Xięgarnia

Flavia Company - "Haru"

W "Xięgarni" niezwykła podróż z argentyńską pisarką, dziennikarką, podróżniczką i pianistką - Flavią Company - do Japonii. Przełożona właśnie na język polski "Haru" to osadzona w kulturze kraju kwitnącej wiśni uniwersalna historia dojrzewania młodej kobiety. - Pisząc Haru doznałam przemiany i uznałam, że czas radykalnie oderwać się od dotychczasowego trybu życia, zacząć praktykować drogę duchową, która polega na uwolnieniu się od tego, co kotwiczy. Z jednej strony chciałam doświadczyć ruchu, wędrówki, a więc symbolu życia, z drugiej odciąć się od rzeczy materialnych, nawyków, udogodnień, sprzętów, znajomych, nieustannej przynależności - mówi w rozmowie z Filipem Łobodzińskim autorka "Haru".

 

W drugiej części programu kartka z albumu "Miłość i inne katastrofy. Alicja", czyli Janusz Rudnicki wspomina pierwszą szkolną miłość.

 

Z nowości wydawniczych Agata Passent poleca: biografię - "Hłasko. Proletariacki książę" Radosława Młynarczyka, "Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949" Grzegorza Piątka oraz "Wszyscy się liczą" Kristin Roskifte.

13.02.2021
Długość: 23 min
Data premiery: 2021