IPN wyda 106 milionów na nowy budynek. Mieszkańcy zaskoczeni, interwencja posła

Źródło:
tvn24.pl
Nowa siedziba IPN w dawnym areszcie śledczym. Kontrowersyjna inwestycja w krakowskim Podgórzu
Nowa siedziba IPN w dawnym areszcie śledczym. Kontrowersyjna inwestycja w krakowskim Podgórzu
Bartłomiej Plewnia, tvn24.pl
Nowa siedziba IPN w dawnym areszcie śledczym. Kontrowersyjna inwestycja w krakowskim PodgórzuBartłomiej Plewnia, tvn24.pl

Instytut Pamięci Narodowej w remontowanym zabytkowym areszcie śledczym w sercu krakowskiego Podgórza wkrótce będzie miał swoją nową siedzibę. Na wolnym terenie obok gmachu planuje postawić za ponad 100 milionów złotych nowy budynek. Inwestycja nie była konsultowana z mieszkańcami ani z radą dzielnicy, a instytut dotąd nie chwalił się publicznie swoimi drogimi planami. - IPN może się domyślać, że będzie przez nową większość sejmową likwidowany albo przynajmniej przekształcany i na ostatniej prostej próbuje wydać ogromne pieniądze - komentuje poseł Aleksander Miszalski z KO.

Wybudowany w 1905 roku, wpisany do rejestru zabytków i od 2018 roku zamknięty budynek dawnego aresztu śledczego przy ulicy Czarnieckiego w Krakowie wkrótce zacznie służyć pracownikom Instytutu Pamięci Narodowej. Po zakończeniu remontu zabytkowego budynku w sercu krakowskiego Podgórza wnętrza będą zagospodarowane jako biura IPN. 

To miejsce, w którym historia sączy się z murów. To właśnie za strzegącymi okien kratami tego gmachu powstał utwór "Czarny chleb i czarna kawa", którego autorem był osadzony tam za publiczne śpiewanie piosenek politycznych student Jerzy Warzyński. U zarania swojej ponadstuletniej historii ceglany budynek służył za siedzibę sądu. Podgórze było wówczas jeszcze odrębnym miastem.

Czytaj też: Zabytkowa brama kamienicy zniknęła, jej miejsce zajęły drzwi z plastiku i szkła

Dawny areszt śledczy w krakowskim PodgórzuBartłomiej Plewnia, tvn24.pl

"Więzienie zlikwidowali, ale za to my teraz będziemy żyć jak w więzieniu"

Dla Instytutu Pamięci Narodowej zabytkowe wnętrza okazały się jednak zbyt ciasne. Urzędnicy planują wybudować na wolnej przestrzeni tuż obok dawnego aresztu nowy, czterokondygnacyjny budynek. Dwie kondygnacje mają znajdować się pod ziemią, a dwie kolejne na powierzchni. Inwestycja ma kosztować 106 milionów złotych. Budynek ma być połączony przejściem z dawnym aresztem.

Nie wszystkim takie plany się podobają. O sprawie poinformowali lokalni działacze Stowarzyszenia Nowa Generacja i poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski, który w tej sprawie wysłał interwencje poselskie do władz IPN i do małopolskiego konserwatora zabytków.

- IPN, znając stanowisko nowej sejmowej większości, może się domyślać, że będzie likwidowany albo przynajmniej przekształcany i na ostatniej prostej próbuje wydać ogromne pieniądze - komentuje w rozmowie z tvn24.pl poseł Aleksander Miszalski. Dodaje, że mieszkańcy Podgórza, którzy zgłosili mu sprawę, nie chcą dogęszczania i tak już zwarto zabudowanej okolicy.

W tym miejscu ma powstać nowy budynekBartłomiej Plewnia, tvn24.pl

Na ulicy Czarnieckiego pytamy mieszkańców, czy podobają im się plany instytutu. - Dowiedziałam się o tym z mediów. Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest. Samochodów będzie co nie miara, a już teraz nie ma gdzie zaparkować. I tak już popostawiali nam tu bloki, wszystko jest zabudowane i jeszcze chcą nam wybudować kolejny budynek. Więzienie zlikwidowali, ale za to my teraz będziemy żyć jak w więzieniu - mówi nam pani Elżbieta.

Czytaj też: Ponad 100 lat temu pisano o tym miejscu w całej Europie. Przywrócili dawny układ parku Bednarskiego w Krakowie

- Stare Podgórze ma to do siebie, że jest spokojne, mamy dużo zieleni. Tutaj miał być w planach zielony skwer, a zamiast tego wybudują nam tuż przed oknami nowy gmach, w dodatku za 100 milionów złotych - grzmi pani Joanna, mieszkanka ulicy Rękawka.

Bez pytania o zdanie

"Potencjalna budowa nowego skrzydła bezwzględnie zaburzy walory historyczne tego miejsca, znacznie ingerując w zabytkową architekturę Podgórza. W całości zasłoni widok na zabytkowy gmach od strony ul. Rękawki" - czytamy z kolei w petycji do IPN o rezygnację z inwestycji. Apel opublikowali w sieci działacze Stowarzyszenia Nowa Generacja.

Zarzutów jest więcej - chodzi przede wszystkim o brak jakichkolwiek konsultacji.

- O sprawie dowiedzieliśmy się z mediów. Nie było żadnych konsultacji z mieszkańcami i z radą dzielnicy w tej sprawie. Niestety plan miejscowy dopuszcza tego typu zabudowę, a przeprowadzenie konsultacji nie było wymagane. Jednak to, że IPN nie miał takiego obowiązku, nie znaczy, że nie mógł tego zrobić. To instytucja publiczna, która powinna informować nas o takiej inwestycji - uważa przewodniczący zarządu i rady dzielnicy Podgórze Szymon Toboła.

Dodaje, że jego zdaniem teren, na którym ma powstać nowy budynek, powinien być otwartym dla mieszkańców podwórzem.

Czytaj też: Stuletnie płytki z apteki trafiły do kontenera na gruz

IPN chce pomieścić 8,5 kilometra akt

W odpowiedzi na krytykę Instytut Pamięci Narodowej opublikował na swojej stronie oświadczenie, w którym broni inwestycji. Urzędnicy wskazują, że ich zasoby archiwalne mierzą ponad sześć kilometrów. Archiwum mieści się w Wieliczce i jest ono - jak pisze instytut - zapełnione, stąd potrzeba powiększenia magazynu. Tak by mógł pomieścić około 8,5 kilometra dokumentów.

"Potrzeba postawienia nowego budynku wynika z faktu, że obecnie oddziałowe Archiwum IPN w Krakowie ma siedzibę w zaadaptowanym na ten cel, na początku lat dwutysięcznych Pałacu Konopków w Wieliczce. Brak możliwości pełnego dostosowania tego budynku do potrzeb biurowo-archiwalnych, jego znaczne wyeksploatowanie i co najważniejsze duże oddalenie od siedziby IPN w Krakowie powoduje poważne utrudnienia w funkcjonowaniu oddziału. Ponadto oddział nie dysponuje własną bazą konferencyjno-wystawienniczą, w której mógłby na stałe prowadzić działalność edukacyjną" - wskazuje IPN na swojej stronie.

Dawny areszt śledczy w krakowskim PodgórzuBartłomiej Plewnia, tvn24.pl

Nowy obiekt ma rozwiązać te bolączki. "Inwestycja zapewni właściwe warunki obsługi interesantów oraz warunki pracy, magazynowania i przechowywania dokumentacji archiwalnej, a także udostępniania archiwaliów. Da nam możliwość pełnej realizacji zadań statutowych w tym edukacyjnych oraz popularyzacji wyników badań historycznych, krzewienia pamięci historycznej, jak również pokazania działań i osiągnięć naukowych Instytutu w częściach wystawienniczych projektowanego obiektu" - wymienia IPN.

Według Instytutu Pamięci Narodowej zadania te nie mogą być w pełni realizowane w remontowanym gmachu ze względu na jego "ograniczenia konstrukcyjne i architektoniczne".

IPN odpowiada też na zarzut dotyczący braku uzgodnień z mieszkańcami: "Nasze przedsięwzięcie nie jest zaliczane do inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko, tym samym nie wymaga konsultacji społecznych".

W komunikacie dodano, że inwestycja "nie wkracza na tereny zielone, lecz uzupełnia kwartał zabudowy między ulicami Rękawka i Czarnieckiego", a także że dzięki jego niewielkiej wysokości nie będzie przytłaczający dla otoczenia. IPN zakłada, że budowa obiektu będzie finansowana rokrocznie do 2027 roku.

Autorka/Autor:Bartłomiej Plewnia

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartłomiej Plewnia, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Spojrzałem w prawo i zobaczyłem, jak ludzie odbijają się od tego forda. Tragiczne przeżycie. Strasznie dużo krwi, ludzie krzyczeli. Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć przez pierwsze kilka godzin - opisuje jeden ze świadków wypadku na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Igor i Mikołaj, opowiedzieli o tym, co widzieli oraz emocjach, jakie towarzyszyły im w momencie, gdy auto wjechało w grupę pieszych.

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Trwa dogaszanie czterech hal produkcyjnych fabryki w Kaninie koło Lęborka, w województwie pomorskim. Na obszarze około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych od wczesnego rana pracuje ponad stu strażaków, działania mogą potrwać jeszcze do wieczora. Ratownicy apelują o niewychodzenie na zewnątrz.

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że dokonała dwóch aresztowań w Berlinie. Od kilku dni trwały tam poszukiwania osób podejrzewanych o udział w niemieckiej grupie terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF). W ostatni poniedziałek aresztowano już jedną z członkiń tej organizacji - Danieli Klette, która ukrywała się w Berlinie przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Poszukiwania byłych terrorystów RAF w Berlinie. Policja dokonała dwóch aresztowań

Poszukiwania byłych terrorystów RAF w Berlinie. Policja dokonała dwóch aresztowań

Źródło:
Reuters, PAP

Przez całą noc z soboty na niedzielę w Inguszetii na północnym Kaukazie trwały gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z lokalnymi bojownikami. W związku z walkami władze wprowadziły w regionie stan wyjątkowy - donosi agencja Reutera, powołując się na lokalne media. W niedzielę rano rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że bojownicy zostali zastrzeleni przez rosyjskie służby.

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Źródło:
Reuters

"Rzeczpospolita" ustaliła, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku wojsko dowoziło paliwo na stacje Orlenu. Ta operacje kosztowała armię kilkaset tysięcy złotych. Państwowa spółka nie zapłaciła za nią złotówki. Jak podaje dziennik, taką decyzję podjął ówczesny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Źródło:
Rzeczpospolita

Prawo i Sprawiedliwość może mieć ogromne problemy z utrzymaniem władzy na poziomie sejmików, a to wizerunkowo będzie naprawdę duża porażka - oceniła profesor Małgorzata Myśliwiec, politolożka z Uniwersytetu Śląskiego. W TVN24 odniosła się też do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Źródło:
TVN24

Zambia i sąsiednie Zimbabwe zmagają się z niespotykaną od dekad suszą. Wodospady Wiktorii, uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, po wielu tygodniach suszy, zamiast kaskad wody pokazują turystom skalne ściany. Prezydent Zambii ogłosił stan wyjątkowy.

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
PAP, Reuters, AP

740 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Ratownicy w Odessie pod gruzami odkryli zwłoki kobiety która własnym ciałem próbowała ochronić ośmiomiesięczne dziecko. Wcześniej odnaleźli w gruzach ciało trzymiesięcznego dziecka, które zginęło w nocnym ataku rosyjskich dronów bojowych na osiedle mieszkaniowe w tym ukraińskim mieście. Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego ataku Rosji wzrosła do dziesięciu. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że analizuje temat wysokości opłat za badania techniczne pojazdów. - Resort stara się znaleźć rozwiązanie, które nie uderzy po kieszeni właścicieli samochodów, ale jednocześnie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów - zapewnił rzecznik prasowy resortu Rafał Jaśkowski.

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Źródło:
PAP

Pożar taksówki z napędem hybrydowym w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Auto stanęło w płomieniach po kolizji z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Źródło:
tvn24.pl

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przed nami spore ochłodzenie, które spowodowane będzie zmianą cyrkulacji z południowej na północną. W połowie tygodnia temperatura w nocy może spaść miejscami do -5 stopni Celsjusza. - Czeka nas zasadnicza zmiana pogody, zastopowanie falstartu wiosny, który nastąpił w lutym - powiedział we "Wstajesz i weekend" Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Minister spraw zagranicznych Słowacji Juraj Blanar spotkał się na forum dyplomatycznym w Antalayi w Turcji ze swoim odpowiednikiem z Rosji, ministrem Siergiejem Ławrowem. Szef słowackiego MSZ przedstawił mu między innymi stanowisko na temat wojny na Ukrainie. W opinii Słowaków konflikt nie ma rozwiązania militarnego, a konieczne są rozmowy pokojowe. Rosja z kolei wyraziła gotowość do współpracy "na poziomie parlamentarnym".

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Olesznie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłączał siewnik do traktora, który go przygniótł. 42-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Źródło:
PAP

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył. Wypowiedź skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Dobra wiadomość" - napisał.

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
wPolityce.pl

Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie, bardzo intensywnie i bardzo szybko. Jest to konieczne – oznajmił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Chodzi o opublikowanie przez Rosję podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Źródło:
PAP

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Mariusz Kamiński, były koordynator służb specjalnych i szef MSWiA, pytany w sobotę o informacje dotyczące podsłuchiwania przez CBA rozmów telefonicznych z udziałem prezesa Orlenu Daniela Obajtka odparł, że "to są jakieś straszne głupoty". - Czy to jest dokument autentyczny, czy nie, tego nie wiem - dodał. - Ja nie wiem, co to są za taśmy, czy one są prawdziwe, czy nieprawdziwe - komentował z kolei były wicepremier Jacek Sasin.

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Źródło:
TVN24

Powoli klarują się listy kandydatów do rady Poznania. Zabraknie na nich radnego, który martwił się o orientację seksualną słonia. Radnym może zostać za to kandydat, który w swoim spocie tańczy przy tym "co nie działa w Poznaniu".

Startuje do rady miasta. Tańczy przy tym, "co nie działa w Poznaniu"

Startuje do rady miasta. Tańczy przy tym, "co nie działa w Poznaniu"

Źródło:
tvn24.pl

O fotel prezydenta Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) powalczy pięciu kandydatów. Ze startu zrezygnował obecny włodarz Witold Wróblewski, który miastem rządzi nieprzerwanie od 2014 roku. Wróblewski poparł kandydaturę wiceprezydenta Michała Missana z Koalicji Obywatelskiej. Oprócz Missana w wyborcze szranki staną: Andrzej Śliwka (Prawo i Sprawiedliwość), Rafał Maszka (KWW Janosik), Stefan Rembelski (KWW Stefana Rembelskiego "Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim") i Paweł Rodziewicz (KWW Pawła Rodziewicza "Nowy Elbląg").

Nowe rozdanie, obecny prezydent zrezygnował ze startu w wyborach. Kto pokieruje Elblągiem?

Nowe rozdanie, obecny prezydent zrezygnował ze startu w wyborach. Kto pokieruje Elblągiem?

Źródło:
tvn24.pl/PAP, portel.pl

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl