Audio: Fakty po Faktach

Michał Przedlacki, gen. Jarosław Stróżyk, Paweł Kuwik, Magdalena Grzybowska

Czas trwania 33 min

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 200 dni. W Melitopolu prorosyjscy kolaboranci wycinają krzewy i drzewa w pobliżu swoich domów, ponieważ boją się, że mogą tam ukrywać się partyzanci. - Rosjanie ostrzeliwują miasta. Celują w stacje, które mają zapewnić prąd i ogrzewanie – powiedział Michał Przedlacki, dziennikarz "Superwizjera". Według Przedlackiego "Rosjanie przerzucają kogo tylko mogą, żeby powstrzymać nawałnicę ukraińską".

 

W ciągu ostatnich pięciu dni Ukraińcy wyzwolili więcej terytorium, niż Rosja zajęła od kwietnia. O ostatnich sukcesach armii ukraińskiej Diana Rudnik rozmawiała z gen. Jarosławem Stróżykiem, byłym zastępcą szefa zarządu wywiadu w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. – Postępy w ostatnich dniach to wspaniały sukces – zauważył. Zdaniem gen. Stróżyka jednak "wsparcie z Zachodu powinno być silniejsze".

 

Iga Świątek została triumfatorką US Open 2022. Najlepsza polska tenisistka wygrała trzecią wielkoszlemową imprezę w karierze. – To jest nieprawdopodobna chwila dla polskiego sportu. I również dlatego, że Iga ma 21 lat – stwierdził Paweł Kuwik, dziennikarz Eurosportu. – Iga Świątek nie gwiazdorzy. Ona jest normalną dziewczyną z sąsiedztwa – podkreślił Kuwik. – W tym finale ona wiedziała, że jest zawodniczką numer jeden – powiedziała Magdalena Grzybowska, tenisistka.