Opinie i wydarzenia

"Zero tolerancji" - konferencja ministra zdrowia i szefa policji

Podczas wtorkowej wspólnej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski i szef policji gen. insp. Jarosław Szymczyk odnieśli się do najnowszych danych epidemiologicznych. Minister zdrowia poinformował, że funkcjonariusze policji będą surowiej karać za brak maseczki ochronnej i niestosowanie się do zarządzonych przez ministerstwo obostrzeń. - Chcemy ogłosić politykę "zero tolerancji" - ogłosił Niedzielski. Komendant główny policji potwierdził: zmieniamy taktykę naszego działania.

 

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło we wtorek 2236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przekazało także informację o śmierci 58 zakażonych osób, co jest najwyższym dobowym bilansem od początku epidemii. Od początku października znacznie wzrosła liczba zajętych respiratorów. Od czerwca, kiedy resort zdrowia zaczął przekazywać takie dane, liczba ta utrzymywała się na poziomie 60-90 sztuk. W poprzednim tygodniu ta statystyka przekroczyła 100, a w tym tygodniu - 200. Ostatniej doby liczba zajętych respiratorów wzrosła o 44.

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało w poniedziałek, że planowane jest poszerzenie bazy łóżkowej, bo "mogą występować dobowe sytuacje, że łóżek w danych szpitalach zabraknie". Ostatniej doby zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 przybyło ponad 500.