Audio: Rozmowa Piaseckiego

Michał Dworczyk

Mieliśmy do czynienia z gigantycznymi emocjami. Zwłaszcza ta druga tura to były emocje w dużej mierze negatywne - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, "Polska jest dzisiaj podzielona i politycy powinni zrobić wszystko, aby tę temperaturę sporu politycznego obniżyć".

- Cieszy mnie frekwencja, jedna z najwyższych w historii III RP i bardzo mocny mandat nowego prezydenta, bo 10 milionów głosów dla Andrzeja Dudy to olbrzymie poparcie społeczne - oświadczył w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak mówił, "trzeba docenić te wszystkie głosy, które padły na Rafała Trzaskowskiego". - Polska jest dzisiaj podzielona i politycy powinni zrobić wszystko, aby tę temperaturę sporu politycznego obniżyć - stwierdził. Zaznaczył, że nie da się go całkowicie zlikwidować, bo "jest to jeden z istotnych elementów demokracji".

- Mam nadzieję, że nie wygra ta pokusa, by podtrzymywać tę temperaturę dla partykularnych interesów - dodał szef kancelarii premiera.

Jak mówił, pierwszy gest pojednania został wykonany już w niedzielę wieczorem. - To nie tylko gest symboliczny, ale też bardzo realny, czyli zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego oraz jego małżonki - stwierdził gość "Rozmowy Piaseckiego". - To ważne, żeby ludzie zobaczyli, że poza tym, że potrafimy się bardzo ostro ze sobą się spierać, to potrafimy sobie również po wyborach podać ręce i rozmawiać - stwierdził. Jak dodał, "kolejne gesty to musi być wola obu stron".