Katowice

Katowice

Zobacz, jakie tricki pokazują przed kamerą uczestnicy sobotniej imprezy "Jazda w kasku nie boli". To pierwsze na Śląsku spotkanie rolkarzy i deskorolkarzy, gdzie jazdę rekreacyjną połączono z zawodami i prezentacjami. Do Parku Śląskiego zjechali zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Remont torowiska na głównej ulicy handlowej Katowic dobiegł końca, od poniedziałku pojadą już tamtędy tramwaje. To dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, dzięki czemu miastu udało się zdążyć przed otwarciem nowej galerii handlowej przy dworcu PKP.

Na oryginalny pomysł zwiększenia frekwencji na lokalnych meczach wpadł Piast Gliwice. Drużyna namawia szkoły ze swojego miasta, aby po jej meczach nie robiły uczniom żadnych sprawdzianów. Dzięki temu najmłodsi mogliby bez stresu wybrać się na stadion.

Policjanci z Wisły zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Z powodu alarmu w placówce finansowej w centrum Warszawy ewakuowano ok. 3 tys. osób. Mężczyźnie może grozić nawet osiem lat więzienia.

Zaplanowano już początek zwolnień grupowych w ISD Huta Częstochowa. Zwolnienia mają ruszyć 26 września. Będą dotyczyły tych osób, które nie zdecydowały się na program dobrowolnych odejść - poinformował rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski.

25 osób oskarżonych i setki tomów akt. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces w sprawie korupcji w górnictwie. To największa tego typu sprawa, która znalazła finał w sądzie. Wśród oskarżonych są m.in. byli prezesi spółek węglowych i byli dyrektorzy kopalń.

- Nie żyje 37-policjant, który postrzelił się śmiertelnie w głowę w oddziale prewencji w Katowicach. To był doświadczony funkcjonariusz. W policji pracował od 17 lat. Miał żonę i jedno dziecko - informuje Tomasz Gogolin ze śląskiej policji.

Woda nadaje się do picia we wszystkich czterech dzielnicach Sosnowca - poinformował w czwartek rzecznik Górnoœśląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Aleksander Maicher. Z powodu awarii wodociągu, woda nie nadawała się do celów spożywczych od 3 wrześœnia.

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ wszczęła postępowanie sprawdzające dotyczące zanieczyszczonej wody w czterech dzielnicach tego miasta. Mieszkańcy już od tygodnia nie mają w kranach wody pitnej. Winny jest osad z rur.