Audio: Fakty po Faktach

Katarzyna Lubnauer, Michał Kamiński, Jarosław Sadowski, dr Alina Muzioł-Węcławowicz, Marcin Rosłoń, Stefan Szczepłek, Gerard Badia

Zaczepiony na spacerze prezes Narodowego Banku Polskiego zdradził, o ile mogą wzrosnąć stopy procentowe. Incydent ten komentowali goście Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24. - To może mieć wpływ na kurs złotówki. Wszyscy możemy poczuć, że wakacje będą jeszcze droższe - mówiła Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. Michał Kamiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział zaś, że "Glapiński zamiast stać na straży złotówki, to właściwie na niej leżał". - Robił to, co kazał mu Kaczyński - dodał.

 

Następnie w programie o rosnących kosztach najmu mieszkań rozmawiali główny analityk EXPANDER Jarosław Sadowski oraz doktor Alina Muzioł-Węcławowicz, ekspertka do spraw mieszkalnictwa Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. - Mamy bardzo nierówną strukturę mieszkaniową. Bardzo dużo uwagi poświęcone jest mieszkaniom własnościowym, natomiast sektor mieszkań czynszowych jest w Polsce bardzo niedorozwinięty - oceniła doktor Muzioł-Węcławowicz. Zdaniem Jarosława Sadowskiego obecnie "młodzi ludzie nie mają wyjścia". - Nie mają dostępu ani do mieszkań w rozsądnej cenie na wynajem, ani nie mają zdolności kredytowej, żeby kupić własne mieszkanie - mówił Sadowski. Wskazał również, że winne tej sytuacji są wzrost stóp procentowych kredytów oraz napływ uchodźców z Ukrainy.

 

W programie także o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony. - Dobrze, że to się już skończyło, bo sezon się zaczyna, więc tak naprawdę on ma niewiele czasu, żeby poznać nowy klub i obyczaje kolegów - powiedział Stefan Szczepłek z dziennika "Rzeczpospolita". Marcin Rosłoń z Canal+ Sport stwierdził, że mimo krótkiego kontraktu Lewandowski ma szansę być w Barcelonie "ikoną tego klubu, która wydźwignie z kryzysu Dumę Katalonii". Według piłkarza Gerarda Badia liga hiszpańska potrzebuje takich zawodników. - Od kiedy Cristiano Ronaldo i Messi nie są w La Lidze, ta jakość spadła - opiniował Badia.