Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Źródło:
tvn24.pl
Opóźniona rozbudowa szpitala we Włocławku
Opóźniona rozbudowa szpitala we Włocławku
WSS we Włocławku
Opóźniona rozbudowa szpitala we WłocławkuWSS we Włocławku

890 błędów, z czego ponad 200 o charakterze krytycznym zawierała dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala we Włocławku. W efekcie dwa nowe budynki, które miały być gotowe w 2023 roku do teraz znajdują się w stanie surowym i nie zostaną oddane do użytku wcześniej niż za trzy lata. A cała inwestycja zamiast planowanych 155 milionów będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Prace nad rozbudową szpitala wojewódzkiego we Włocławku rozpoczęły się w 2017 roku.

Decyzją Krajowej Izby Odwoławczej, czyli po odwołaniach od wcześniejszych decyzji, została wówczas do przygotowania dokumentacji wybrana firma projektowa PAS Projekt z Nadarzyna. Po wykonaniu pracy i rozstrzygnięciu przetargu wykonawczego, okazało się, że dokumentacja ta ma bardzo wiele błędów. We wrześniu 2021 roku wbito pierwszą łopatę pod budowę szpitala. Według pierwotnych założeń inwestycja miała zostać ukończona w 2023 roku.

Wbicie pierwszej łopaty pod rozbudowę szpitala we wrześniu 2021 rokuKujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

Sprawą niekończącej się rozbudowy szpitala zajęła się Najwyższa Izba Kontroli, która niedawno opublikowała raport. Wynika z niego, że doszło do wielu nieprawidłowości. Inwestycja była przede wszystkim źle przygotowana, a dokumentacja zawierała mnóstwo krytycznych błędów. Kontrola objęła dwa podmioty: Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o. w Toruniu (KPIM) oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku, które wspólnie - choć każdy w innym zakresie - odpowiadają za realizację tego przedsięwzięcia.

Sprawozdanie NIK, liczne nieprawidłowości

Jak wynika ze sprawozdania, Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne wadliwie przygotowały dokumentację medyczną. "Nie przeprowadzono rzetelnej weryfikacji dokumentacji projektowej. W konsekwencji przedmiot zamówienia został opisany w oparciu o wadliwą dokumentację. Na późniejszym etapie KPIM zlecił audyt, który wykazał 890 błędów i braków w dokumentach projektowych, w tym 208 błędów krytycznych. Te ostatnie dotyczyły m.in. przeciążenia stalowej konstrukcji lądowiska, braku oświetlenia dziennego w pomieszczeniach, zbyt wąskich korytarzy czy niezaprojektowania części bloku operacyjnego" - czytamy w sprawozdaniu.

Z kolei szpital - jak podała Najwyższa Izba Kontroli - "nie sprawdził, czy inwestycja może zostać zrealizowana na terenie przeznaczonym pod budowę". "Dopiero w trakcie robót okazało się, że na tym terenie znajdują się niezinwentaryzowane instalacje podziemne. Ostatecznie planowane koszty zagospodarowania terenu wzrosły ponad trzykrotnie (tj. z niecałych 13 mln zł do ok. 40,6 mln zł)" - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.

Opóźniona rozbudowa szpitala we WłocławkuWSS we Włocławku

Z wyliczeń kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli wynika, że koszt inwestycji wzrósł do prawie 404 milionów złotych z planowanych wcześniej 155 milionów złotych.

Najwyższa Izba Kontroli planuje złożyć zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Marszałek o zarzutach NIK

Do tych zarzutów odniósł się w rozmowie z tvn24.pl marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. - To nie Najwyższa Izba Kontroli wykryła te błędy tylko nasi pracownicy, pracownicy szpitala oraz spółki, która prowadzi tę inwestycję. Musieliśmy to zrobić po to, żeby niegospodarnie nie wydawać pieniędzy. Poprawiliśmy to wszystko, wyłaniając nową firmę projektową. Przede wszystkim przygotowaliśmy nową dokumentację, która uwzględniała wszystkie wcześniej niestety niewykryte błędy projektowe - twierdzi marszałek.

Zwraca jednocześnie uwagę na słabości ustawy o zamówieniach publicznych, nazywając ją "ślepą". - Ta dokumentacja trafiła do postępowania przetargowego. W 2020 roku wielu oferentów biło się wówczas o ten kontrakt. Wygrała firma "Budimex", która prowadziła bardzo długi bój, by ten projekt móc realizować. Podpisała klauzulę, w której miała świadomość, że dokumentacja, którą przedłożyliśmy do realizacji, ma wszystkie znamiona poprawności od strony technologicznej, technicznej i kosztorysowej. Po dwóch miesiącach okazało się, że jest inaczej. Splot bardzo wielu niekorzystnych sytuacji sprawił, że inwestycja musiała od samego początku zostać zweryfikowana - dodaje marszałek Całbecki.

Opóźniona rozbudowa szpitala we WłocławkuWSS we Włocławku

O zarzucie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym "niezinwentaryzowanych instalacjach podziemnych" mówi tak: - Zarzucanie nam, że na przykład nie ujęliśmy w przygotowaniu dokumentacji czegoś, czego nie mogliśmy ująć, bo znajdowało się pod ziemią i nie znajdowało się na żadnych mapach geodezyjnych, jest niewłaściwie. Realizujemy tę inwestycję w miejscu, gdzie w czasach PRL-u, nie ujmowano czegoś takiego na planach. Mówienie, że mogliśmy to przewidzieć, jest nieporozumieniem - podkreśla Piotr Całbecki i dodaje: - Najwyższa Izba Kontroli powtórzyła wszystkie nasze wnioski na podstawie donosów. W poprzedniej kadencji PiS zgłaszał do Najwyższej Izby Kontroli wniosek o kontrolę tej inwestycji

W tej chwili trwa procedura wyboru firmy wykonawczej dla drugiego etapu. Został już zrealizowany tak zwany szkielet. Zdaniem marszałka Całbeckiego wszystko jest na dobrej drodze.

- Jest stan otwarty, który musimy wypełnić i wyposażyć. To nastąpi do końca 2026 roku. Drugi etap rozbudowy będzie kosztował około 300 milionów złotych. Realizacja będzie zakończona w 2027 roku - dodał marszałek.

Stanowisko szpitala

- Przyjmujemy wnioski do wiadomości i wdrażamy je w życie. Przekazaliśmy do Najwyższej Izby Kontroli odpowiednią informację dotyczącą realizacji zaleceń i wprowadziliśmy już kilka procedur naprawczych. W szpitalu zaszły zmiany personalne, dynamizujemy procesy inwestycyjne. Warto podkreślić, że rok 2021 był wyjątkowo trudny dla branży budowlanej. Ceny materiałów budowlanych wzrosły od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent (np. ceny stali). Większość dużych budów i inwestycji, które rozpoczęły się w roku 2021, mierzyła się z problemami dużego wzrostu kosztów inwestycji, a w konsekwencji również opóźnień w realizacji. Jesteśmy po etapie analizy ofert, które wpłynęły w przetargu na dokończenie rozbudowy szpitala - wyjaśnia Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala specjalistycznego we Włocławku.

Szpital wybrał już wykonawcę. Po podpisaniu umowy, do której dojdzie na przełomie 2024/2025 roku, ruszą prace budowlane. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację prac.

Opóźniona rozbudowa szpitala we WłocławkuWSS we Włocławku

Prezes KPIM wyjaśnia

Prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Jarosław Wierski przyznaje, że dokumentacji były zawarte liczne błędy. - Głównym zastrzeżeniem NIK wobec Spółki był brak odpowiedniej weryfikacji jakości dokumentacji projektowej, na podstawie której rozpoczęto realizację budowy. Spółka potwierdza, że pierwotna dokumentacja projektowa, opracowana dla realizacji pierwszego etapu budowy budynku pod roboczą nazwą B4/B4A wraz zagospodarowaniem terenu, zawierała liczne braki i wady. Uwidoczniły się w trakcie prowadzonych prac budowlanych - zaznacza Wierski.

To spowodowało, że zrezygnowano z dalszej współpracy z projektantem. Spółka zleciła wykonanie zamiennej dokumentacji projektowej, usuwającej wszelkie nieścisłości i uzupełniającej luki projektowe. Na podstawie poprawionej dokumentacji uzyskano zamienne pozwolenie na budowę umożliwiające kontynuację prac.

- Opóźnienie realizacji inwestycji i wzrost jej kosztów wynikał nie tylko ze wspomnianych wyżej problemów z dokumentacja projektową. Zasadniczy wpływ miały czynniki zewnętrzne, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania rozbudowy, czyli epidemia SARS-CoV2 i napaść zbrojna Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Nagły wzrost cen materiałów budowlanych, zaburzone łańcuchy dostaw i niedostatek siły roboczej przy szybko postępującej inflacji wpłynęły negatywnie na koszt i terminy realizacji oraz, w konsekwencji, wymusiły zmianę zakresu inwestycji - podkreśla Jarosław Wierski.

Wizualizacja nowego szpitala we WłocławkuWojewódzki szpital specjalistyczny we Włocławku

Nowy szpital we Włocławku

Wzniesiony budynek B4 i B4A to nowy rdzeń szpitala, które zawierać będzie wszystkie oddziały zabiegowe oraz blok operacyjny wraz z infrastrukturą towarzyszącą zaplanowaną na poziomie -1 oraz na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Poziomy od parteru do trzeciego piętra to kondygnacje zaprojektowane wyłącznie z myślą o celach medycznych i związanych z nimi pomieszczeniach pomocniczych. Czwarta kondygnacja budynku została przeznaczona między innymi na pomieszczenia techniczne dla służb Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na dachu, na piątej kondygnacji, znajdą się pomieszczenia techniczne związane z obsługą lądowiska dla śmigłowców medycznych. Samo lądowisko stanowi szóstą kondygnację, bezpośrednio połączoną z SOR-em szybem windowym.

Budowa szpitala we WłocławkuUrząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego/Mikołaj Kuras
Budowa szpitala we WłocławkuKujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

Autorka/Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego/Mikołaj Kuras

Pozostałe wiadomości

- Mieszkam w stumetrowym domu, samotnie wychowuję dwoje dzieci. Dom podzielony jest na pół. Rodzice mają osobne liczniki. Oni płacą około dwieście złotych za prąd, a ja - mając fotowoltaikę - dwadzieścia tysięcy złotych - opowiada w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Agnieszka z Rudy Kozielskiej. - Jeden z największych rachunków, o którym mam wiedzę wyniósł 80 tysięcy złotych, a mówimy o zwykłych domach - komentuje Izabela Dąbrowska-Antoniak, koordynator do spraw negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki.

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę poznamy kandydata PiS na prezydenta. Zdaniem politologa dr Tomasza Słomki zapowiedź poparcia bezpartyjnego kandydata wskazuje na Karola Nawrockiego. - Nawrocki może wejść w swoistą legendę polityczną o swojej bezpartyjności - stwierdził. Dodał, że fakt jego małej rozpoznawalności może być z jednej strony słabością, a z drugiej atutem. - Można mu przypisać pewną nową narrację, nową historię - powiedział Słomka.

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Źródło:
TVN24
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwie osoby mieszkały w kamienicy w Jezioranach, która w niedzielę rano stanęła w płomieniach. Jedna z nich sama wyszła z budynku. Drugą strażacy znaleźli na pogorzelisku. Nie żyje. Akcja jest trudna, ponieważ zawalił się dach, spłonęły drewniane schody i stropy.

Pożar kamienicy w Jezioranach. "Znaleźliśmy zwęglone zwłoki"

Pożar kamienicy w Jezioranach. "Znaleźliśmy zwęglone zwłoki"

Źródło:
tvn24.pl

Mężczyzna zginął, gdy drzewo uderzyło w jego samochód na drodze w hrabstwie Hampshire w Wielkiej Brytanii. To trzecia ofiara śmiertelna burzy Bert niosącej intensywne opady śniegu, ulewy i wichury - poinformowała w niedzielę BBC. Zamknięto wiele dróg, są też utrudnienia w ruchu kolejowym. W sobotę wieczorem tysiące domów były bez prądu.

Trzy osoby nie żyją, domy bez prądu po śnieżycach i wichurach

Trzy osoby nie żyją, domy bez prądu po śnieżycach i wichurach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Centymetr kwadratowy - tyle zostało wymierającego w Polsce gatunku mchu na torfowisku na Lubelszczyźnie. Samorządowcy wciąż wydają zgody na eksploatację torfu, nieraz mimo sprzeciwów regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, bo wartość torfowisk w kontekście zmian klimatycznych i zapobieganiu powodziom jest nie do przecenienia. W Starym Stręczynie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

Urzędnicy z podkrakowskich Myślenic opiniowali wnioski fundacji, w której zarządzie zasiadała ich przełożona - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Organizacja w ciągu niecałych trzech lat otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych w miejskich dotacjach. W sprawie jest też wątek polityczny i przewrót przed wyborami.

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Źródło:
tvn24.pl

Szefowa sztabu generalnego kanadyjskiej armii generał Jennie Carignan skrytykowała publicznie kandydata na sekretarza obrony USA Pete'a Hegsetha, wysuniętego przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. Ten jest zdania, że kobiety i mężczyźni nie powinni razem służyć w jednostkach frontowych.

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

Źródło:
PAP

Kuba mierzy się z przerwami w dostawach energii elektrycznej. Dotyczą - jak podają tamtejsze media - nawet połowy terytorium kraju. W sobotę dopłynęły tam dwa tankowce z łącznym ładunkiem 126 tysięcy ton oleju napędowego - podały niezależne kubańskie media. Choć transport pochodzi z portów w Danii i Holandii, "przypuszcza się, że ten szacowany na 81 milionów dolarów transport został opłacony z kredytu udzielonego przez Rosję" - przekazał niezależny kubański portal 14ymedio.

Pół kraju bez prądu, mieszkańcy toną w ciemnościach. Przypłynęła pomoc

Pół kraju bez prądu, mieszkańcy toną w ciemnościach. Przypłynęła pomoc

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Kanadyjski rząd federalny przeprosił za zabicie w latach 50. i 60. XX wieku ponad tysiąca inuickich psów i zapowiedział wypłacenia 45 milionów dolarów odszkodowania. Oficjalne przeprosiny przedstawił w sobotę minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi narodami Gary Anandasangaree.

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Źródło:
PAP

W Kazachstanie pojawiły się plany, by cyrylicę zamienić na alfabet łaciński. - Pod rządami sowieckiego reżimu narzucono nam rosyjski alfabet i zakazano zmieniać choćby jedną literę, chociaż połowa z tych liter w ogóle nie pasuje do języka kazachskiego - tłumaczy profesor Jerden Każybek. Problem w tym, że językoznawcy nie mogą dojść do porozumienia i wypracować jednej, kanonicznej wersji nowego alfabetu, w której litery odpowiadałyby dźwiękom tamtejszego języka.

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Źródło:
PAP

W tym roku wartość fińskiego wywozu aluminium do Rosji zwiększyła się dwukrotnie, w porównaniu z 2023 rokiem. Za wzrost odpowiada rodzinna firma z Turku, światowy producent kolców do zimowych opon. Jej współwłaścicielem jest żona ministra edukacji – poinformował w sobotę fiński nadawca Yle.

Światowy producent kolców do zimowych opon robi interesy z Rosją

Światowy producent kolców do zimowych opon robi interesy z Rosją

Źródło:
PAP

W niedzielę na drogach będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią i oblodzeniem w różnych częściach kraju. Na terenie kilku województw może również niebezpiecznie silnie wiać.

Ostrzeżenia w ośmiu województwach

Ostrzeżenia w ośmiu województwach

Źródło:
IMGW
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W niedzielę po południu odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Według zapowiedzi, partia ma ogłosić decyzję dotyczącą poparcia bezpartyjnego kandydata na prezydenta. Według nieoficjalnych informacji będzie to szef IPN Karol Nawrocki.

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

Źródło:
PAP

Łącząc ich najlepsze cechy, byliby pewnie idealnym kandydatem prezesa PiS w najbliższych wyborach prezydenckich. Zaufanie i lojalność, prezencja, młodość i świeżość, doświadczenie w politycznej walce, siła... - To są cztery dobre kandydatury - oceniał w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Jacek Sasin. Ale... - Musimy wybrać jedną - dodał. Ten wybór zostanie zaprezentowany w niedzielę.

Cztery asy prezesa PiS. Kogo wystawi w wyborach

Cztery asy prezesa PiS. Kogo wystawi w wyborach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Świeżość jest zawsze atutem w kampaniach i na to też może liczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała w "Faktach po Faktach" politolożka dr Anna Materska-Sosnowska. PiS ma ogłosić kandydata w niedzielę, ale pojawiają się już głosy, że może nim być prezes IPN Karol Nawrocki. Politolog dr hab. Sławomir Sowiński wskazywał, że niedocenienie wartości małej rozpoznawalności Nawrockiego, "to jest pierwszy krok, którego powinien dzisiaj wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego".

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

Źródło:
TVN24

W sobotę przy ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze Północ podczas interwencji wobec mężczyzny z maczetą został postrzelony policjant. Ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. Jak podała Komenda Stołeczna Policji, broni użył jeden z interweniujących funkcjonariuszy.

Przyjechali do mężczyzny z maczetą. Zmarł postrzelony policjant

Przyjechali do mężczyzny z maczetą. Zmarł postrzelony policjant

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Warszawy poszukują 9-letniej Zosi i jej 31-letniej mamy. Dziewczynkę ostatni raz widziano w mieszkaniu przy ulicy Maltańskiej w Warszawie. Ojciec ostatni kontakt z dzieckiem miał 10 listopada.

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Burmistrz Kłodzka przeprasza za zachowanie strażników miejskich. W sieci pojawiły się nagrania, które oburzyły mieszkańców. Widać i słychać obrażanie, upokarzanie - tamtejsza straż już dawno chciała odzyskać swoje dobre imię. Jakoś jej nie wychodzi.

Mieszkańcy Kłodzka oburzeni wulgarnym zachowaniem strażników miejskich. Jest nagranie z interwencji

Mieszkańcy Kłodzka oburzeni wulgarnym zachowaniem strażników miejskich. Jest nagranie z interwencji

Źródło:
Fakty TVN

Kolumna króla Zygmunta III Wazy stanęła przed Zamkiem Królewskim w Warszawie 24 listopada 1644 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli stolicy.

Zygmunt patrzył w inną stronę. Burzliwe losy kolumny na  placu Zamkowym. Pomnik stanął 380 lat temu

Zygmunt patrzył w inną stronę. Burzliwe losy kolumny na placu Zamkowym. Pomnik stanął 380 lat temu

Źródło:
PAP

W stołecznym Muzeum Farmacji można oglądać wystawę "Ziółka, drzewka, y chróściki". Prace współczesnej artystki Agnieszki Brzeżańskiej zostały wkomponowane w obiekty wystawy stałej przybliżającej historię leków oraz aptekarstwa.

Aptekarskie utensylia, zapach bylicy i prace współczesnej artystki. "Ziółka, drzewka, y chróściki" w Muzeum Farmacji

Aptekarskie utensylia, zapach bylicy i prace współczesnej artystki. "Ziółka, drzewka, y chróściki" w Muzeum Farmacji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę 23 listopada w Hadze odbyła się kolejna edycja konferencji Poland 2.0 Summit. Zrzesza ona młodych Polaków z całego świata. To okazja do poszerzania wiedzy, nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Źródło:
tvn24.pl
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl