Opinie i wydarzenia

Konferencja wiceministra zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów, które spełniają kryteria żółtych i czerwonych stref. Obostrzenia będą obowiązywały w 18 powiatach.

Od soboty 8 sierpnia w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń koronawirusem w Polsce obowiązywały dodatkowe restrykcje związane ze stanem epidemii. Powiaty te zostały podzielone na dwie strefy: czerwoną (z bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami) i żółtą (z łagodniejszymi obostrzeniami).

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało tę listę powiatów. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że od piątku w strefie czerwonej będą powiaty: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, miasto Jastrzębie Zdrój (do tej pory było w strefie żółtej) powiat wieluński i miasto Rybnik.

Natomiast w strefie żółtej znajdzie się: powiat pszczyński (do tej pory w strefie czerwonej), cieszyński, wieruszowski, miasto Żory oraz powiaty, które do tej pory były w strefie zielonej, czyli raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, nowotarski.

Wiceminister dodał, że strefę żółtą opuściły powiat przemyski i miasto Przemyśl, kępiński, wieruszowski, pińczowski i jarosławski.

Cieszyński mówił także o liście ostrzegawczej, na której znajdują się: powiat tatrzański, kępiński, bialski, zwoleński i słubicki.

- To taka lista powiatów, które, jeżeli będzie istotny wzrost zakażeń, mogą się zakwalifikować do strefy żółtej - przekazał.