Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates chciałby, żeby ludzie przesiedli się z samochodów benzynowych do aut elektrycznych. - Są cichsze, nie powodują lokalnych zanieczyszczeń, a ich bieżące utrzymanie jest o wiele prostsze – zwrócił uwagę współzałożyciel firmy Microsoft oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów w rozmowie z Piotrem Kraśką (TVN24) i Dorotą Wysocką-Schnepf ("Gazeta Wyborcza").

Najgorszą rzeczą jest to, że byli ludzie – jak ja – którzy ostrzegali i mówili: pojawia się pewne ryzyko, za niewielką cenę można się przygotować i uniknąć problemu. Ale niestety, te zalecane inwestycje nie zostały poczynione – mówi o początkach pandemii COVID-19 Bill Gates w rozmowie z Piotrem Kraśką (TVN24) i Dorotą Wysocką-Schnepf ("Gazeta Wyborcza"). Emisja wywiadu już w czwartek 25 marca o godz. 07:00 w TVN24 GO. 

Znani Amerykanie korzystający z Twittera stali się w środę wieczorem ofiarami bezprecedensowego włamania. Hakerzy wysłali tysiące tweetów - z oficjalnych kont między innymi Joe Bidena, kandydata na prezydenta USA, Baracka Obamy, byłego prezydenta USA czy miliardera Billa Gatesa - zachęcających do wpłacania darowizn na wskazany portfel bitcoinowy. Skradziono w ten sposób ponad 100 tysięcy dolarów.

Bill Gates, założyciel Microsoftu i obecnie drugi najbogatszy człowiek świata, przyznał, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest "scenariuszem z koszmaru". Jednocześnie wskazał rozwiązanie, które pomoże zapobiec sytuacji, w której ofiary śmiertelne w Stanach Zjednoczonych liczone będą w setkach tysięcy.

Projekt "Dollar Street" to około 40 tysięcy zdjęć zrobionych w domach w różnych częściach świata, posegregowanych według zamożności rodzin. Ma odpowiedzieć na pytanie o różnice i podobieństwa mieszkańców różnych regionów. Inicjatywę wspiera Bill Gates. Miliarder twierdzi, że obraz, który zobaczymy, przełamie stereotypy.