Audio: Jeden na jeden

Jadwiga Emilewicz

Łukasz Szumowski był najprawdopodobniej najciężej pracującym ministrem zdrowia i jednym z najskuteczniejszych od 30 lat - mówiła w "Jeden na jeden" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emiliewicz. Jak stwierdziła, jego rezygnacja z funkcji ministra zdrowia "to nie jest decyzja dobra dla rządu, natomiast jeżeli pan minister podjął taką decyzję, że chce się rozstać z rządem w tym roku, to to jest najlepszy moment".

W rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim wicepremier Emilewicz stwierdziła, że "to nie było bardzo duże zaskoczenie". - To, że to było wczoraj, a nie dziś czy za dwa tygodnie, to tutaj możemy mówić o drobnym zaskoczeniu - dodała.

- To nie jest decyzja dobra dla rządu, natomiast jeżeli pan minister podjął taką decyzję, że chce się rozstać z rządem w tym roku, to to jest najlepszy moment - oceniła. - Jest przyjęty plan na walkę z pandemią przed jej ewentualnym drugim uderzeniem. To jest ten czas, kiedy jeżeli do końca tygodnia pojawi się nowy minister, a tak zapowiadał pan premier, to będzie miał czas, żeby przed jesienną falą uderzeniową grypy, w zderzeniu z COVID-19, był przygotowany na walkę z pandemią - przekonywała.