Katowice

Katowice

W Gliwicach powstał pierwszy w Polsce, certyfikowany ośrodek kształcenia pilotów bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów. Tego typu maszyny używane są głównie w wojsku, ale coraz częściej wykorzystuje się je też w akcjach ratowniczych i podczas klęsk żywiołowych.

Pobity czterolatek z Bytomia ma niedowład spastyczny czterokończynowy, nie mówi, prawdopodobnie nie widzi - informuje lekarka z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w którym obecnie przebywa dziecko. Jego matce i jej konkubentowi przedłużono areszt, zmieniono też zarzuty dla obojga - matka odpowie za znęcanie się nad dwojgiem swoich dzieci, mężczyzna - za usiłowanie zabójstwa, nie za pobicie.

Zamykają ulicę, przenoszą przystanek autobusowy i wprowadzają ruch po jednym pasie. W centrum Katowic rusza kolejny etap prac remontowych. Utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Pacjentka, której 4 grudnia ubiegłego roku lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepili twarz czuje się coraz lepiej i opuszcza szpital. Szczegóły zakończonej hospitalizacji członkowie zespołu rekonstrukcyjnego przedstawili podczas konferencji prasowej. Pacjentka osobiście podziękowała zespołowi medycznemu, bliskim i rodzinie dawcy.

Miał 2 promile alkoholu we krwi, a w dłoni pneumatyczny karabinek i 14 sztuk amunicji. 35-letni zabrzanin postrzelił dwóch przypadkowych przechodniów i siebie. Chociaż, jak wstępnie ustaliła policja, za cel obrał sobie nie ludzi, a pobliskie drzewo. Teraz może trafić, ale za kratki.

Uznał, że tarnogórskiej policji brakuje profilu na portalu społecznościowym, więc postanowił go stworzyć. Rzekoma strona komendy nijak miała się do pracy policjantów. 14-latek informował na niej na przykład, jakie firmy polecają mundurowi i publikował ośmieszające ich zdjęcia i komentarze. Teraz zajmie się nim sąd rodziny.

Były oficer ABW Grzegorz S., skazany za niedopełnienie obowiązków w czasie zatrzymywania Barbary Blidy, odwołał się od wyroku. W lipcu 2013 r. sąd skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu. Oskarżony chce powtórzenia procesu.

W Zębie, rodzinnej miejscowości Kamila Stocha emocje nie opadają. Polski skoczek zdobył już drugie złoto olimpijskie. Wszyscy powtarzają, że to po prostu perfekcjonista. - Miał dobrych trenerów - podkreśla nauczycielka wychowania fizycznego Kamila.