Katowice

Katowice

Filip cierpi na rzadką chorobę, nie chodzi, nie widzi, słabo słyszy ale jest kochany. Codziennie piąty rok z rzędu mama znosi go i wnosi po jedenastu schodach do bloku. Ale 13-letni syn waży już ponad 20 kilogramów, rośnie i jego nogi zaczynają szurać po ziemi. Urzędnicy nie pomogli, więc mieszkańcy zorganizowali zbiórkę na windę.

Nie wynik, ale cel jest najważniejszy - powtarzają jednym głosem zawodnicy obu zespołów. Zapowiadają jednocześnie, że na lodowej tafli sportowych emocji nie zabraknie. W sobotę odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Wielki mecz w szczytnym celu - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać będą Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna TVN24. W piątek w Tychach odbył się ostatni trening obu zespołów przed dzisiejszym starciem.

Zarzuty udziału w rozbojach, pobiciach, bójkach i kradzieżach usłyszeli członkowie rozbitego przez CBŚP gangu powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali w tej sprawie kolejnych 11 podejrzanych. W sumie zarzuty usłyszało już 79 osób., 41 jest aresztowanych.

Gokarty były nieprawidłowo skonstruowane, niewłaściwie serwisowane, niesprawne technicznie i wyeksploatowane. Tylko Ola miała wypadek, który zmienił jej życie, ale prokuratura uznała, że ucierpieć mogły wszystkie osoby, które tego dnia ścigały się na tym torze. Przed sądem staną właściciele i pracownik toru.

Po śniadaniu tabletki, zabawa, wymiana worka stomijnego, smarowanie kremem, rehabilitacja, smarowanie, wymiana worka, zastrzyki... - dla rodziców trzyletniego Mikołaja to już rutyna. Cud, że jest z nimi. Gdy wyciągnęli go z płonącego samochodu, miał poparzoną połowę skóry, aż do mięśni. Po 128 godzinach operacji i 127 dniach na czterech oddziałach szpitalnych wrócił do domu. W koszulce i spodenkach nikt nie pozna, co przeszedł.

Sędzia kierowała pijana i doprowadziła do czołowego zderzenia. Adwokat bronił jej twierdząc, że nie jest odpowiedzialna za swoje czyny, bo cierpi psychicznie z powodu picia alkoholu. Sąd Najwyższy orzekł jednak, że jeżeli mamy do czynienia z sędzią wydającym wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, to jakiekolwiek przewinienie o charakterze umyślnym musi prowadzić do wyeliminowania takiej osoby z grona sędziów.

Od 2 do 4 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie odbywał się OFF Festival. W poniedziałek wieczorem Artur Rojek ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią na stworzonym przez niego święcie alternatywnej muzyki.