Miał przewozić mrożonki czarnego bzu. W ciężarówce znaleźli haszysz o wartości 13 milionów złotych

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Miał przewozić mrożonki czarnego bzu. W ciężarówce znaleźli haszysz
Miał przewozić mrożonki czarnego bzu. W ciężarówce znaleźli haszyszKrajowa Administracja Skarbowa
wideo 2/5
Krajowa Administracja SkarbowaMiał przewozić mrożonki czarnego bzu. W ciężarówce znaleźli haszysz

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 272 kilogramów haszyszu. Kontrabanda warta 13 milionów złotych ukryta była w ciężarówce przewożącej mrożonki. - Dzięki urządzeniu RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu - przekazuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W trakcie kontroli ciężarówki typu chłodnia na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu udaremniono próbę przemytu. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, samochód wjeżdżał do Polski z Ukrainy i zgodnie z dokumentami przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu.

Czytaj też: Awionetka pełna marihuany przyleciała z Hiszpanii, piloci zatrzymani. "Bez precedensu w historii polskiej policji"

Wykorzystali rentgen, znaleźli ukryte pod podłogą narkotyki

- Dzięki urządzeniu RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu. W podłodze były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietów - podała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytuKrajowa Administracja Skarbowa

Badania przeprowadzone w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz. Jak podkreśliła Chabowska, biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, to z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 milionów porcji.

Czytaj też: Miały być mrożonki i ryby, było ponad milion paczek papierosów

Kierowca ciężarówki z zarzutami

Po wykryciu kontrabandy sprawę przejęli funkcjonariusze Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzi CBŚP.

Miał przewozić mrożonki czarnego bzu. W ciężarówce znaleźli haszyszKrajowa Administracja Skarbowa
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Krajowa Administracja Skarbowa

Pozostałe wiadomości