Kraków

Kraków

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej zatrzymali 22-latka i jego 24-letnią znajomą podejrzanych o zaatakowanie dwóch kobiet. Para miała kłócić się z poszkodowanymi, a następnie ranić je nożem. Kobiety trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia były na tyle niegroźne, że po udzieleniu pomocy zostały zwolnione do domu.

27 stycznia 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej otworzyli bramy niemieckiego obozu Auschwitz. W chwili ich wkroczenia za drutami przebywało ponad 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów. Żołnierzy sowieckich witali jako wyzwolicieli.

Firma prowadząca badania sejsmologiczne w okolicy Przemyśla straciła część swojego sprzętu. Skradzione przedmioty to m.in. geofony, czyli urządzenia rejestrujące drgania sejsmiczne. Jak tłumaczy policja, te przedmioty są zupełnie nieprzydatne dla przeciętnego użytkownika, a w dodatku są… bezprzewodowo monitorowane, co oznacza, że namierzenie złodziei powinno być wyjątkowo łatwe.

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który metodą "na wnuczka" nakłonił starszą kobietę, by ta oddała mu wszystkie swoje oszczędności. Podejrzany wpadł podczas rutynowej kontroli, w jego samochodzie mundurowi znaleźli między innymi podrobioną policyjną legitymację, odznakę i gotówkę w różnych walutach – w sumie ponad 150 tysięcy złotych.

Powstał z 60 tysięcy śnieżnych bloków, a jego powierzchnia wynosi 2,5 tys. metrów kwadratowych. Pod Wielką Krokwią w Zakopanem powstał największy na świecie śnieżny labirynt. Specjalna komisja ma teraz ocenić czy niezwykła budowla trafi do księgi rekordów Guinnessa.

Policjanci przeszukali jedno z krakowskich mieszkań, w którym spodziewali się znaleźć odzież z podrobionymi metkami znanych firm. Nielegalnych ubrań nie znaleźli, natknęli się za to na fałszywe banknoty euro – w sumie około 25 tysięcy.