbardziej pamiętne.

Donald Trump stawił się w czwartek areszcie hrabstwa Fulton w związku z formalnym aresztowaniem za 13 zarzutów dotyczących jego działań na rzecz odwrócenia wyników wyborów prezydenckich z 2020 roku. Cała wizyta byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych trwała zaledwie 20 minut. Areszt opuścił on za kaucją wyznaczoną na 200 tysięcy dolarów. Wcześniej jednak zostało mu zrobione zdjęcie policyjne, które w krótkim czasie rozniosło się w mediach - również za jego sprawą. Sam zamieścił je na platformie X (dawniej Twitter) z komentarzem.

W ten sposób Donald Trump stał się pierwszym byłym prezydentem USA, któremu zrobiono policyjne zdjęcie, czyli - jak to się określa w Stanach - mugshot. Obok niego zarzuty usłyszało 18 innych osób, w tym jego były prawnik Rudy Giuliani i szef personelu Białego Domu Mark Meadows.

ZOBACZ TEŻ: Były prawnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani stawił się w areszcie

Mugshots, czyli zdjęcia policyjne aresztowanych, w tym gwiazd

Mugshoty, czyli zdjęcia policyjne, wykonywane są według ujednoliconego klucza od końca XIX wieku. Uwiecznia się na nich osoby aresztowane za przestępstwo. Stanowią one część sporządzanej przez organy ścigania dokumentacji. Ich nazwa pochodzi od połączenia nieformalnych określeń "mug" oraz "shot", oznaczających odpowiednio twarz oraz fotografię. Jako że stanowią one element amerykańskiego rejestru publicznego, są ogólnodostępne. Z tego powodu w obiegu publicznym jest wiele zdjęć osób znanych ze scen czy ekranów. Zebraliśmy najbardziej pamiętne przykłady.

Celebrytką, która może poszczycić się jedną z najliczniejszych kolekcji mugshotów jest Lindsay Lohan. W latach 2007-2013 wykonano ich jej co najmniej sześć. Aresztowania gwiazdy dotyczyły m.in. jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, posiadania narkotyków, kradzieży czy ucieczki z miejsca wypadku. Ostatnie policyjne zdjęcie Lohan pochodzi z 2013 roku, kiedy to zgłosiła się na posterunek Santa Monica w związku z zarzutami "lekkomyślnej jazdy" autem oraz okłamania funkcjonariusza, do których się przyznała.

Lindsay Lohan, 2013 rok

Swego czasu słynne były również zdjęcia z posterunków policji Paris Hilton. Pierwszy mugshot w życiu wykonano jej w 2007 roku w Los Angeles. Gwiazda została wówczas przyłapana na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu. W późniejszych latach aresztowano ją jeszcze co najmniej dwa razy.

Paris Hilton, 2007 rok

Zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających usłyszał również Tiger Woods. Legendarny golfista został z tego powodu aresztowany w 2017 roku w miejscowości Jupiter na Florydzie.

Z powodu jazdy pod wpływem - a także prowadzenia mimo wygasłego prawa jazdy oraz znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości - aresztowany został też w 2014 roku piosenkarz Justin Bieber. W 2006 roku na prowadzeniu samochodu po pijanemu przyłapano także Mela Gibsona. Aktor został aresztowany przez funkcjonariuszy z Los Angeles. Niedługo później gwiazdor udał się na odwyk. Z tego samego powodu w 2013 roku w Atlancie aresztowano męża Reese Witherspoon. Aktorka również trafiła wówczas do policyjnej kartoteki z powodu nieobyczajnego zachowania i napaści na policjanta.

ZOBACZ TEŻ: Gigi Hadid zatrzymana podczas wakacji na Kajmanach. Modelka stanęła przed lokalnym sądem

Prowadzenie samochodu po spożyciu środków odurzających to jednak nie jedyny powód dla którego znane osoby bywały uwieczniane na mugshotach. Wśród częściej powtarzających się przyczyn zatrzymania gwiazd przewija się również podejrzenie posiadania narkotyków. Taki zarzut usłyszeli m.in. Bruno Mars, Matthew McConaughey, Robert Downey Jr., David Bowie, Jimi Henrix czy Mick Jagger. Za sprzedaż narkotyków zatrzymany został w wieku 19 lat raper znany jako 50 Cent.

Wśród przyczyn aresztowań gwiazd często przewija się również posiadanie lub użycie broni. Z powodu napaści z użyciem niebezpiecznej broni w 2000 roku zatrzymany został raper Eminem. Miał on wówczas grozić pistoletem mężczyźnie, który rzekomo pocałował jego ówczesną żonę. W 1961 roku za posiadanie niezarejestrowanej broni palnej aresztowano Ala Pacino. Aktor spędził wówczas w celi trzy dni. Z podobnego powodu do aresztu trafiły Nicki Minaj oraz Jennifer Lopez.

Sporą popularnością cieszy się też policyjne zdjęcie młodego Billa Gatesa. Miliarder trafił do aresztu w 1977 roku za niezatrzymanie się na znaku "stop" oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

ZOBACZ TEŻ: Córka Micka Jaggera zatrzymana przez policję na Ibizie

Swojego zdjęcia policyjnego dorobili się także muzycy, tacy jak The Weeknd, Snoop Doog czy Jay-Z. Pierwszy z nich trafił do aresztu w Las Vegas po tym, jak w 2015 roku wdał się tam w bójkę. Snoop Doggowi mugshot zrobiono kiedy dobrowolnie stawił się na komisariacie w związku ze śmiercią Phillipa Woldemariana. Raper został później oczyszczony z wszelkich zarzutów. Ostatni z wymienionych artystów został zatrzymany w 1999 roku za rzekome dźgnięcie nożem producenta muzycznego Lance'a "Un" Rivery. Muzyk przyznał się do winy i został skazany na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Wśród popularnych zdjęć policyjnych gwiazd wymienić należy również wykonaną w 1995 roku fotografię Hugh Granta. Aktor został wtedy przyłapany przez policję na stosunku w miejscu publicznym. Skandal, jaki wówczas wybuchł z tego powodu radykalnie zmienił wcześniejszy wizerunek gwiazdora. Z powodu nieobyczajnego zachowania aresztowany został też Frank Sinatra. W 1938 roku muzyk miał uwieść mężatkę, co poskutkowało postawieniem mu zarzutów "utrzymywania związku z zamężną kobietą".

Jednym z najsłynniejszych mugshotów pozostaje jednak zrobione w 1970 roku zdjęcie policyjne Jane Fondy - które, jak oceniają amerykańskie media - stało się wówczas cichym symbolem obywatelskiego nieposłuszeństwa. Aktorka, która podróżowała wówczas po kraju otwarcie sprzeciwiając się wojnie w Wietnamie, została aresztowana na lotnisku w Cleveland pod zarzutem przemytu narkotyków. Późniejsze badania wykazały, że tabletki, które miały być środkami odurzającymi w rzeczywistości były witaminami.

Jane Fonda, listopad 1970 roku

ZOBACZ TEŻ: Irańska aktorka Taraneh Alidoosti aresztowana za wspieranie protestów

Zdarzają się też sytuacje gdy to mugshot nieznaną osobę czyni sławną. W 2014 roku do internetu trafiło zdjęcie Jeremy'ego Meeksa. Jak pisze glamour 32-latek, który trafił za kratki w związku z nielegalnym posiadaniem broni, został nazwany "najprzystojniejszym więźniem świata". Po wyjściu rozpoczął karierę w modelingu i filmie.

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: US Magazine, E! Entertainment, People, Washington Post, Los Angeles Times, TVN24.pl

Pozostałe wiadomości

"Nierzetelny sposób" organizowania i przeprowadzania konkursów, Zbigniew Ziobro był "głównym decydentem" w sprawach konkursowych i wydawał polecenia, kto ma zwyciężyć, a politycy "kupczyli pieniędzmi" z Funduszu Sprawiedliwości w swoich okręgach wyborczych - taki obraz funkcjonowania Funduszu przedstawił Tomasz Mraz, były dyrektor odpowiedzialnego za niego departamentu w resorcie sprawiedliwości. Przedstawiamy najważniejsze punkty jego wystąpienia.

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Źródło:
TVN24

W środę w okolicach Kurowa Braniewskiego (powiat elbląski), doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29 – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

Źródło:
tvn24.pl

Środa była kolejnym burzowym dniem w naszym kraju. Strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z gwałtowną pogodą kilkaset razy. W Radzewie (Wielkopolskie) piorun uderzył w budynek mieszkalny. W Jerzmanowicach (Małopolskie) po ulewie podtopione zostały domy. Materiały pokazujące gwałtowną pogodę otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, PAP, Kontakt 24

W nocy ze środy na czwartek burze będą zagrożeniem w części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zjawiskom mają towarzyszyć dość intensywne opady deszczu, może spaść grad. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

Ostrzeżenia IMGW w ośmiu województwach

Ostrzeżenia IMGW w ośmiu województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Prawdopodobnie w tym notesiku był również poseł, wiceminister Michał Wójcik z jakąś kwotą. Jaka to była kwota, panie pośle? - mówił poseł KO Michał Szczerba, zwracając się do posła Suwerennej Polski Michała Wójcika. Nawiązał do informacji przekazanych w środę przez byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza. - To są bajki i bzdury, które dzisiaj były wygadywane na tym zespole - stwierdził Wójcik.

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Źródło:
TVN24

- Mam nadzieję, że to, co opowiada były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz, nie jest prawdą, bo byłoby to coś złego - powiedział w TVN24 Piotr Mueller (PiS). Jak dodał, "być może przekonali tego pana, aby opowiedział taką historię, żeby bronić się przed zarzutami wobec siebie". - My wiemy, że się działo coś bardzo złego, ale zarazem za tym nie idą żadne wnioski procesowe. Czekamy na wnioski o uchylenie immunitetu. Wówczas cała procedura zostanie uruchomiona - stwierdził Paweł Zalewski (Trzecia Droga).

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Źródło:
TVN24

- Będzie decyzja w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego na dniach - powiedział w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. - Myślę, że na pewno będzie powstawać lotnisko, które jest potrzebne - dodał. Wicepremier odniósł się także do poprawki do nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Kosiniak-Kamysz o przyszłości CPK: decyzja jest na dniach

Kosiniak-Kamysz o przyszłości CPK: decyzja jest na dniach

Źródło:
TVN24

Trwa jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy między innymi nazwisko autora Zdjęcia XX-lecia. Członkowie jury ogłaszają także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Transmisję z gali można oglądać w TVN24 GO.

Grand Press Photo 2024. Trwa jubileuszowa gala. Ogłoszono Zdjęcie XX-lecia

Grand Press Photo 2024. Trwa jubileuszowa gala. Ogłoszono Zdjęcie XX-lecia

Źródło:
tvn24.pl

Pasażerowie lotu z Londynu do Singapuru przeżyli dramatyczne chwile, kiedy samolot, którym podróżowali, wpadł w turbulencje. - Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, dlatego nikt nie mógł na to zareagować - relacjonuje jeden z nich. Na pokładzie było 211 pasażerów i 18 członków załogi. Zginęła jedna osoba zginęła, a ponad 70 zostało rannych.

Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru

Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Policjanci zatrzymali 45-latkę oraz 26-latka. To matka i syn. Mieli podawać się za policjantów i okradać starsze osoby. Według śledczych, straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od 1 czerwca banki będą musiały przed udzieleniem pożyczki, kredytu czy przy wypłacie gotówki sprawdzić, czy numer PESEL klienta nie został zastrzeżony. Zapowiedź wdrożenia usługi właśnie pojawiła się na stronie internetowej Banku Millennium. Zapytaliśmy także inne banki, czy będą gotowe z wypełnieniem ustawowego obowiązku na czas.

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

Źródło:
tvn24.pl

Resort klimatu chce, aby po polskich drogach do 2030 roku jeździło około 1,5 miliona samochodów elektrycznych. Jednak drugą stroną medalu jest ogromny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Resort przygotował ustawę w celu uregulowania tego rynku. Jak podaje Licznik Elektromobilności, pod koniec marca 2024 r. po polskich drogach jeździło 108 331 samochodów osobowych z napędem elektrycznym.

1,5 miliona w sześć lat. Kolejny ambitny plan na elektryki

Źródło:
PAP,tvn24.pl

Rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka", którzy protestowali w Sejmie od 9 maja, opuścili budynek po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak poinformowali podczas konferencji prasowej, mają wziąć udział w spotkaniu z głową państwa.

Po kilkunastu dniach opuścili Sejm. Koniec protestu

Po kilkunastu dniach opuścili Sejm. Koniec protestu

Źródło:
PAP

Ratownicy SAR szukają surfera, który miał problemy z utrzymaniem się na wodzie w okolicy plaży zachodniej w Ustce. Służby zaalarmował operator drona. Do akcji przyłączył się śmigłowiec Marynarki Wojennej RP.

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Trwają poszukiwania surfera

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Trwają poszukiwania surfera

Źródło:
tvn24.pl

4 czerwca w 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów i pierwszej rocznicy wielkiego marszu ówczesnej opozycji, w Warszawie na placu Zamkowym ma się odbyć kolejne zgromadzenie. Zapowiedział to premier Donald Tusk.

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas posiedzenia zespołu do spraw rozliczeń PiS powiedział, że "dokumenty, co do zasady, były przygotowywane w taki sposób, aby nie można było na ich podstawie poznać prawdy o tym, jak to funkcjonowało". Dodał, że w sprawach dotyczących rozstrzygnięć konkursowych Zbigniew Ziobro był "tak naprawdę głównym decydentem".

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Źródło:
TVN24

Prokuratura ma skierować pierwsze wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Mają one dotyczyć polityków Suwerennej Polski, byłych wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego - dowiedział się TVN24.

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu I instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec trzech osób w związku z działaniami Funduszu Sprawiedliwości, w tym księdza Michał O., prezesa Fundacji Profeto - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak.

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Źródło:
PAP

- Cztery i pół godziny trwało przesłuchanie Mateusza Morawieckiego, który w środę po raz drugi stanął przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Zeznał, że decyzję o wyborach kopertowych podjęło kierownictwo polityczne PiS i były plany, aby druga tura wyborów także odbyła się w trybie korespondencyjnym. Na posiedzeniu panowała napięta atmosfera, padały wzajemne oskarżenia. Trzech posłów PiS opuściło salę. Jeden z nich - Przemysław Czarnek - został decyzją komisji wykluczony z obrad.

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Trzech posłów opuściło salę

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Trzech posłów opuściło salę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dużo rowerzystów, jeszcze więcej pieszych i bardzo mało miejsca. Styk z praskim brzegiem to najbardziej konfliktogenne miejsca nowej kładki przez Wisłę. I nie ma szans, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie poprawie.

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Projekt uchwały w sprawie korekty granic morskich Rosji z Finlandią i Litwą na Morzu Bałtyckim, zgłoszony we wtorek przez resort obrony w Moskwie, został w środę usunięty z rosyjskiej rządowej bazy aktów prawnych - poinformowała agencja Reutera. Na postulowane przez Moskwę zmiany zareagowały władze Finlandii, Litwy i Niemiec, które wezwały Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego, w szczególności Konwencji ONZ o prawie morza. "Trwa kolejna rosyjska operacja hybrydowa, tym razem mająca na celu sianie strachu, niepewności i wątpliwości co do ich zamiarów" - napisał szef MSZ Litwy.

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Radio Swoboda, PAP

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało w środę o objęciu sankcjami 12 amerykańskich firm zbrojeniowych i ich kierownictw wyższego szczebla w ramach retorsji za sankcje nałożone na chińskie firmy i w odpowiedzi na sprzedaż broni Tajwanowi.

Napięcie między Chinami i USA rośnie. Jest biznesowy odwet

Napięcie między Chinami i USA rośnie. Jest biznesowy odwet

Źródło:
PAP

Choć media na Wyspach nazywają go przyjacielem Harry'ego i Williama, tylko ten drugi ma być obecny na ślubie arystokraty i miliardera Hugh Grosvenora. W ceremonii nie będzie uczestniczył również jego ojciec chrzestny - król Karol, nie jest spodziewana też na niej księżna Kate. Co wiadomo o czerwcowym ślubie?

Ślub "najlepszej partii na Wyspach". Harry odmówił przyjazdu, Williamowi powierzono specjalną rolę

Ślub "najlepszej partii na Wyspach". Harry odmówił przyjazdu, Williamowi powierzono specjalną rolę

Źródło:
The Times, The Telegraph, The Independent

65-latek, wyjeżdżając z jednej z dróg osiedlowych w Białystoku, nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie poruszającemu się po ścieżce rowerowej. Doszło do zderzenia. Obaj rowerzyści upadli. 65-latek trafił do szpitala. Tam zmarł. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia i przestrzega przed jeżdżeniem rowerem bez kasku.

Rowerzyści zderzyli się na ścieżce. 65-latek zmarł w szpitalu

Rowerzyści zderzyli się na ścieżce. 65-latek zmarł w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe zasady zatrzymywania oraz zwrotu dowodu rejestracyjnego przez diagnostów. W przypadku niektórych pojazdów zmieni się także sam sposób przeprowadzania badań technicznych. Oto szczegóły nadchodzącej rewolucji. 

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Źródło:
tvn24.pl

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

Podczas debaty o stanie bezpieczeństwa państwa minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział wprowadzenie Karty Rodziny Wojskowej. Jak mówił ma działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny. Co wiadomo?

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Źródło:
tvn24.pl
"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Zamach na premiera Słowacji Roberta Ficę poruszył lawinę nieszczerego ubolewania na temat niebezpiecznych skutków upowszechniania się tak zwanej mowy nienawiści. Piszę "nieszczerego", ponieważ mowa nienawiści stała się ulubionym językiem polityków. Bez mowy nienawiści dzisiejsza polityka jest nie do pomyślenia. Tylko oderwany od rzeczywistości pięknoduch albo frajer nie używa mowy nienawiści, narażając się tym samym na miano nudziarza albo mało wyrazistego polityka. 

Szczucie jako sport narodowy

Szczucie jako sport narodowy

Źródło:
tvn24.pl